Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Środa, 15 października 2014 r. godz. 11:58

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

NSŚ: Awantury na meczach z historycznymi podtekstami

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Podczas ostatnich meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy nie brakowało spotkań z podtekstami historycznymi, jak i politycznymi. Do takich poniekąd zaliczało się spotkanie Polski z Niemcami, ale jak wiadomo, na meczach kadry panuje totalny piknik, więc do niczego dojść nie mogło. Nie licząc oczywiście zdewastowanych przez Niemców toalet na Narodowym. O wiele więcej działo się podczas meczów Rumunii z Węgrami, Bułgarii z Chorwacją oraz Serbii z Albanią...

Na stadionie Partizana Belgrad rozegrano mecz Serbia - Albania. Jak wiadomo podtekstów nie brakowało, tym bardziej, że sprawa Kosowa jest wciąż świeża, a zajęli je przecież Albańczycy. W związku z napięciami policja zdecydowała, że mecz będą mogli obejrzeć tylko kibice gospodarzy. Mecz zabezpieczało około 3500 policjantów, ale i oni nie mogli zapobiec awanturze, która miała miejsce na kilka minut przed końcem pierwszej połowy.



Wtedy właśnie nad boiskiem zaczął szybować sterowany mały helikopter, z przyczepioną flagą z symbolem Albanii zaznaczonym na terytorium tzw. Wielkiej Albanii (czyli terenów, które obecnie należą m.in. do Grecji, Macedonii i Czarnogóry), napisem "Autochtonous", datą 28.11.1912 (deklaracja niepodległości Albanii) oraz dwiema postaciami - Ismailem Qemalim (przewodniczący Zgromadzenia Narodowego, które stało za deklaracją niepodległości) i Dedë Gjoâ Lulim (bohater powstania albańskiego). Płótno podziałało jak płachta na byka. Najpierw chwycił je jeden z piłkarzy Serbii, po czym gracze Albanii przechwycili flagę i... zaczęło się. Na boisku pojawili się fani, kilka ciosów wymienili między sobą także piłkarze.

Sędziowie nakazali piłkarzom opuszczenie boiska, ale zanim doszli do tunelu prowadzącego do szatni, zostali obrzucani różnymi przedmiotami, a jeden z fanów przedarł się przez kordon policji i zadał kilka ciosów Albańczykom. Mecz nie został już wznowiony. Na razie nie wiadomo jakie będą konsekwencje wydarzeń ze spotkania rozgrywanego w stolicy Serbii. Tym bardziej, że według informacji, które obiegły świat po meczu, podejrzany o sterowanie dronem jest brat premiera Albanii, który został zatrzymany na stadionie z pilotem, który miał służyć do sterowania pojazdu.

Na meczu Rumunii z Węgrami, również nie brakowało pozasportowych emocji. Węgrzy, którzy przyjechali pociągiem specjalnym, zaatakowali na stadionie sektory zajmowane przez gospodarzy. Obie strony obrzuciły się pirotechniką. W trakcie spotkania nie brakowało także walk jednych i drugich z policją.

Mecz Bułgaria - Chorwacja rozgrywany w Sofii, został przerwany po 20 minutach gry, po tym jak na jednej z trybun walczyć ze sobą zaczęli kibice Lokomotiwu Płowdiw i Beroe Stara Zagora. Chwilę później pirotechnika zaczęła fruwać pomiędzy sektorem zajmowanym przez CSKA Sofia a trybuną, na której zasiedli Chorwaci (ok. 1000).

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Awantura na meczu Serbia - Albania:






Węgrzy na wyjazdowym meczu z Rumunią:




Rumunia na meczu z Węgrami:






Bułgaria - Chorwacja:



przeczytaj więcej o:, ,


Komentarze: (27)

roben, 15.10.2014 12:43 - *.adsl.inetia.pl

mecze Polskiej reprezentacji opanowali kibice siatkówki ,zero pomysłu na doping to nie mecz a raczej FESTYN :)

mirecki, 15.10.2014 12:51 - *.internetdsl.tpnet.pl

z Niemiec było parę ekip widzianych w centrum w tym kilkunastu Sharpowców zaproszonych dzień wcześniej przez lewactwo z K6 na derby.
Niech sie wreszcie pzpn dogada z przedstawicielami kibiców bo trzeba głos wyłączac jak sie ogląda kadrę. Wstyd na cały swiat idzie. Kibice gosci rządzą i dziela na narodowym...

Asad, 15.10.2014 12:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie mam pytań. Między kibicami z węgier i ruminii postawili zwykłą barierke :D

jkl, 15.10.2014 13:09 - *.dynamic.chello.pl

Polityka na stadionach zawsze była i będzie

@Roben, 15.10.2014 13:37 - *.pl.netia.com.pl

Zgadza się! Kibicowanie na reprezentacji to pompony, przebieranki, kapelusze, peruki, trąbki i fujary.

komar, 15.10.2014 13:40 - *.satfilm.net.pl

Naszych meczów teraz wo gule nie da się ogladac istny piknik przeniesiony z siatkówki ! Komentaże z polsatu powalające na lub można sie tylko lub aż popłakac ze smiechu ! istny cyrk !

kibol, 15.10.2014 13:53 - *.0

Bracia, czas wracać na kadrę. Wszyscy się bawią a u nas posucha... Masa ekip czeka, potrzebny tylko jakiś przełom

kajoL, 15.10.2014 14:14 - *.dynamic.chello.pl

To fakt i jest żenujące że na meczach reprezentacji narodowej brak pomysłów na doping, nie mamy nawet kilku mocnych przyśpiewek i form dopingu które by rozruszały publikę i włączyły ich do aktywnego dopingu. Ciągle są te same 2-3 nudne i kiepskie przyśpiewki, a wczoraj to Szkoci przebijali naszych 50 tys. kibiców ze swoim głośnym dopingiem i było ich całkiem nieźle słychać.
komar: a ty do której klasy chodzisz?? bo z gramatyką to u ciebie cienko, wiec weź się za naukę jest jeszcze dużo czasu do końca roku szkolnego i masz szansę.

jony, 15.10.2014 14:57 - *.132.wireless.dyn.drei.com

Bośnia i Hercegowina przyjaźni się z Belgami ?

jacek, 15.10.2014 15:07 - *.118

Czas skończyć z flagami typu police,malbork,lipno itp.Opciach na całą Europę.I to w Warszawie sknerusy i szwaby są głośniejsi .

Janusz Andrzejowski , 15.10.2014 15:28 - *.170

Prawda jest taka za na reprezentacje nigdy nie wroci juz ten klimat ktory byl np. pod koniec lat 90, z powrotem ekip na trybuny zaczna sie burdy o czym pzpn wie to raz a dwa kibole nigdy nie zapelnia takiego stadionu a zwykli kibice z latwoscia... Zreszta media sie rozpisuja o wspanialej atmosferze wiec kto i po co mialby to zmieniac ??? Jest piknik tak jak w calej europie zachodniej na meczach reprezentacji i o to wlasnie pzpn i nie tylko chodzi.

B1916, 15.10.2014 15:43 - *.dynamic.chello.pl

A u nas wspólne zdjęcia i łączone szalki z potomkami hitlerowców...

do napinaczy, 15.10.2014 15:46 - *.dynamic.chello.pl

co wy chcecie. jest słabo na trybunach ale wole to niż bijatyki i rece w sektory rodzinne.

bałkaniarz, 15.10.2014 15:54 - *.dynamic.chello.pl

zobaczcie, że jak piłkarze Albanii wchodzą do tunelu jakiś typ bez koszulki atakuje piłkarzy a policja stoi i zajmuje się innymi.

Co do samych walk to po1, to, że gimbaza powtarza i piszę na FB KOSOVE JE SRBIJA to żałosne. Sprawa Kosowa to nie jest taka prosta sprawa. Wielkim błędem jest działanie mafii z UEFA. Jakim cudem Hiszpania nie może być w grupie w Gibraltarem ale Serbia i Albania już tak? Bałkany to wciąż zacofany region.

Prawdziwy kibic, 15.10.2014 16:03 - *.internetdsl.tpnet.pl

A dlaczego wczoraj nie było tajbreka? A dlaczego z Niemcami nie graliśmy trzeciego seta?

oko, 15.10.2014 17:13 - *.dynamic.chello.pl

Dokladnie, komu zalezy na powrocie ultrasow na kadre? PZPNowi nie ma hajs z pikoli i spokoj na trybunach, ekipy już odpuscily kadre na dobre i trzeba sie z tym pogodzic. Zostały tylko wyjazdy i nie Anglia, Niemcy, bo tam też pikole tylko właśnie Bałkany, itp.

kkkk, 15.10.2014 17:44 - *.meganet24.pl

Trzeba skończyć panowie ten posrany bojkot bo na reprezentacji jest totalna wiocha i piknik!

olo, 15.10.2014 18:36 - *.112-183-91.adsl-static.isp.belgacom.be

no to ja jednak przekornie zapytam- czy na pewno waszym wzorem są bułgaria rumania albania itd itp za chwilę zacznie się jeszcze jarać mongolią bangladeszem i somalią
walki na stadionie przeszły do historii i dobrze, to był czysty przypał

bolo, 15.10.2014 20:52 - *.dynamic.chello.pl

...tyle tylko że pieniądze a co za tym idzie wyniki sportowe nie idą w parze z fanatyzmem i chuliganka..polska siatkówka=mistrzostwo świata, jedna z najsilniejszych lig świata..możni sponsorzy..kibice oczywiście hot dogi, popcorn i cola...co kto lubi...

kibol, 15.10.2014 20:54 - *.dynamic.chello.pl

pierwszy raz obejrzałem wszystkie filmiki :)
do jacek, flaga Malbork to jeszcze rozumiem ale mnie najbardziej wkur...ą te z napisami tp, Plymouth, London czy jakis inny Niu Jork, to tak jak by kibice którzy tam teraz mieszkają wstydzili się swoich polskich miejscowości

POLSKA!WĘGRY!POLSKA!, 15.10.2014 21:35 - *.20-2.cable.virginm.net

FRIENDS!!!FOREVER!!!!!

Domingosz, 15.10.2014 21:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Ale to już było i nie wróci więcej ............

do olo, 15.10.2014 22:59 - *.dynamic.chello.pl

czysty przypał to ta cała nowa publika co hymnu nie zna !!!
a ty idź opie...l hotdoga na narodowy !!!

Jan Matejko malarz, 15.10.2014 23:37 - *.dynamic.chello.pl

Były piękne stare czasy,teraz to czas na bala.y!Goście w gupich czapkach,trombawki i inne G...no na stadionie Narodowym norma!Pikole w natarciu;lipa i tyle w temacie!Dostanie w pynia taki pikol za granicami kraju i lament będzie straszny!Brak czasem ogarnięcia podstaw , pół Europy i Świata niby zwiedził a na meczu repry taki off top??Piłka nożna dla kibiców!!!Pozdrowienia dla normalnych J.M.

,,,, 15.10.2014 23:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Fakt, trochę to nadmuchane, a prawda inna. Na dobrą sprawę wystarczy 5 max 10% zapełnić ogarniętymi ludźmi. Kika pieśni dobrać i będzie dobrze. Ligowo, doping/ultras (dalej już nie wspomnę) czołówka, a reprezentacyjnie szoł* dla mas. Dla mediów wszystko ładnie pięknie, bo co innego mają paplać, a dla kibiców mizeria.
Trzeba jednak pamiętać o jednym. Na reprezentacji ekscesy = kolejna niby walka z największym zagrożeniem. I z tego co mamy na ligowych stadionach zostanie jeszcze mniej niż jest. Więc ruchy jakieś owszem, ale z głową, bo się zemści.

olo, 16.10.2014 07:19 - *.112-183-91.adsl-static.isp.belgacom.be

do olo- albo się tak nie znasz albo ci pachnie pucha, tak czy inaczej się nie znasz, akcje na stadionie są krzywe i prowadzą do nikąd+ stadiony wyładniały więc nie widzę sensu je niszczyć i to jest ta mała różnica między chuliganem piłkarskim a zwykłym bezmózgim wandalem

kto, 17.10.2014 01:46 - *.warszawa.vectranet.pl

Nikt nie mówi ze na meczach reprezentacji mamy lać wszystkich na stadionach ale ultrasowo chociaz wypadało by sie wziąć w garść. pozdro

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.