Kamil Sołdaj zdobył pierwszą bramkę dla Legii 2004 - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści odnieśli wysokie zwycięstwo (aż 11-0) nad Olimpią Elbląg w ramach CLJ i zachowali szanse na awans do fazy finałowej. Juniorzy młodsi wygrali z Wisłą w Płocku 4-2, a gracze MW 2000 wygrali 5-1 w Ostrołęce z Koroną. Legia 2001 wyraźnie (7-0) pokonała Bug Wyszków. Legia '02 zremisowała 2-2 z Varsovią, Legia '03 pokonała aż 18-0 Naprzód GOSiR Stare Babice Zielonki. W meczu drużyn rocznika 2004, Legia pokonała 9-1 Akademię Sportu.

Drużyny CWKS Legia 2003 ze sporym powodzeniem uczestniczyły w turniejach w Berlinie (przegrana dopiero w finale!) i Wrocławiu, gdzie podopieczni Łukasza Winka w mocnej stawce wygrali większość meczów.

Zdjęcia z Ligi Klubów Partnerskich w Józefowie

CLJ: Legia 95/6 11-0 (3-0) Olimpia Elbląg 95/6 - Zdjęcia z meczu
1-0 8 min. Wojciech Kochański (as. Kamil Anczewski z rzutu rożnego)
2-0 20 min. Rafał Parobczyk (dob. strz. Jakuba Araka po akcji Kamila Anczewskiego)
3-0 28 min. Rafał Parobczyk (z rzutu wolnego)
4-0 52 min. Miłosz Kozak (as. Jakub Arak)
5-0 54 min. Rafał Parobczyk (as. Miłosz Kozak)
6-0 55 min. Rafał Parobczyk (as. Michał Suchanek)
7-0 70 min. Arkadiusz Górka (głową, as. Rafał Parobczyk)
8-0 71 min. Arkadiusz Górka (z dystansu, as. Rafał Parobczyk)
9-0 76 min. Miłosz Kozak (as. Szymon Babiarz)
10-0 85 min. Daniel Rosiński (as. Daniel Mlonek)
11-0 89 min. Daniel Młonek (głową, dob. własny strzał)

Strzały (celne): Legia 28 (19) - Olimpia 7 (4)
widzów: 115

Legia: Leleń (80' Siedlecki) - Rosiński, Makowski, Kochański, Rakowski - Parobczyk, Górka [97], Suchanek (70' Babiarz), Anczewski (46' Mlonek), Kozak [97] - Arak (do 60 min.).

Legioniści dość ławo pokonali siódmą w tabeli Olimpię Elbląg. Wynik otworzył już w 8. minucie po stałym fragmencie gry Wojciech Kochański, a jeszcze przed przerwą dwa kolejne trafienia uzyskał kolejny z graczy Legii II wydelegowanych na ten mecz, pomocnik Rafał Parobczyk. "Harry" miał szansę na hat-tricka jeszcze przed przerwą, ale wykonując rzut karny trafił w poprzeczkę.
Po przerwie uzyskał dwa kolejne trafienia, uzyskując w sumie 4 trafienia, a przy dwu kolejnych notując asysty. Goście, z uwagi na ważne dla Olimpii mecze w II i IV lidze, przyjechali w zaledwie 11-osobowym składzie, a w drugiej odsłonie musieli się obyć bez kontuzjowanego zawodnika. W tej sytuacji trener Banasik zdjął z boiska Jakuba Araka i ostatnie pół godziny oba zespoły grały 10 na 10. Legia mimo wszystko powiększała przewagę, będąc drużyną sprawniej operującą piłką. Dwa trafienia uzyskał Arek Górka (szczególnie godne odnotowania jest doskonałe uderzenie z 30 metrów w okienko), gole dołożyli też Miłosz Kozak (dwa), Daniel Rosiński i (głową!) Daniel Mlonek.

Sytuacja w tabeli nie uległa zmianie gdyż wszyscy konkurenci wygrali swoje mecze. Legii pozostały do rozegrania mecze z: Jagiellonią, Stomilem i Polonią.

Wisła Płock 97 2-4 (1-2) Legia 97
1-0 10 min.
1-1 34 min. Konrad Michalak
1-2 39 min. Maciej Wojczuk (as. Adrian Gapczyński)
1-3 65 min. Michał Podlecki
2-3 60 min.
2-4 65 min. Eryk Więdłocha b.a.

Legia: Lasota (41' Jaroszko) - Stasz (41' Skowron), Kostrzanowski, Ostrowski [98], Gapczyński - Michalak, Karbowy, Podlecki (65' Stolarski), Wiśniewski (41' Krasuski), Więdłocha - Wojczuk

Korona Ostrołęka 1-5 (1-2) Legia 2000
1-0 8 min.
1-1 9 min. Paweł Barzyc b.a.
1-2 22 min. Mikołaj Neuman (as. Jakub Sinior)
1-3 39 min. Dawid Kisły (as. Mateusz Szwed)
1-4 55 min. Dawid Kisły (as. Mikołaj Neuman)
1-5 59 min. Michał Gładysz b.a.

Legia: Kossmann - Nikodem Zawistowski (46' Niewiński), Gładysz (60' Borychowski), Walukiewicz, Kisły (57' Figura) - Szwed (61' Mikołaj Zawistowski), Sinior, Ostrowski (36' Sitek), Kłos (36' D. Cichocki), Neuman - Barzyc

Legia 01 7-0 (2-0) Bug Wyszków 01 - Zdjęcia z meczu
1-0 10 min. Łukasz Łakomy (as. Patryk Konik)
2-0 26 min. Paweł Gierach (as. Jakub Bartnicki)
3-0 38 min. Patryk Konik (as. Jan Goliński)
4-0 50 min. Sebastian Duczek (as. Alex Phan)
5-0 58 min. Stanisław Muniak (as. Damian Sędzikowski)
6-0 59 min. Alex Phan (as. Damian Sędzikowski)
7-0 60 min. Łukasz Łakomy (po solowym rajdzie)

Strzały (celne): Legia 31 (21) - Bug 1 (1)

Legia: Okrasa - Graczyk (31' Bieniek), Goliński (47' Graczyk), Cichocki (54' Bartnicki) - Sędzikowski (20' Gierach, 31' Sędzikowski, 43' Gierach, 53' Sędzikowski), Łakomy (15 Bartnicki, 31' Łakomy, 33' Bartnicki, 41' Łakomy), Muniak (16' Phan, 31' Muniak, 41' Phan), Konik (46' Muniak), Gierach (7' Duczek)

Varsovia Warszawa 2-2 Legia 02
1-0 15 min.
2-0 23 min.
2-1 31 min. Aleksander Stawiarz b.a.
2-2 57 min. Aleksander Stawiarz (as. Kamil Szabłowski)

Legia: Skiba - Peda, Skrzos - Szabłowski (Mazanka), Wysokiński, Szałek, Nowiński, Majewski (Ignacak) - Toczyski (Stawiarz)

Legia 03 18-0 (7-0) Naprzód GOSiR Stare Babice
1-0 18 min. Jakub Kowalski (as. Ernest Kozłowski)
2-0 20 min. Jakub Kowalski (as. Bartosz Ślendak)
3-0 22 min. Ernest Kozłowski (as. Bartosz Ślendak)
4-0 24 min. Filip Arak (as. Marcel Niesłuchowski)
5-0 26 min. Marcel Niesłuchowski (as. Patryk Pierzak)
6-0 27 min. Filip Szewczyk b.a. z dystansu
7-0 29 min. Ernest Kozłowski (as. Marcel Niesłuchowski)
8-0 32 min. Jakub Kowalski b.a.
9-0 34 min. Filip Arak
10-0 43 min. Jan Olszewski (rzut karny po zagraniu ręką)
11-0 44 min. Jan Olszewski (as. Patryk Pierzak)
12-0 45 min. Filip Arak b.a.
13-0 49 min. Jakub Kowalski (as. Krzysztof Wiater)
14-0 54 min. Jakub Kowalski (as. Filip Szewczyk)
15-0 56 min. Bartosz Ślendak (as. Marcel Niesłuchowski)
16-0 57 min. Bartosz Ślendak (as. Marcel Niesłuchowski)
17-0 58 min. Bartosz Ślendak (as. Marcel Niesłuchowski)
18-0 60 min. Jakub Kowalski (as. Ernest Kozłowski)

Strzały (celne): Legia 57 (38) - Naprzód GOSiR 3 (2)

Legia: Szewczyk (Wysocki, Kozłowski) - Wysocki, Arak (Wiater) - Pierzak (Kozłowski), Olszewski (Ślendak), Ślusarczyk - Niesłuchowski (Kowalski)

Legia 04 9-1 (2-0) Akademia Sportu Warszawa 04 - Zdjęcia z meczu
1-0 22 min. Kamil Sołdaj (as. Dominik Paradowski)
2-0 28 min. Mateusz Kepal (dob. strz. Marcela Bykowskiego)
3-0 34 min. Kamil Sołdaj (as. Marcel Bykowski)
4-0 43 min. Jakub Żaboklicki (as. Marcel Bykowski)
4-1 44 min. Aleks Gierczuk-Romanowski
5-1 45 min. Antek Radko (samobójczy, as. Piotr Drabik)
6-1 47 min. Dominik Arkuszewski (dob. strz. Kamila Sołdaja)
7-1 50 min. Piotr Drabik b.a.
8-1 56 min. Dominik Szadkowski (as. Mateusz Kepal po rzucie rożnym)
9-1 58 min. Dominik Paradowski (as. Marcel Bykowski)

Strzały (celne): Legia 39 (20) - AS 7 (5)

Legia: Mielcarz - Arkuszewski, Drabik - Kacper Kałuski, Szadkowski, Sołdaj, Bykowski oraz: Włoch, Żaboklicki, Paradowski, Kepal

CWKS Legia 2003 na turnieju w Berlinie:

Legioniści, mimo początkowych kłopotów dobrze spisali się na turnieju rozgrywanym w Berlinie. Pierwszego dnia rywalizacji, zaraz po przyjeździe, szło im wprawdzie jak z grudy, ale w niedzielę odrobili straty z nawiązką i z bilansem 10 punktów w 8 meczach awansowali do 1/4 finału. Zarówno mecze ćwierćfinałowe, jak i półfinałowe rozstrzygnęli na swoją korzyść, doznając dopiero w finale porażki 2-0 z mocnym fizycznie rywalem.

Chłopcy nie będą próżnować, bo już we wtorek o 15:00 i ewentualnie 15:40 walczyć będą o awans do półfinału turnieju "Gramy o złotą piłkę"; półfinał - w czwartek 15.05 o 15:00, finał i mecz o 3. miejsce - 2 czerwca na Łazienkowskiej.

Skłąd CWKS Legia w Berlinie: Czarek Tylk, Mateusz Zalega - Borys Frączek, Jan Michna, Jurek Skubik, Kacper Polak, Maciej Wrotniak, Michał Paliwoda, Mikołaj Wiśniewski, Patryk Rozbiewski [04]
Gole: Polak 4, Rozbiewski 4, Wiśniewski 3, Paliwoda

CWKS Legia 2003 na turnieju "Agat Deweloper Cup 2014" we Wrocławiu:

Legioniści wystąpili na mocno obsadzonym turnieju we Wrocławiu, który był okazją do sprawdzenia nowych rozwiązań taktycznych i ustawienia, jako że nie były prowadzone żadne klasyfikacje. Tym samym nie będziemy podawać wyników i tabeli. Warto odnotować jedynie bramkostrzelność Dawida Papazjana i jego przepiękne uderzenie przerwotką, jak również wygrane m.in. z Wisłą Kraków, Śląskiem Wrocław, FC Wrocław Academy, Rakowem Częstochowa, Jagiellonią Białystok i in.

Już w poniedziałek pierwsza drużyna CWKS wystąpiła w meczu 1/8 finału turnieju "Gramy o Złotą Piłkę". Po wygranej 16-1, w ćwierćfinale legioniści odnieśli zwycięstwo 13:1 i zapewnili sobie udział w imprezie rozgrywanej na Łazienkowskiej. W czwartek o 15 zagrają jeszcze w półfinale na AWF.

CWKS Legia 2003 we Wrocławiu: Marcin Paśnik, Dominik Marnik - Alan Długołęcki, Filip Grygorczuk, Antoni Sidor, Flip Wolski, Oliwier Marczuk, Dawid Papazjan, Jakub Skwirtniański, Jan Sienicki, Patryk Abbassi, Kacper Cetlin.

Liga Klubów Partnerskich:

Tym razem mecze LKP odbyły się na boisku Józefovii. Mimo zapowiedzi pogodowych budzących niepokój, deszcz padał zaledwie... przez minutę. Świecące przez wiekszość czasu słońce uprzyjemniało dobrą zabawę zawodnikom z roczników 2005-2007.