Młodzież: mecze środowe

Komplet zwycięstw odniosły dziś zespoły młodzieżowe Legii. Juniorzy młodsi pokonali 1-0 Znicz Pruszków '98. Jeszce lepiej spisali się zawodnicy Legii '99, którzy po dobrym meczu wygrali ze Zniczem 4-0. W identycznym stosunku pokonała Polonię Legia 2001 w meczu Ekstraligi U-15. Po dramatycznej końcówce zwycięstwo odnieśli też gracze o rok starsi, którzy dzięki golowi w ostatniej minucie wygrali 2-1 z Polonią 2000.

Legia 98 1-0 Znicz Pruszków 98
Gol:
1-0 64 min. Wiktor Sobczyk b.a.

Legia: Majecki [99] - Majewski, Żyro (Kpt), Ostrowski, Stec - Czarnowski (60' Cichocki), Małachowski, Martynek (64' Piątek, 72' Klimala), Waniek (46' Sobczyk), Aftyka (60' Rybak) - Napora
Rezerwa: Wiszorowski

Legioniści, choć rywal nie należał do najmocniejszych w lidze, mieli przez dłuższy czas problemy ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Zwycięstwo uratował na kwadrans przed końcem spotkania Wiktor Sobczyk, który przechwycił piłkę na połowie Znicza, popędził na bramkę i zdobył zwycięskiego gola.

Legia 99 4-0 (2-0) Znicz Pruszków 99
1-0 13 min. Mateusz Szwed po ind. rajdzie
2-0 20 min. Bartosz Olszewski (as. Mateusz Szwed)
3-0 56 min. Bartosz Olszewski (as. Kamil Orlik)
4-0 77 min. Kamil Orlik (as. Sebastian Szymański)

Strzały (celne): Legia 13 (7) - Znicz 6 (2)
Legia: Wróblewski - Romański (73' Janicki), Potrzebowski, Bondarenko, Knap (41' Orlik) - Wojtysiak (57' Majda), Kamiński, Rymek (64' Olejarka), Olszewski - Szwed [00] (75' Agnyziak)
Rezerwa: Majecki ng

Bardzo udane spotkanie juniorów młodszych, którzy pewnie pokonali silny zespół Znicza. Choć pierwsze 10 minut pokazywało pewną nerwowość w poczynaniach podopiecznych Piotra Zasady, reszta meczu należała wyraźnie do legionistów

fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.comfot. fot. Raffi / Legionisci.com

Legia 00 2-1 (0-0) Polonia Warszawa 00
1-0 49 min. Paweł Barzyc (as. Jakub Sinior)
1-1 67 min. Mariusz Zalewski (as. Patryk Gałązka)
2-1 70 min. Jakub Sinior (głową, as. Dawid Kisły z rzutu rożnego)

Strzały (celne): Legia 11 (6) - Polonia 9 (7)
Legia: Białoruski - N. Zawistowski, Gładysz, D. Cichocki (36' Ostrowski), Kisły - Dziuba (58' Niewiński), Mydlarz (36' Kłos), Barzyc (61' Szulc), Sinior (kpt), Neuman (44' Figura) - Kacper Wełniak (36' Mateusz Praszelik)
Rezerwa: Okrasa, Walukiewicz

Legia 01 4-0 (2-0) Polonia Warszawa 01
1-0 4 min. Damian Sędzikowski (karny po faulu na Stanisławie Muniaku)
2-0 11 min. Mateusz Leszczuk (as. Damian Sędzikowski)
3-0 42 min. Klaudiusz Krasa (as. Patryk Konik)
4-0 56 min. Mateusz Leszczuk (as. Mateusz Szyszkowski)

Strzały (celne): Legia 17 (10) - Polonia 3 (2)

Legia: Okrasa - Gierach. Łakomy, Szyszkowski, Matuszewski - Preuss (521' Anusik), Krasa (57' Majewski [02]), Sędzikowski, Muniak, Duczek (36' Konik) - Leszczuk
Rezerwa: Tomasz Woźniak [02]