Młode Wilki 2002 kontra KS Piaseczno - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze środowe (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W środę piłkarze drużyn młodzieżowych rozegrali 3 zaległe spotkania 1. kolejki. Legia 99 po meczu pełnym ostrej walki wygrała 2-1 z UKS Bródno. Legia 2001, choć kończyła mecz w "dziesiątkę" po kontuzji M. Leszczuka, wygrała 3-2 z Gwardią. W meczu rocznika 2002 Legia pewnie poradziła sobie z UMKS Piaseczno, wygrywając 4-0. CWKS Legia 2003 pokonał 3-1 Agrykolę.

UKS Bródno 99 1-2 (1-1) Legia 99
0-1 18 min. Paweł Barzyc (po ind. akcji)
1-1 40+1 min. Damian Komorowski
1-2 46 min. Mateusz Szwed (as. Kamil Orlik)

Legia: Wróblewski (41' Majecki) - Janicki, Potrzebowski, Bondarenko, Wojtysiak - Orlik (75' Ostrowski [00], Kamiński, Rymek, Barzyc [00](55' Sinior [00], Olszewski (60' Olejarka) - Szwed [00] (50' Majda)
Trener: Piotr Zasada

Mecz z UKS Bródno miał sporą wagę sportową, jako że gospodarze do tej pory zdobyli komplet punktów. Mecz z Legią był dla nich jednak pierwszym spotkaniem z zespołem z czołówki tabeli. Jak zawsze w ostatnim czasie, mecz był twardy i zacięty, można by nawet rzec, że na boisku i niekiedy na trybunach, było nieco za "ostro". Legioniści kontrolowali przebieg gry przez większość czasu, co udokumentowali golem - po otrzymaniu podania od Kamila Orlika, Paweł Barzyc ograł kolejno trzech graczy UKS i strzałem pod poprzeczkę zdobył prowadzenie dla Legii. Gracze z Bródna nastawieni byli bardziej na szybki atak, ale byli cały czas groźni - co pokazała sytuacja z ostatniej minuty pierwszej odsłony, gdy po zamieszaniu w polu karnym wyrównał Damian Komorowski. Druga połowa przez ponad 20 minut powrót do sytuacji, gdy to legioniści narzucali styl gry, co udokumentowane zostało bramką kolejnego pożyczonego z młodszego rocznika gracza, Mateusza Szweda. Niestety, ostatnie minuty meczu to ciut słabsza, bardziej nerwowa gra naszej drużyny, a zdeterminowani gracze UKS dwukrotnie mogli doprowadzić do wyrównania. Sytuację uratowali ofiarnymi wybiciami obrońcy Legii.

Po pięciu rozegranych kolejkach Polonia, Legia i UKS Bródno mają po 12 punktów.

Gwardia Warszawa 01 2-3 (0-3) Legia 01
0-1 18 min. Damian Sędzikowski (as. Mateusz Szyszkowski)
0-2 27 min. Wiktor Preuss (as. Mateusz Leszczuk)
0-3 36 min. Łukasz Łakomy (as. Mateusz Leszczuk)
1-3 43 min. Sebastian Szczepaniak (as. Jakub Bartnicki)
2-3 46 min. Jakub Bartnicki (as. Marcel Traczyk)

Legia: Okrasa - Gierach, Goliński, Szyszkowski, Matuszewski - Łakomy, Sędzikowski, Leszczuk (57' - kontuzja) - Duczek, Konik (52' Szałek [02]), Preuss
Trener: Sebastian Różycki

Mecz dwu drużyn z czołówki tabeli budził spore zainteresowanie. Z początku, i właściwie przez całą pierwszą połowę, mecz toczył się raczej do jednej bramki, a legioniści (grający dziś w mocno ograniczonym drobnymi urazami składzie, z 1 rezerwowym wypożyczonym z młodszego rocznika) do trzech strzelonych bramek mogli dołożyć kolejne. Podobnie było na początku drugiej odsłony, ale nieskuteczność srodze się zemściła, gdy po dużym błędzie jednego z naszych graczy niegroźny z pozoru lob z niemal linii końcowej znalazł drogę do siatki. Goście uwierzyli w swoje siły i mimo zarysowanej wciąż przewagi legionistów zaczęli bardziej aktywnie wyprowadzać piłkę do przodu, kierując ją przede wszystkim na lewe skrzydło i do wysuniętego napastnika. Jeden ze stałych fragmentów gry zakończony serią dobitek zaowocował drugim trafieniem Gwardii (warto dodać, że obaj strzelcy - Sebastian Szczepaniak i Jakub Bartnicki - to wychowankowie Legii), a w szeregi coraz bardziej zmęczonych graczy Legii wkradła się drobna nerwowość. Co gorsza, po starciu w pobliżu pola karnego WKS, bardzo bolesnej kontuzji doznał Mateusz Leszczuk, który został odwieziony do szpitala. Ponieważ działo się to po dokonaniu jedynej możliwej tego dnia zmiany, podopieczni Sebastiana Różyckiego musieli grać blisko kwadrans w osłabieniu. Mimo to, zdołali nie dopuścić już drużyny przeciwnej do stworzenia sobie groźnej stuprocentowej sytuacji pod naszą bramką. Po 5 kolejkach Legia 2001 ma na koncie komplet 15 punktów i 6p. przewagi nad (mającym 1 mecz zaległy) Zniczem Pruszków, Gwardią i Wisłą Płock.

Legia 02 4-0 (1-0) KS Piaseczno 02
1-0 6 min. Franek Majewski (as. Marcel Niesłuchowski)
2-0 52 min. Kamil Szabłowski (as. Marcel Niesłuchowski)
3-0 57 min. Aleksander Stawiarz (rzut wolny po faulu na Kamilu Szabłowskim)
4-0 59 min. Kamil Szabłowski

Strzały (celne): Legia 17 (11) - KS 2 (0)

Legia: Skiba - Wysokiński, Kamiński - Szabłowski, Rudnicki, Majewski (48' Toczyski), Niesłuchowski [03], Mazanka (23' Toczyski, 31' Ignacak) - Stawiarz
Trener: Michał Kolanowski

Zaległy mecz Legia - KS Piaseczno rozegrany w środę przy Łazienkowskiej był przez większą część gry raczej jednostronnym widowiskiem - podopieczni Piotra Czachowskiego imponowali wprawdzie ambicją i walką (niemal dosłownie) do upadłego, ale nie byli w stanie, poza rzutami wolnymi, poważniej zagrozić bramce Legii strzeżonej przez Gabriela Skibę. Nasi gracze najbardziej aktywni byli w pierwszym kwadransie gry. W szóstej minucie meczu Aleks Stawiarz dostrzegł niepilnowanego Franka Majewskiego, ale jego podanie przechwycił na moment obrońca; skutecznie "poprawił" Marcel Niesłuchowski i Majewski z niewielkiej odległości zdobył gola na 1-0. Gracze Legii stworzyli w tej odsłonie jeszcze 6 dogodnych sytuacji, lecz ani Majewski, ani Stawiarz i Kamil Szabłowski nie zdołali pokonać bramkarza KS-u, strzelając w niego lub tuż nad poprzeczką. Końcówka pierwszej połowy i początek drugiej to nieco wolniejsza i mniej emocjonująca gra, jednak w ostatnich 10 minutach podopieczni Michała Kolanowskiego dołożyli trzy kolejne trafienia odnosząc zasłużone zwycięstwo. Najpierw po prostopadłym podaniu Niesłuchowskiego celnie trafił Szabłowski, następnie rzut wolny z linii pola karnego bezlitośnie egzekwował bardzo aktywny dziś Stawiarz, a tuż przed końcem meczu ustawiony w końcówce na szpicy Kamil Szabłowski po przechwycie i 30-metrowym rajdzie zdobył swoją drugą bramkę tego dnia, ustalając wynik meczu na 4-0.

CWKS Legia 2003 U-12 3-1 (1-0) Agrykola Warszawa
1-0 17 min. Kacper Polak (as. Mikołaj Wiśniewski)
1-1 46 min. (dobitka rzutu karnego)
2-1 49 min. Kacper Kubiszer (rzut wolny)
3-1 54 min. Kacper Kubiszer (as. Filip Grygorczuk)

Strzały (celne): CWKS Legia 22 (15) - Agrykola 5 (4)

CWKS Legia: Mateusz Zalega - Antek Sidor [04], Antek Pawlak, Kacper Kubiszer (27' Patryk Rozbiewski [04], 47' Mikołaj Wiśniewski, 58' Borys Frączak) - Bazyli Grabiec [04] (16' Alan Długołęcki), Kacper Cetlin (48-52' Jan Michna), Mikołaj Wiśniewski (27' Borys Frączak, 47 min. Kacper Kubiszer, 60' Jan Michna) - Kacper Polak (27' Jerzy Kubik, 35' Kacper Polak, 58' Jerzy Kubik)
Trener: Łukasz Winek

Drużyna CWKS dzieli swoją aktywność na uczestnictwo w ligach U-12 i U-13. Tym razem "wojskowi" rywalizowali ze swoimi rówieśnikami, więc większość graczy podstawowego składu dostała wolne. Mecz nie był toczony w zbyt wysokim tempie, ale gdy po rzucie karnym goście wyrównali, legioniści błyskawicznie odzyskali prowadzenie i powiększyli je jeszcze do dwóch bramek przewagi.
W dotychczasowych meczach podopieczni Łukasza Winka zdobyli komplet punktów.