Siatkówka: Legia 0-3 Huragan Wołomin

Michał Bednarczyk, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu przed własną publicznością siatkarze Legii przegrali z Huraganem Wołomin 0-3. Wyniki setów: 22-25, 14-25, 17-25. Kolejne spotkanie 11 października na wyjeździe. Przeciwnikiem legionistów będzie zespół UKS Centrum Augustów.

Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Woytka

II liga: Legia Warszawa 0-3 (22-25, 14-25, 17-25) Huragan Wołomin

Początek meczu był stosunkowo udany dla legionistów. Do wyniku 9-9 walka była wyrównana. Od tego momentu do głosu doszedł Huragan Wołomin, który świetnymi atakami zapewnił sobie nawet pięciopunktową przewagę nad "wojskowymi". Przy rezultacie 19-24 siatkarze z Wołomina nie wykorzystali trzech piłek setowych, jednak na pościg było już za późno. Pierwszy set zakończył się wynikiem 22-25.

II set od początku do końca rozgrywany był pod dyktando gości. Huragan szybko doprowadził do pięciopunktowej przewagi, którą potem powiększył nawet do stanu 13-23. To część spotkania, gładko wygrana przez ekipę z Wołomina do 14, o której legioniści powinni jak najszybciej zapomnieć.

Trzeci set wlał nutę optymizmu w serca kibiców stołecznego klubu. Obserwowaliśmy równy początek seta w wykonaniu obu zespołów. Kilka świetnych, zorganizowanych akcji gospodarzy i pierwszy raz Legia prowadziła przewagą 3 punktów (przy wyniku 9-6). Sympatycy ekipy w Wołomina nie musieli jednak długo czekać na przebudzenie swojego zespołu. Mieliśmy szybko odrobione straty, 11-11 i kolejny czas dla "wojskowych". Przez kolejne minuty zespoły zdobywały punkt za punkt, ale po 13. punkcie legioniści zaczęli grać zbyt wolno i nie byli w stanie rozegrać żadnej składnej akcji, przez co Wołomin seryjnie zdobywał punkty, a koniec meczu z wynikiem 0-3 stał się kwestią czasu. Drużyna MUKS Huragan Wołomin wygrała trzeciego seta do 17.

Dla Legii był to debiut przed własną publicznością i dopiero drugi mecz w II lidze. Zawodnicy robili co w ich mocy, lecz ich brak doświadczenia spowodował, że byli tylko tłem dla świetnie grającej ekipy spod Warszawy. Warto podkreślić, iż znakomite zawody rozegrał Maksymilian Szuleka, będący niezwykle ważnym ogniwem zespołu gości. Zawodnicy MUKS-u niemal przez cały mecz grali równo i bezbłędnie, dzięki czemu wygrali pewnie i zasłużenie.