U-21: Grecja 3-1 Polska. Baraży nie będzie

Woytek, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski U-21 przegrała decydujące wyjazdowe spotkanie z Grecją 1-3 i odpadła z walki o udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Jedyną bramkę dla Polaków zdobył Kacper Przybyłko. Decydujące trafienia gospodarze zaliczyli w 88 i 93 minucie. Ponadto do 93. minuty drugiego meczu w polskiej grupie Szwecja remisowała z Turcją 3-3, co dawało awans "Biało-czerwonym", ale rzutem na taśmę Szwedzi wywalczyli trzy punkty.

W tym spotkaniu wystąpiło dwóch legionistów: Bartosz Bereszyński i Michał Żyro. Po asyście tego drugiego padł jedyny gol dla Polski.

U-21: Grecja 3-1 (1-1) Polska
1-0 - 12' Níkos Karélis
1-1 - 24' Kacper Przybyłko
2-1 - 88' Ioánnis Gianniótas (karny)
3-1 - 93' Ioánnis Gianniótas

Grecja: 12. Stéfanos Kapíno - 2. Níkos Marinákis, 5. Kóstas Triantafyllópoulos, 4. Mavroudís Bougaḯdis, 3. Kóstas Stafylídis - 7. Cháris Mavrías (71, 19. Tássos Bakassétas), 6. Panagiótis Bállas (85, 11. Ioánnis Gianniótas), 8. Tássos Lagós, 18. Andréas Bouchalákis (62, 16. Vassílis Boúzas), 10. Níkos Karélis - 9. Apóstolos Véllios.

Polska: 1. Jakub Szumski - 17. Bartosz Bereszyński, 2. Rafał Janicki, 5. Marcin Kamiński, 3. Daniel Dziwniel (81, 13. Mateusz Lewandowski) - 7. Paweł Wszołek, 6. Michał Chrapek (88, 10. Rafał Wolski), 18. Paweł Dawidowicz, 19. Bartłomiej Pawłowski (76, 14. Wojciech Golla), 11. Michał Żyro - 20. Kacper Przybyłko.

żółte kartki: Marinákis, Mavrías, Triantafyllópoulos - Dawidowicz, Wszołek, Golla.