Boks: Wygrane legionistów

Kras, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Maciej Żurakowski z Klubu Bokserskiego Legia pokonał Sandro Poletana z Bośni i Hercegowiny w kategorii wagowej do 81 kilogramów, na 25. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Legionista awansował do kolejnego etapu turnieju. Tymczasem w międzynarodowym turnieju o puchar Burmistrza Sandomierza dwóch naszych pięściarzy wygrało swoje kategorie wagowe.

Dawid Bosak zwyciężył w kategorii do 69 kg, w finale pokonując Pawlinę z Olimpu Lublin. Paweł Michalik (-75) wygrał w finale przez nokaut z Rzeźncizakiem. Bartek Grzeszczak (-60 kg) zajął drugie miejsce.

W piątek na Forcie Bema trenował Andrzej Gołota, który przygotowuje się do pożegnalnej walki.