14. edycja Plebiscytu Legionisci.com - eLki 2014

Wyniki Plebiscytu eLki 2014!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

14. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas dwutygodniowego głosowania wybraliście najważniejsze osoby, wydarzenia, mecze, oprawę, hasło roku. Postacią Roku został trener Henning Berg, a najlepszym meczem w wykonaniu "wojskowych" pojedynek z Celtikiem (4-1). Autorem najpiękniejszej bramki został Tomasz Brzyski, a Odkryciem Roku Ondrej Duda.

Miano najgorszego meczu otrzymało jesienne spotkanie w Łęcznej, w którym legioniści przegrali 1-3. Za wydarzenie roku uznaliście wykluczenie Legii z rozgrywek Ligi Mistrzów, a najważniejszym wydarzeniem kibicowskim została wybrana feta.

Najwięcej głosów w kategorii Oprawa roku otrzymała prezentacja "Because football doesn't matter. Money does". Najlepsze hasło roku to z kolei Fuck UEFA. Najlepszym wyjazdem kibicowskim uznaliście 1800 kibiców Legii w Krakowie, natomiast piosenką roku została po raz drugi "Niepokonane miasto, niepokonany klub". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku otrzymuje UEFA. Najlepszym cytatem zostało zdanie "Śpiewajcie ile chcecie, bluzgajcie ile chcecie, nigdy nie będziecie mistrzem".

Wyniki Legii w europejskich pucharach, awans do 1/16 finału Ligi Europy uznaliście za największe pozytywne zaskoczenie roku, a największym rozczarowaniem był błąd regulaminowy klubu wykluczający Legię z walki o Ligę Mistrzów.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 10052 głosy.

4. Najlepszy mecz Legii

8383 - jesień: Legia Warszawa 4-1 Celtic Glasgow (Liga Mistrzów)
1005 - wiosna: Legia Warszawa 5-0 Wisła Kraków (Ekstraklasa)
372 - jesień: Legia Warszawa 2-0 Trabzonspor Kulubu (Liga Europy)
199 - jesień: Wisła Kraków 0-3 Legia Warszawa (Ekstraklasa)
93 - jesień: Górnik Zabrze 0-4 Legia Warszawa (Ekstraklasa)

5. Najgorszy mecz Legii

5453 - jesień: Górnik Łęczna 3-1 Legia Warszawa (Ekstraklasa)
2576 - jesień: Piast Gliwice 3-1 Legia Warszawa (Ekstraklasa)
1673 - jesień: Legia Warszawa 1-1 Saint Patrick's Athletic (Liga Mistrzów)
350 - jesień: KSC Lokeren 1-0 Legia Warszawa (Liga Europy)

6. Najpiękniejszy gol

4051 - jesień: Tomasz Brzyski na 1-2 z Lechem (Ekstraklasa, 76. minuta - przerzut Żyry na lewą stronę, przyjęcie piłki i "centrostrzał" z okolic linii bocznej nad bramkarzem)

2747 - jesień: Ondrej Duda na 1-0 z Metalistem (Liga Europy, 28. minuta - podanie Kucharczyka, Duda mija dwóch rywali wbiegając w pole karne i z 10 metrów strzela po krótkim rogu) zobacz gola
1182 - jesień: Michał Żyro na 2-0 z Górnikiem Zabrze (Ekstraklasa, 33. minuta - strzał z ok. 30 metrów tuż pod poprzeczkę) zobacz gola
584 - jesień: Ondrej Duda na 2-0 z Wisłą (Ekstraklasa, 95. minuta - kontra Legii, podanie Kucharczyka i mierzony strzał z 13. metrów po długim rogu pod poprzeczkę) zobacz gola
566 - wiosna: Bartosz Bereszyński na 2-0 z Lechem (Ekstraklasa, 85. minuta - przejęcie piłki po błędzie obrońcy i bramkarza, minięcie bramkarza i lob z boku pola karnego) zobacz gola
559 - jesień: Ozturk (samobójcza) na 1-0 z Trabzonsporem (Liga Europy, 22. minuta - obroniony strzał Żyry, Dudy, słupek Żyry, obroniony strzał Orlando Sa i piłka odbita od pleców bramkarza ląduje w siatce) zobacz gola
363 - wiosna: Miroslav Radović na 1-1 ze Śląskiem (Ekstraklasa, 83. minuta - wrzut z autu, przyjęcie w powietrzu i strzał z obrotu po ziemi pod bramkarzem) zobacz gola

7. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii

4348 - feta mistrzowska w Warszawie
3782 - awantura podczas meczu z Jagiellonią
1922 - odsłonięcie murala poświęconego Lucjanowi Brychczemu

8. Najlepsza oprawa

4566 - jesień: Legia - Aktobe ("Because football doesn't matter. Money does", sektorówka ze świnią, race) zdjęcie video
2509 - wiosna: Legia - Lech ("Nasze jest mistrzostwo, potęga i chwała na wieki", folie w barwach na całym stadionie, podwieszana sektorówka z królem, świece dymne, race, serpentyny) zdjęcie video
795 - wiosna: Legia - Korona ("Sorry, taki mamy klimat" + pasy materiału, pirotechnika) zdjęcie video
572 - jesień: Legia - Lech (kartoniada powstańcza, transparent "Ziemia, po której chodzisz, to marzenie tych, którzy odeszli za młodzi") zdjęcie video
494 - jesień: Legia - Górnik (race tworzące symbol Polski Walczącej) zdjęcie video
474 - wiosna: Legia - Wisła ("Ostatnia prosta na drodze do mistrzostwa", małe flagi, podwieszana sektorówka z legionistą zdjęcie video
293 - jesień: Legia - Lokeren (sektorówka z Brychczym, sektorówki medale, kartony, transparent Veni Vidi Kici) zdjęcie video
191 - wiosna: Legia - Ruch ("Stawiamy kropkę nad 'i'", kartoniada mistrz, race nad "i") zdjęcie video
105 - wiosna: Legia - Jagiellonia (biało-czerwone folie, sektorówka z orłem, transparent "Wieczna chwała Zmarłym, hańba Ich mordercom") zdjęcie video
53 - jesień: Wisła - Legia (racowisko, flagowisko) zdjęcie video

9. Najlepszy wyjazd kibicowski

6077 - 1800 kibiców w Krakowie (jesień, Ekstraklasa)
1381 - 811 kibiców w Kijowie (jesień, Liga Europy)
1350 - 1100 kibiców w Lokeren (jesień, Liga Europy)
1244 - 900 kibiców w Edynburgu (jesień, Liga Mistrzów)

10. Piosenka roku

4107 - "Niepokonane miasto, niepokonany klub, tysiące fanów Twych zwycięstwa pragną dziś, więc zaśpiewajmy znów..."
2939 - "Za kibicowski trud, za święte barwy Twe, za ten Syreni Gród, Legio, wygraj dzisiaj ten mecz!"
1606 - "Od kołyski aż po grób jedno miasto, jeden klub, za te barwy, za naszą stolicę pójdą w bój wierni Legii kibice"
1400 - "Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasza Legia gra" (nowa aranżacja)