Kibice podczas meczu reprezentacji Polski - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Polska 2-2 Szwajcaria

Reprezentacji Polski zremisowała 2-2 w towarzyskim pojedynku z reprezentacją Szwajcarii. Gole dla "biało-czerwonych" zdobyli Artur Jędrzejczyk oraz Arkadiusz Milik. Tego dnia swoje występy zaliczyli legioniści. Tomasz Jodłowiec rozegrał całe spotkanie. Michał Kucharczyk zszedł z boiska w 53. minucie, kiedy zastąpił go Michał Żyro. Wówczas na placu gry zameldował się także Łukasz Broź. W 83. minucie Żyro musiał zejść z murawy z powodu czerwonej kartki.

Kilka chwil po rozpoczęciu spotkania dobrą okazję stworzyli sobie Polacy. Robert Lewandowski ładnym podaniem uruchomił Tomasza Jodłowca, który będąc przy bocznej linii przytomnie wycofał do Piotra Zielińskiego. Uderzenie młodego pomocnika zdołał odbić świetnie ustawiony Roman Burki, a niepokryty Michał Kucharczyk z bliska nie zdołał wpakować piłki do siatki. Ta niewykorzystana szansa zemściła się na gospodarzach zaraz potem. Xherdan Shaqiri pobiegł środkiem pola, przytomnie dograł do biegnącego Josipa Drmicia, a ten w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Arturowi Borucowi. W 13. minucie Szwajcaria mogła prowadzić już różnicą dwóch goli. Błąd polskiej defensywy powinien wykorzystać Xherdan Shaqiri, który pospieszył się z oddaniem uderzenia i ostatecznie przegrał pojedynek z bramkarzem reprezentacji Polski. Kwadrans po rozpoczęciu gry wreszcie ponownie zagrozili Polacy. Robert Lewandowski odważnie wbiegł w szesnastkę przyjezdnych, oddał mocny strzał z półwoleja, z którym w świetnym stylu poradził sobie Roman Burki.
W 24. minucie golkiper Szwajcarów znów uratował swoich kolegów przed stratą bramki. Tym razem dobrze odbił próbę zza pola karnego Michała Kucharczyka. Potem na boisku nie dział się zbyt wiele. Dopiero pięć minut przed przerwą przed dobrą szansą stanął Maciej Rybus, lecz nie potrafił skorzystać z błędu obrony i wykończyć dośrodkowania z lewej strony boiska. Chwilę potem Polacy mieli wiele szczęścia. Najpierw Artur Boruc bardzo dobrze zachował się po strzale jednego z rywali, za moment piłkę z linii bramkowej wybił Paweł Olkowski, a na koniec bramkarz reprezentacji Polski popisał się robinsonadą po uderzeniu Pajtima Kasamiego. W doliczonym czasie pierwszej połowy "biało-czerwonym" udało się wreszcie doprowadzić do remisu. Po wrzutce ze skrzydła Macieja Rybusa najlepiej w szesnastce gości zachował się Artur Jędrzejczyk, który piękną główką zmusił wreszcie do kapitulacji Romana Burkiego.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron na prowadzenie Polaków powinien wyprowadzić Robert Lewandowski. Snajper Bayernu Monachium, będąc w polu karnym, obrócił się z obrońcą na plecach, lecz jego strzał zdołał wyłapać bramkarz rywali. W 50. minucie wprowadzonego w przerwie Łukasza Fabiańskiego starał się zaskoczyć Pajtim Kasami, ale Polak był czujny i nie dał się pokonać. Po godzinie gry przed znakomitą szansą stanęli goście. Błąd w wyprowadzeniu futbolówki popełnił Thiago Cionek i na szczęście dla "biało-czerwonych" lepszy od Josipa Drmicia okazał się Łukasz Fabiański. Chwilę potem podopieczni Adama Nawałki objęli prowadzenie. Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Arkadiusz Milik, który przechytrzył mur i zmusił bramkarza rywali do kapitulacji.
Po stracie drugiego gola Szwajcarzy rzucili się do odrabiania strat. Stwarzali coraz większe zagrożenie pod polem karnym Polaków, ale na szczęście niewiele z tego wynikało. W 77. minucie uśpieni zawodnicy gości omal nie zostali skarceni za swoją nieporadność w obronie. Maciej Rybus znakomitą indywidualną akcją przedarł się w pole karne oponenta, gdzie spróbował zaskoczyć Romana Burkiego, lecz trafił zaledwie w słupek. Siedem minut przed końcem rywalizacji z powodu drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Michał Żyro. Od tego momentu inicjatywę przejęli Szwajcarzy. W 87. minucie do remisu doprowadził Fabian Frei, prezentując precyzyjny strzał zza szesnastego metra.