Jakub Kosecki doznał urazu w meczu rezerw - fot. Mishka / Legionisci.com

III liga: Legia II 0-3 Lechia Tomaszów Mazowiecki

Fatalny wynik zaliczyły rezerwy Legii Warszawa. Zespół teoretycznie wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny przegrał w Sulejówku z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0-3. W pierwszej jedenastce rezerw Legii wybiegli m.in. Marek Saganowski, Jakub Rzeźniczak, Krystian Bielik, Helio Pinto, Mateusz Szwoch, Adam Ryczkowski i Jakub Kosecki. Ten ostatni w 24. minucie doznał kontuzji i musiał opuścić boisko.

Mecz rozpoczął się 15 minut później, z powodu spóźnienia drużyny gości. Legia zaczęła fatalnie, bo już w 3. minucie "Wojskowi" grali w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę za faul na wychodzącym sam na sam Prusinowskim otrzymał Mateusz Wieteska. W 12. minucie było 0-1. Jeden z graczy Lechii wbiega w pole karne, a po oddaniu strzału upada na murawę. Arbiter dyktuje rzut karny i pokazuje żółtą kartkę Jakubowi Rzeźniczakowi. Do piłki poszedł Wiktor Żytek i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Konrada Jałochę.
Kilka minut później starcie Jakuba Koseckiego z skrzydłowym Lechii skończyło się dla legionisty odnowionym urazem kolana. W jego miejsce na boisku zameldował się Michał Bajdur.

W 18. minucie Legia popełniła błąd w obronie, co wykorzystali goście i na 0-2 podwyższył Kamil Szymczak. Ledwo legioniści rozpoczęli grę i od razu stracili piłkę. Błąd Helio Pinto wykorzystał Jardel Cruz i mieliśmy już 0-3. Nikt nie spodziewał się takiego scenariusza.
Jeszcze przed przerwą znakomitą szansę miał Marek Saganowski, lecz nie umiał sytuacji zamienić na bramkę. Po 45 minutach goście prowadzili więc 3-0.

W drugiej połowie Legia starała się atakować, jednak świetnie spisywali się obrońcy Lechii. Próbował Moneta, próbował Misiak – bez skutku. Wynik nie uległ już zmianie.
W zespole Lechii zagrał były legionista, Maciej Prusinowski.

Warto wspomnieć, że w spotkaniu z Lechią drugi zespół Legii prowadził asystent Henninga Berga, Pal Arne Johansen "Paco".

III liga: Legia II Warszawa 0-3 Lechia Tomaszów Mazowiecki
0-1 - 12' Wiktor Żytek (karny)
0-2 - 18' Kamil Szymczak
0-3 - 19' Muniz Jardel

Legia II: Konrad Jałocha - Norbert Misiak, Jakub Rzeźniczak, Mateusz Wieteska, Mateusz Hołownia, Krystian Bielik, Helio Pinto, Mateusz Szwoch (75' Kamil Kurowski), Jakub Kosecki (24' Michał Bajdur), Adam Ryczkowski, Marek Saganowski (60' Łukasz Moneta)

Lechia: Artur Holewiński - Mateusz Matysiak, Andrzej Dolot, Łukasz Matuszczyk, Mateusz Milczarek, Szymon Wiejak (88' Maciej Witczak), Wiktor Żytek, Kamil Szymczak, Maciej Prusinowski (90' Klaudiusz Król), Jardel Cruz (90' Kacper Rakowski), Marcin Mirecki (86' Daniel Potakowski)

żółta kartka: Rzeźniczak
czerwona kartka: Wieteska