Orlando Sa pewnym strzałem daje prowadzenie Legii - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 4-1 Pogoń Szczecin

W drugim sparingu rozegranym na zgrupowaniu w Gniewinie Legia Warszawa ograła 4-1 ekstraklasową Pogoń Szczecin. Pierwszego gola dla mistrzów Polski zdobył w 7. minucie Orlando Sa, który wykorzystał rzut karny. Chwilę potem w ten sam sposób prowadzenie podwyższył Helio Pinto. W drugiej połowie dla legionistów trafił jeszcze Arkadiusz Piech, a honorowego gola dla szczecinian strzelił Łukasz Zwoliński.

Fotoreportaż z meczu - 15 zdjęć Woytka

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejęła Legia Warszawa. Szczególnie groźnie wyglądały akcje mistrzów Polski prawą stroną boiska, gdzie bardzo aktywni byli Michał Żyro i Łukasz Broź. W 7. minucie gry ten pierwszy został sfaulowany w polu karnym przez Harnaniego i arbiter zdecydował się na wskazanie na jedenasty metr. Do piłki podszedł Orlando Sa i pewnym strzałem pokonał Radosława Janukiewicza. Chwilę potem legioniści prowadzili już różnicą dwóch goli. Tym razem kolejny rzut karny na bramkę zamienił Helio Pinto, popisując się skutecznym trafieniem po ziemi. W 33. minucie po raz pierwszy do zaprezentowania swoich umiejętności został zmuszony Dusan Kuciak. Po rzucie rożnym i zamieszaniu przed bramką Legii na strzał lewą nogą zdecydował się Mateusz Matras, jednak Słowak skuteczną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. Ta niewykorzystana szansa zemściła się na szczecińskich graczach kilka minut potem. Michał Żyro dokładnie dośrodkował z prawej strony, a akcję wślizgiem wykończył Michał Kucharczyk. Za moment szczęścia spróbował Orlando Sa, ale w dobrej sytuacji minimalnie się pomylił.

Po rozpoczęciu drugiej połowy szansę na drugiego gola miał Helio Pinto. Portugalczyk mocno uderzył sprzed pola karnego, lecz na posterunku był wprowadzony w przerwie Dawid Kudła. Kilkanaście minut później po wrzutce z rzutu rożnego główkował Jakub Rzeźniczak, jednak legionista dosyć znacznie się pomylił. Kwadrans przed końcem spotkania na boisko wszedł pozyskany w letnim oknie transferowym Arkadiusz Piech. Były napastnik Zagłębia Lubin chwilę potem zdołał się wpisać na listę strzelców, kiedy po dobrym podaniu z głębi pola wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni. W 84. minucie szczęścia spróbował Maksymilian Rogalski i na posterunku był Dusan Kuciak. Kilkadziesiąt sekund później honorowego gola dla graczy Dariusza Wdowczyka zdobył Łukasz Zwoliński, który z najbliższej odległości zaskoczył bramkarza warszawskiego klubu.

Legia Warszawa 4-1 Pogoń Szczecin
1-0 - Sa 7 (k)
2-0 - Pinto 11 (k)
3-0 - Kucharczyk 34
4-0 - Piech 76
4-1 - Zwoliński 84

Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 17. Tomasz Brzyski - 3. Tomasz Jodłowiec, 23. Helio Pinto - 33. Michał Żyro, 32. Miroslav Radovic, 18. Michał Kucharczyk - 70. Orlando Sa (71, 11. Arkadiusz Piech).

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz (46, 66. Dawid Kudła) - 9. Adam Frączczak, 3. Maciej Dąbrowski, 14. Wojciech Golla, 44. Hernâni, 28. Mateusz Lewandowski (62, 21. Hubert Matynia) - 7. Dominik Kun (46, 25. Sebastian Rudol), 6. Rafał Murawski (73, 16. Michał Walski), 23. Mateusz Matras (61, 17. Maksymilian Rogalski), 13. Takuya Murayama (46, 8. Jakub Bąk) - 29. Kamil Wojtkowski (46, 30. Łukasz Zwoliński).