III liga: Huragan Wołomin 2-4 Legia II

W rozegranym w sobotę meczu III ligi grupy łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii pokonały na wyjeździe Huragan Wołomin 4-2 (3-1). Bramki dla stołecznego zespołu zdobyli Michał Bajdur, Jakub Arak, Kamil Kurowski i Raphael Augusto. Dla gospodarzy trafili Marcin Mańko oraz z rzutu karnego Dariusz Dadacz.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia

Przez pierwsze dwa kwadranse na boisku nie działo się zbyt wiele. Obydwie drużyny nie potrafiły przedostać się pod pole karne rywala i zagrozić bramkarzowi. W 29. minucie wynik spotkania otworzył Michał Bajdur. Zawodnik Legii wykorzystał podanie od Grzegorza Tomasiewicza i w sytuacji sam na sam nie dał szans Jakubowi Chrostowskiemu. Chwilę potem prowadzenie "Wojskowych" podwyższył Jakub Arak. 19-latek, będąc w szesnastce rywala, opanował piłkę i w dosyć szczęśliwych okolicznościach strzałem z półwoleja umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Kamil Kurowski. Podopieczny Jacka Magiery skorzystał ze złego ustawienia defensywny Huraganu i w świetnym stylu wyegzekwował stały fragment gry z ostrego kąta, bezpośrednio zaskakując golkipera oponenta. Zawodnicy z Wołomina nie zamierzali jednak szybko składać broni. Kilkadziesiąt sekund później Marcin Mańko dostał piłkę za linię obrony Legii i spokojnie posłał futbolówkę obok interweniującego Wojciecha Skaby.

Po przerwie przyjezdni zaczęli grać bardziej ofensywnie, co przyniosło efekt w 51. minucie. Raphael Augusto odnalazł się w szesnastce Huraganu i wpakował piłkę do siatki wołomińskiej drużyny. Brazylijczyk na murawie dotrwał do 70. minuty, kiedy musiał opuścić plac gry z powodu urazu. Sześć minut przed końcem zawodów Dariusz Dadasz wykorzystał rzut karny i ustalił finalny rezultat meczu.

III liga: Huragan Wołomin 2-4 (1-3) Legia II Warszawa
0-1 29' Michał Bajdur (as. Grzegorz Tomasiewicz)
0-2 35' Jakub Arak (as. Norbert Misiak)
0-3 42' Kamil Kurowski
1-3 43' Marcin Mańko
1-4 51' Raphael Augusto (as. Grzegorz Tomasiewicz)
2-4 84' Dariusz Dadacz (k)

Legia II: Wojeciech Skaba - Norbert Misiak, Alan Fialho, Mateusz Wieteska, Kamil Rozmus – Michał Bajdur (81’ Daniel Rosiński), Bartłomiej Kalinkowski, Kamil Kurowski (77’ Rafał Parobczyk), Raphael Augusto (70’ Mateusz Bartczak) – Grzegorz Tomasiewicz – Jakub Arak (54’ Adam Ryczkowski).

Żółte kartki: Ndakiza (Huragan) - Parobczyk (Legia).