Radość piłkarzy Warty Sieradz - fot. Raffi / Legionisci.com

III liga: Legia II 0-1 Warta Sieradz

Woytek, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W meczu na szczycie III ligi rozegranym w Sulejówku rezerwy Legii przegrały z Wartą Sieradz 0-1. Była to pierwsza porażka drugiego zespołu od 14 kolejek. Przewaga legionistów nad wiceliderem zmalała do 2 punktów. Jedyną bramkę goście zdobyli w 82. minucie po trafieniu Kacpra Jezierskiego.

Dla podopiecznych Jacka Magiery była to pierwsza porażka od 14 kolejek. W tabeli wciąż prowadzą legioniści, mając 2 punkty przewagi nad Wartą Sieradz i 3 nad Bronią Radom, która zremisowała dziś 3-3 z Widzewem II.

Legioniści przez większość meczu przeważali i przy lepszej skuteczności powinni byli zapewnić sobie zwycięstwo. Niestety, Robert Bartczak nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam, a po uderzeniu Łukasza Monety w 35. minucie golkiper gości zbił futbolówkę na poprzeczkę. Tuż po przerwie, po uderzeniu głową Kamila Kurowskiego piłka trafiła w słupek. Z kolei na kwadrans przed zakończeniem spotkania pięknym uderzeniem z daleka popisał się Moneta, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Goście wykorzystali jedną z dwóch swoich groźnych sytuacji i w 82. minucie wyszli na prowadzenie, ale niedługo potem, po błędzie golkipera który wypuścił piłkę, mogli stracić prowadzenie - uderzenie Kuby Araka tuż przed linią bramkową wybił niestety jeden z obrońców.

W spotkaniu zadebiutował w rozgrywkach ligowych niespełna 17-letni Miłosz Kozak. Mimo kilku rajdów lewym skrzydłem, przez 11 minut nie zdołał się jeszcze zapisać zbyt mocno w pamięci widzów. W spotkaniu zagrało również dwóch jego rówieśników z rocznika 1997 - Mateusz Wieteska i Adam Ryczkowski. 20 minut przed końcem z boiska musiał zejść trafiony boleśnie w biodro Kamil Kurowski, który narzeka na bóle pleców i prawdopodobnie nie zagra w najbliższym meczu z OKS Otwock (środa, 17:00 w Otwocku).

III liga: Legia II Warszawa 0-1 (0-0) Warta Sieradz
0-1 - 82' Kacper Jezierski

Legia II: Jałocha - Misiak, Budek, Wieteska, Moneta, Bajdur (79' Kozak), Kalinkowski, Kurowski (70' Parobczyk), Tomasiewicz (60' Ryczkowski), Bartczak, Efir (66' Arak)

Warta: Adamek - Pietras, Nowak, Krymarys, Sosnowski, Bogdan, Stasiak, Łochowski, Kobierski, Woźniak (46' Szumicki), Kobierski (82' Jezierski)

żółte kartki: Sosnowski, Bogdan, Kobierski, Jezierski (Warta)