Podnoszenie ciężarów: Dwa srebrne medale na MP U-23

Dzisiaj w Gdańsku zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat w podnoszeniu ciężarów, w których startowała trójka zawodników Legii. W sobotę wicemistrzostwo Polski w kategorii do 69 kilogramów wywalczył Rafał Struś, uzyskując wynik 245 kg w dwuboju. Legionista ustanowił swój rekord życiowy, a walkę o złoto przegrał tylko wagą ciała.

Wicemistrzynią Polski została Aleksandra Mierzejewska (+69 kg), uzyskując w dwuboju 210 kg (120 kg w podrzucie i 90 w rwaniu). Legionistka ma spore szanse na start w listopadowych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się na Cyprze.

W kategorii do 85 kg Robert Rutkowski zajął 9. miejsce z wynikiem 230 kg w dwuboju. Legia we współzawodnictwie klubowym zdobyła 41 punktów.