Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Napoli na finale Pucharu Włoch w Rzymie
Napoli na finale Pucharu Włoch w Rzymie
Czwartek, 8 maja 2014 r. godz. 08:54

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

NSŚ: Finały krajowych pucharów (2)

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatnich tygodniach rozegrane zostały m.in. finały pucharów krajowych we Włoszech, na Słowacji, w Grecji. Kibicowsko trochę się działo. W Rzymie doszło do pierwszych od wielu lat strzelanin pomiędzy kibicami - kibice Romy otworzyli ogień do Napoli. Fani Napoli tymczasem wtargnęli na boisko. Ale ponoć wszystko co złe na trybunach ma miejsce w Polsce?

Finał Pucharu Słowacji rozegrano w Myjavie. Fani Slovana Bratysława do celu mieli 115 km, zaś MFK Koszyce zdecydowanie dalej - 380 km. Lepiej liczbowo i pod względem prezentowanych opraw wypadli fani Slovana. Sporo działo się przy okazji finału Pucharu Włoch, rozegranego na Stadio Olimpico w Rzymie. Przed meczem Napoli zostało zaatakowane przez kilku fanów AS Romy uzbrojonych w pistolety. Trzech kibiców Napoli z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala, zaś policja zatrzymała jedną osobę oddającą strzały. Niespokojnie było także na trybunach. Mecz opóźnił się o 45 minut, po tym jak na boisko wbiegli fani Napoli.



Finał Pucharu Grecji rozegrany 26 kwietnia pomiędzy PAOK-iem Saloniki a Panathinaikosem Ateny, rozegrano w Atenach, wyjątkowo w obecności kibiców obu klubów. Na meczach ligowych jest to praktycznie niemożliwe - Grecy w obawie o zamieszki większość "wielkich" spotkań rozgrywają bez przyjezdnych. PAOK do odległych o 500 kilometrów Aten pojechał w, bagatela, 20 tysięcy! Z Salonik kibiców przewoziło m.in. 300 autokarów. Fani z Salonik zajęli sporą, dwupoziomową trybunę za jedną z bramek. Panathinaikos zajął miejsca po przeciwnej stronie stadionu. Obie grupy dzieliły spore sektory buforowe. Na trybunach nie zabrakło rac, które lądowały na bieżni i murawie.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Napoli na finale Pucharu Włoch w Rzymie:





Fiorentina na finale Pucharu Włoch w Rzymie:



Slovan Bratysława na finale Pucharu Słowacji w Myjavie:




MFK Koszyce na finale Pucharu Słowacji w Myjavie:


PAOK Saloniki na finale Pucharu Grecji w Atenach:





Panathinaikos Ateny na finale Pucharu Grecji z PAOK-iem:




Komentarze: (11)

midr, 08.05.2014 09:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Goracy final pucharu Wloch ! LEGIA !!!

piotr, 08.05.2014 11:04 - *.dynamic.chello.pl

PAOK w 20 tyś.Jeszcze bardzo daleko nam do takich ekip.

edi, 08.05.2014 11:44 - *.play-internet.pl

przecież pikników z Zawiszy było 20tysięcy;)

..., 08.05.2014 12:17 - *.dynamic.chello.pl

Tam to jednak sobie poradzili...

hehe, 08.05.2014 12:54 - *.4-2.cable.virginm.net

Napoli wbieglo na murawe w ramach protestu Bo przed meczem jeden z Nich zostal postrzelony przez psa i w stanie krytycznym trafil.do szpitala przed mecze koalicja romy i fiorentiny atakuje napoli z tego co wiem to maja uklad warto dodac ze gniazdowy Napoli dostal zakaz stadionowy na 5lat za koszulke haha to tyle ;)

johny m, 08.05.2014 13:03 - *.centertel.pl

We wloszech ekipy dostaja po oK 30 tys biletow NAkazdy z lukow i zawsze to wykorzrystuja a duzo przyjezdza w wiekszych liczbach jak napoli,Palermo,juventus.w tym roku napoli ok 32.000 fiora 28.000

Arek, 08.05.2014 14:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To u nas na takie wyjazdy trzeba by było psów z całego kraju naściągać i pewnie jeszcze do tego z krajów ościennych. A tak to się powie, że stadion wymogów nie spełnia i po kłopocie. A to Polska właśnie!

finał Pucharu Włoch, 08.05.2014 18:15 - *.dynamic.chello.pl

Awantury na Finale pucharu we Włoszech nie dziwią Napoli i Fiorentina to jedne z najlepszych ekip jeśli chodzi o avanti.Roma razem z Fiorentina brali udział w akcjach.Napoli,Fiorentina,Hellas Verona i Atalanty (ci ostatni to lewaki) najlepsze bandy wariatów we Włoszech,na włoskich ulicach ta czwórka rozdaje karty.

Milan,Inter,Juve,Lazio,Roma to już nie te ekipy co kiedyś.Jadą na historii i brakuje im dużo do czwórki którą wymieniłem.

wwo, 08.05.2014 19:19 - *.dynamic.chello.pl

klimat:) to luuuuuuubię :)))))))))))

Obecny w Rzymie, 08.05.2014 22:39 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

W Rzymie byłem dzień wcześniej i już dało sie odczuć klimat nienawisci a znam realia bo mieszkałem 3 lata w Neapolu i śmigałem na mecze tylko domowe.
Miasto było podzielone na dwie części z północy jechałą Viola a z południa NAPOLI. do tego bardzo aktywna była Roma. Własnie podczas jednego z ataków na autokary (N) rzymianie sie przeliczyli i podczas ucieczki ratowali sie strzałami z pistoletu 3 os ranne jedna w stanie krytycznym.Potem to juz wielki haos kibice NAPOLI mysleli ze kibica zabiła policja , takie krążyły plotki po mieście więc do samego meczu sporo atakow NAPOLI na kordony policji było tez pare spięc z violą. Ogólnie adrenalina prawie ze mnie tryskała. BYŁO SUPER

tom, 08.05.2014 22:57 - *.centertel.pl

o Legii w maju jeszcze nic było
czas to zmienić...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.