Marek Saganowski podczas meczu z Arką Gdynia - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 0-0 Arka Gdynia

Legia Warszawa zremisowała w sparingu z pierwszoligową Arką Gdynia 0-0. Było to trzecie i ostatnie spotkanie, które gracze Henninga Berga rozegrali na zgrupowaniu w Gniewinie. Od czwartku legioniści wracają do treningów w stolicy, gdzie przygotowywać się będą do pojedynków z Hapoelem Be'er Szewa oraz Zawiszą Bydgoszcz.

Początek meczu należał do piłkarzy pierwszoligowej Arki Gdynia. Piłkarze tego klubu po raz pierwszy Konrada Jałochę do interwencji zmusili w 11. minucie gry. Wówczas na strzał głową zdecydował się Piotr Giel, ale jego próba była zbyt słaba. Niebawem golkiper mistrzów Polski ponownie musiał się wykazać, kiedy dobrze złapał piłkę po uderzeniu jednego z arkowców. Z biegiem czasu sytuacja na murawie nieco się wyrównała. Podopieczni Henninga Berga zaczęli częściej utrzymywać się przy piłce i skutecznie oddalali grę od własnego pola karnego. Sześć minut przed przerwą strzałem bez zastanowienia Jałochę chciał zaskoczyć Giel, lecz nieznacznie chybił nad poprzeczką.

W przerwie na boisko wszedł Aleksander Jagiełło, który zostanie wypożyczony na najbliższy sezon do z Legii do Arki. Ogółem w drugiej połowie na placu gry nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 60. minucie na uderzenie z ostrego kąta zdecydował się Jakub Kosecki, ale Łukasz Skowron był na posterunku. Kwadrans przed końcem spotkania Arka nie wykorzystała dotychczas najlepszej szansy. Sam na sam z Łukaszem Budziłkiem wybiegł Koziara, lecz strzelił obok słupka.

Legia Warszawa 0-0 Arka Gdynia

Legia: 91. Konrad Jałocha (46, 1. Łukasz Budziłek) - 27. Bartłomiej Kalinkowski, 4. Igor Lewczuk, 37. Mateusz Wieteska, 19. Bartosz Bereszyński - 20. Jakub Kosecki, 21. Ivica Vrdoljak (46, 77. Robert Bartczak), 22. Michał Kopczyński, 9. Marek Saganowski, 35. Adam Ryczkowski (73, 13. Wladimer Dwaliszwili) - 11. Arkadiusz Piech (46, 8. Ondrej Duda; 80, 35. Adam Ryczkowski).

Arka: 30. Łukasz Skowron - 33. Łukasz Kowalski (46, 29. Michał Marcjanik), 28. Marcin Bochenek, 3. Krzysztof Sobieraj (77, 6. Przemysław Szur), 23. Marcin Warcholak (69, 17. Maciej Dampc) - 19. Michał Ciarkowski (69, 21. Robert Sulewski), 22. Artur Marciniak (69, 7. Michał Gałecki), 27. Antoni Łukasiewicz (69, 20. Maciej Koziara), 9. Antonio Calderón (46, 8. Michał Nalepa), 25. Paweł Wojowski (46, 11. Aleksander Jagiełło) - 18. Piotr Giel (77, 15. Paweł Brzuzy).

żółta kartka: Szur.

widzów: ok. 200.