Legioniści na meczu kosza z Kaliszem - fot. Hagi

Relacja z trybun z kosza (+ doping)

Bodziach, vid. Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Koszykarze Legii wywalczyli awans do finału play-off, w czym olbrzymia zasługa fanatycznej, warszawskiej publiczności. Legioniści na trybunach dopingowali doskonale, na parkiecie każdy z zawodników dał z siebie wszystko i w efekcie, pod koniec spotkania mogliśmy śpiewać "Awans jest nasz...". Na razie co prawda do finału, ale już za niespełna 10 dni, możemy świętować awans na zaplecze ekstraklasy.
Fotoreportaż z meczu - 25 zdjęć Hagiego
Fotoreportaż z meczu - 51 zdjęć Bodziacha

Na decydującym, półfinałowym meczu z Kaliszem, fani Legii od początku starali się zdeprymować przeciwników i wesprzeć naszych graczy. "Tylko Legia, ukochana Legia, dziś Warszawa czeka, na zwycięstwo Twe" - niosło się donośnie po całej hali i najbliższych okolicach. Świetnie wychodził "Hit z Wiednia", "Ole ole", czy "Hej Legia kosz". W pierwszej połowie obserwując postawę naszych zawodników, ręce same składały się do oklasków i aż chciało się jeszcze głośniej dopingować.

W drugiej połowie kibice głośno śpiewali m.in. "Dziś zgodnym rytmem", "Szkoła, praca...", czy "Centralny Wojskowy Kochany Sportowy". Nie brakowało tańców, śpiewów na dwie strony młyna, a kilkakrotnie próbowano zachęcić całą halę do wspólnych śpiewów. Legioniści pytali także drugą stronę hali "Kto wygra mecz?", co stosunkowo rzadko pojawia się na meczach kosza.

Po wygranej mogliśmy podziękować naszym zawodnikom za walkę i zaangażowanie oraz awans do finału, odśpiewując z nimi "Ole ole, ole ola". Liczymy, że już w niedzielę będziemy jedną nogą w pierwszej lidze. "W niedzielę tylko zwycięstwo" - skandowali fani pod adresem koszykarzy, po czym wrócili do pieśni, która śpiewana była w czwartej kwarcie - "Awans jest nasz" oraz okrzyk "Bójcie się chamy, do pierwszej ligi wracamy!".

Aby nasze życzenie stało się faktem, potrzebujemy już tylko dwóch wygranych. Mecze z Notecią rozegramy w najbliższą niedzielę o 17:00 w hali na Bemowie (wstęp 7 złotych) oraz w środę 16 kwietnia o 19:00, w mogącej pomieścić 1800 widzów hali w Inowrocławiu.