Młodzież: mecze niedzielne

Juniorzy starsi niespodziewanie ulegli 1-2 ŁKS-owi Łódź, ale utrzymali prowadzenie w tabeli CLJ. Pozostałe zespoły młodzieżowe wygrały swoje spotkania. Juniorzy młodsi pokonali 2-0 UMKS Piaseczno i umocnili swoją pozycję w czołówce. Legia 99 wygrała 6-0 z UKS Bródno, zaś Legia 2000 po zaciętej I połowie, w drugiej rozbili Broń Radom aż 5-0. Młode Wilki 2001 pokonały 3-0 Gwardię, a CWKS Legia 2003 pokonał 8-1 Deltę Warszawa '02.

CLJ: Legia 96/7 1-2 (1-1) ŁKS Łódź 96/7
0-1 17 min. Dominik Bonikowski
1-1 22 min. Filip Karbowy (rzut karny po faulu na Kamilu Anczewskim)
1-2 47 min. Łukasz Dynel (głową, po rzucie rożnym)

Strzały (celne): Legia 20 (7) - ŁKS 9 (4)

Legia: Leleń - Rakowski, Kochański Ż, Najemski (Kpt), Gapczyński (82' Nawotka) - K. Michalak (56' Szymański), Dzięcioł [98] (74' Babiarz), Karbowy, Szczepański [98], Suchanek - Anczewski (74' Więdłocha)
Rezerwa: Lasota, Małachowski [98], Leleno [98]
Trener: Piotr Kobierecki, as. Kamil Socha, Mateusz Kamuda

ŁKS: Sobczak Ż - Ślęzak, Zawadowski, Borowski, Malinowski - Dynel (82' Olejniczak), Stokłosa Ż, Jakubowski, Cander (73' Nawrocki), Bonikowski - Krysiński (86' Bogdański)
Rezerwa: Jezierski, Wieloch, Mielewczyk
Trener: Piotr Faryński

Legia 98 2-0 (1-0) UMKS Piaseczno 98/9
1-0 12 min. Wiktor Sobczyk (as. Aleksander Waniek)
2-0 72 min. Jakub Piątek (as. Mikołaj Napora)

Strzały (celne): Legia 11 (5) - KS Piaseczno 5 (2)

Legia: Bąbel - Majewski Ż, Żyro (Kpt), Wiszorowski (38' Ostrowski), Stec - Martynek, Dara, Waniek, Sobczyk (64' Piątek), Aftyka (53' Cichocki) - Czarnowski (53' Napora)
Rezerwa: Radosław Majecki [99]
Trener: Daniel Myśliwiec

Legioniści otrząsnęli się po niedawnej porażce 0-3 w Piasecznie i zreważowali się durżynie UMKS dwoma trafieniami. Legia szybko zdobyła prowadzenie i choć mieli pewne problemy z podwyższeniem prowadzenia, na 8 minut przed końcem wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Jakub Piątek silnym strzałem w krótki róg pokonał Jana Błaszczaka ustalając wynik spotkania na 2-0.

Po 8 z 14 kolejek legioniści mają tyle samo punktów (18) co prowadząca Polonia. 4 oczka tracą Piaseczno i Białe Orły. Piąty Sarmata ma już 9 punktów straty i raczej nie liczy się już w walce o dwa pierwsze miejsca dające awans do ligi makroregionalnej na wiosnę.

Legia 99 6-0 (1-0) SMP UKS Bródno 99
1-0 13 min. Mateusz Szwed (as. Sebastian Szymański)
2-0 43 min. Kamil Orlik (as. Bartosz Rymek)
3-0 48 min. Sebastian Szymański (z dystansu, as. Kamil Orlik)
4-0 49 min. Mateusz Szwed
5-0 59 min. Bartosz Rymek (as. Oskar Wojtysiak)
6-0 77 min. Jacek Majda (as. Mateusz Olejarka)

Strzały (celne): Legia 26 (17) - UKS Bródno 5 (2)

Legia: Wróblewski (53' Majecki) - Romański (53' Knap), Potrzebowski, Bondarenko, Wojtysiak - Orlik, Sinior Ż [00], Rymek Ż (65' Agnyziak), Szymański, Olszewski (58' Olejarka) - Szwed [00] (59' Majda)
Rezerwa: Jakub Kamiński
Trener: Piotr Zasada

Legia 00 5-0 (0-0) Broń Radom 00
1-0 37 min. Kacper Wełniak (as. Mikołaj Neuman)
2-0 41 min. Kacper Wełniak (as. Nikodem Zawistowski)
3-0 44 min. Kacper Wełniak (as. Bartosz Szulc)
4-0 55 min. Kacper Dziuba b.a. (po ind akcji)
5-0 57 min. Kacper Wełniak (as. Stanisław Niewiński)

Strzały (celne):
I połowa - Legia 2 (1) - Broń 10 (3)
I połowa - Legia 8 (7) - Broń 0

Legia: Kossmann (36' Białoruski) - N. Zawistowski (48' Niewiński), Gładysz, Walukiewicz, Cichocki (36' Wełniak) - Sitek (36' Dziuba), Kisły, Ostrowski (50' Mydlarz), Kłos, Neuman (50' Dziuba) - Szulc
Trener: Rafał Klimkowski

Legia 01 3-0 (0-0) Gwardia Warszawa 01/2
1-0 44 min. Mateusz Leszczuk (as. Wiktor Preuss)
2-0 53 min. Mateusz Leszczuk b.a.
3-0 58 min. Damian Sędzikowski (as. Patryk Konik)

Strzały (celne): Legia 22 (14) - Gwardia 1 (0)

Legia: Okrasa - Gierach, Lorenc, Matuszewski, Konik - Preuss, Łakomy, Krasa (55' Lisowski), Muniak, Sędzikowski - Leszczuk (58' Anusik)
Rezerwa: Skiba [02] (b), Szyszkowski
Trener: Sebastian Różycki

Po niedawnym wyjazdowym jednobramkowym zwycięstwie z Gwardią legioniści starali się pokazać w niedzielnym pojedynku z jeszcze lepszej strony. Już w 6. minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się powracający do gry po kontuzji odniesionym w tamtym spotkaniu Mateusz Leszczuk, ale Jakub Sapalski obronił jego strzał. Gwardziści skupieni raczej na defensywie odpowiedzieli dwiema groźnymi kontrami, ale Marcel Traczyk najpierw uderzył niecelnie, a w 10. minucie zgubił piłkę tuż przed oddaniem strzału. Kolejny kwadrans to głównie posiadanie piłki przez Legię, ale bez spektakularnych akcji. W końcówce goście zaczęli odczuwać utratę sił i pod bramką Sapalskiego zrobiło się gorąco. Trzykrotnie z dystansu uderzał Damian Sędzikowski, a okazji sam na sam nie wykorzystali Staś Muniak i Klaudiusz Krasa.

Także po przerwie obraz gry przypominał raczej ostatnie minuty pierwszej odsłony. Po niewykorzystanych okazjach Muniaka i Sędzikowskiego wrzutkę Wiktora Preussa z prawego skrzydła zamienił na gola Leszczuk. Kolejne dobre okazje mieli Sędzikowski (dwie) i Leszczuk, aż w 53. minucie nasz napastnik dobił skutecznie własny strzał. Po dwóch styuacjach Mateusza Lisowskiego, do roboty zabrał się nieskuteczny dotąd Sędzikowski. Choć w 56. minucie trafił w golkipera gości, dwie minuty później skorzystał z odbitej przez niego wrzutki Patryka Konika. W końcówce legioniści mieli kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale strzały Maćka Anusika i Łukasza Łakomego zostały zablokowane w zamieszaniu podbramkowym, a Sędzikowski i Muniak strzaelili niecelnie.

Wygrana z Gwardią przedłużyła serię zwycięstw Legii 2001, która z kompletem punktów prowadzi w tabeli Ekstraligi z 3 "oczkami" przewagi nad Zniczem Pruszków.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Delta Warszawa 02 1-8 (0-3) CWKS Legia 03
0-1 Kacper Kubiszer (as. Oliwer Marczuk)
0-2 Jan Sienicki
0-3 Dawid Papazjan (rzut karny)
0-4 Dawid Papazjan (po ind. akcji)
1-4 Mateusz Bukowski (po rzucie rożnym)
1-5 Kacper Kubiszer (as. Oliwer Marczuk)
1-6 Jakub Skwirtniański (as. Oliwer Marczuk)
1-7 Dawid Papazjan (as. Jakub Skwirtniański)
1-8 Jakub Skwirtniański (as. Dawid Papazjan)

CWKS Legia: Kacper Cetlin - Alan Długołęcki, Antoni Sidor [04], Mateusz Sidor, Filip Grygorczuk, Kacper Kubiszer, Dawid Papazjan, Oliwier Marczuk, Jakub Skwirtniański, Filip Wolski, Jan Sienicki