Radość legionistów po golu Ondreja Dudy - fot. Mishka / Legionisci.com

Statystyki meczu z Metalistem

Kamil, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Ósme zwycięstwo Legii z rzędu w tegorocznych europucharach robi wrażenie. Bilans bramek 18-2 jeszcze większe, ponad 10 godzin (622 minuty) bez straconego gola - kosmos! W meczu z Metalistem legioniści nie zaimponowali statystykami, ale zagrali dojrzale i skutecznie. Poniżej prezentujemy szczegółowe liczby z tego spotkania. Zapraszamy także do oceny gry piłkarzy Legii.

suma (1. połowa + 2. połowa)

W środowej potyczce obie drużyny oddały po 11 strzałów. W pierwszej połowie legioniści oddali jeden celny strzał na bramkę rywala - uczynił to Ondrej Duda. W drugiej części gry zarówno gospodarze jak i goście po 3 razy uderzali w światło bramki.

W zespole ze stolicy trzy nieudane próby pokonania bramkarza zanotował Orlando Sa. Po dwie sytuacje mieli także Ivica Vrdoljak i Jakub Kosecki. Kapitan "Wojskowych" zmarnował rzut karny, ale szkoda także ostatniej okazji "Kosy", gdy piłka minimalnie minęła bramkę Metalista.

Mecz nie był zbyt ostry. Obie ekipy zanotowały po 12 fauli. Ich proporcje rozłożyły się tak, że w pierwszej połowie dwa razy częściej przepisy przekraczali legioniści, a w drugiej piłkarze z Charkowa.

Najczęściej faulującym zawodnikiem w drużynie Henninga Berga był Orlando Sa - 4 faule. 3 razy przepisy przekroczył Ivica Vrdoljak.

Jakub Kosecki trzy razy był powstrzymywany nieprzepisowo. Po dwa razy faulowani byli Tomasz Jodłowiec i Michał Kucharczyk.