Z Lwów w jagnięta - fot. mogiel / 90minut.pl

Brytyjskie media o meczu

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wiele słów krytyki pod swoim adresem przeczytają gracze Celticu, jeśli tylko sięgną do brytyjskich mediów. Dziennikarze na Wyspach zwracają uwagę, że wygrane Legii oznaczają dla Szkotów wielkie problemy budżetowe. Dwa zwycięstwa legionistów określone zostały jako gwóźdź do trumny Celticu.

BBC Sport: Nadzieje Celtic na Ligę Mistrzów zakończone
Nawet przez moment Celtic nie wyglądał na drużynę, która odrobi straty z pierwszego meczu. To miażdżący cios dla Ronny Deila. Jego poprzednik Nail Lennon wprowadził klub do najlepszej szesnastki Ligi Mistrzów dwa lata temu i fazy grupowej tych rozgrywek rok temu. Tym samym dał klubowi 33 mln funtów. Ten rok to ogromny cios finansowy. Deila był krytyczny wobec swoich graczy po pierwszym meczu, ale wydawało się, że drużyna będzie w stanie odrobić straty z Warszawy. Legia wbiła jednak gwóźdź do trumny Celticu, wykorzystując jedną z nielicznych szans w pierwszej połowie.

The Guardian: Celtic poza Ligą Mistrzów po porażce 0-2 z Legią Warszawa
Krótki pobyt Celticu w Edynburgu zakończył się wczoraj w nocy. Nie było jednak huku a skomlenie. Być może brak awansu to dobre rozwiązanie dla Celticu. Nie wiadomo co z tą bezbarwną drużyną zrobiłyby kluby z europejskiej czołówki. Mistrzowie Szkocji rozpoczęli mecz od przewagi, ale obrona Polaków była dobrze zorganizowana i trudna do sforsowania. Sytuacja pogorszyła się, gdy dziewięć minut przed przerwą legioniści przerwali wspinaczkę Celticu na szczyt. Znów była opieszałość w obronie, która nie poradziła sobie z długim podaniem. W efekcie Michał Żyro mógł spokojnie zdobyć gola.

The Telegraph: Cierpienia Celticu z powodu kosztownego odpadnięcia z Ligi Mistrzów
Próba trzeciego z rzędu awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów zakończyła się rozczarowaniem i zażenowaniem w środową noc na Murrayfield. Ta awaria będzie kosztowała klub miliony utraconych dochodów. To był test dla Ronny Deila i ten go oblał.

Daily Mail: The Hoops cierpią po upokarzającym odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów
Celtic skazał się na przynajmniej rok bez Ligi Mistrzów. Porażki z AC Milan, Barcelona i Ajaxem można jeszcze tolerować. Ale dwie przegrane z Legią Warszawa są trudniejsze do wyjaśnienia. Tym bardziej, że w dwumeczu Polacy wygrali 6-1. W takim samym wymiarze ograli też St Patrick’s Athletic. Ale czy ktokolwiek może zaprzeczyć, że zespół Henninga Berga zasłużył na dwie wygrane? Drużyna Berga zdeklasowała rozpaczliwie ograniczony Celtic. Nie jest łatwym zadaniem opisać, jak słabo Szkoci zagrali w tym dwumeczu.