Orlando Sa podczas meczu z Zagłębiem - fot. Mishka/Legionisci.com

Pod lupą LL! - Orlando Sa

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Z przyjściem do Legii Orlando Sa wiązano duże nadzieje. Portugalczyk szybko wskoczył do wyjściowego składu "wojskowych" i równie szybko z niego wypadł. W Lubinie z powodu kartek nie mógł jednak zagrać Miroslav Radović. W tej sytuacji Henning Berg 25-latka, który zimą został legionistą. Lupa LL! obserwowała, jak Sa poradził sobie w Lubinie.

Sobotnie spotkanie zaczęło się w wymarzony sposób dla portugalskiego snajpera. Była dopiero 2. minuta, gdy Sa otrzymał świetne podanie od Michała Żyry i dał Legii prowadzenie 1-0. Portugalczyk zachował się bardzo dobrze i mając przed sobą bramkarza gospodarzy, posłał piłkę tuż obok niego.

W pierwszej połowie Sa miał jeszcze jedną okazję do wpisania się na listę strzelców. Po szarży Ondreja Dudy piłkę w polu karnym dostał Żyro. Pomocnik Legii wypatrzył Portugalczyka i dośrodkował piłkę do niego. Choć Sa musiał walczyć w powietrzu z Pavlem Vidanovem, to bez większych problemów doszedł do pozycji strzeleckiej i uderzył piłkę głową. Tym razem bramkarz lubinian Silvio Rodić nie dał się jednak pokonać.

Ostatnią dobrą okazję pod bramką rywali Sa miał w 53. minucie. Znów usiłował przeszkadzać mu Vidanov i znów górą był legionista. Tym razem Sa uderzył jednak niecelnie. Dużo lepiej zrobiłby, gdyby w tej sytuacji podał piłkę do niekrytego w polu karnym Żyry.

Mecz z Zagłębiem pokazał, że Sa najaktywniejszy jest w pobliżu bramki rywali. Portugalczyk niezbyt często włączał się bowiem w rozgrywanie piłki. Szczególnie widoczne było to w końcowej fazie meczu. Legioniści rozgrywali wówczas trwający kilkanaście minut atak pozycyjny. Piłka jednak niemal w ogóle nie trafiła wówczas do Sa. Ale gdy tylko futbolówka wędrowała w pole karne, tam też pojawiał się portugalski napastnik. Może więc Berg zdecyduje się na roszadę w składzie i będzie szukał miejsca na murawie i dla Sa, i dla Miroslava Radovicia?

Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki Orlando Sa (w nawiasie pierwsza + druga połowa meczu).