Kibice Legii na meczu koszykarzy z Krosnem - fot. Woytek / Legionisci.com

Doping na meczu kosza Legia - Krosno

Bodziach, vid. Hugollek i Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na niedzielnym meczu koszykarzy Legii po raz pierwszy w obecnym sezonie zabrakło biletów - spotkanie obejrzało 600 kibiców, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali nasz zespół. Fantastyczne wsparcie publiczności miało niemały wpływ na końcowy wynik, co zresztą podkreślali sami zawodnicy, którzy pokonali lidera!

Fotoreportaż z meczu - 50 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 43 zdjęcia Bodziacha
Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Pawła
Fotoreportaż z meczu - 72 zdjęcia Kasi

Mecz oczywiście rozpoczął się od "Snu o Warszawie", głośno wykonanego przez kibiców z Łazienkowskiej, którzy zaraz po nim rozpoczęli swój koncert. Co prawda jeden z bardziej doświadczonych graczy Krosna mówił przed meczem, że kibice Legii są głośni, ale raczej nie tak jak fani ŁKS-u. Po meczu chyba musiał zmienić zdanie. "Mamy wspaniałych kibiców w Krośnie, natomiast widać, że Warszawa tęskni za koszykówką, potrzebuje tej dyscypliny na najwyższym poziomie. Kibice są głośni, mocno dopingują. Do tej pory nie zdarzyło nam się chyba grać przy tak głośnej publiczności" - powiedział po meczu kapitan drużyny przyjezdnej.

Legioniści tymczasem przez długi czas mieli powody do zadowolenia, bowiem rozpędzona Legia z minuty na minutę powiększała przewagę nad najlepszą drużyną I ligi. Fantastycznie wychodziły kibicom pieśni "Hej Legia kosz", czy "Legia kosz allez allez". Nie zabrakło tradycyjnego podzielenia młyna na dwie części, które rywalizowały ze sobą pod kątem poziomu decybeli. To zawsze daje zamierzony efekt!

Gdy na parkiecie zaczęło dziać się gorzej i rywale doprowadzili do wyrównania, każda akcja krośnian była kwitowana przeciągłymi gwizdami. To okazało się skuteczne, bowiem podczas takiego "wsparcia" ze strony kibiców, nasi rywale nie zdobyli punktu! Koszykarze Legii tymczasem w końcówce pokazali charakter i sprawili, że w bardzo dobrych humorach opuszczaliśmy halę w Wilanowie.

W drugiej połowie meczu, w hali wywieszony został transparent z hasłem "Wszyscy na Torwar". Po meczu kibice wraz z koszykarzami okrzykami "W sobotę wszyscy na Torwar", zachęcali wszystkich fanatyków z Łazienkowskiej do wspierania naszej drużyny podczas tego wyjątkowego wydarzenia. Nie na co dzień koszykarska Legia występuje w największej warszawskiej hali, w której może pomieścić się aż 5 tysięcy osób. Wierzymy, że po raz kolejny udowodnimy całej kibicowskiej Polsce, gdzie są najlepsi kibice, wspierający nie tylko piłkarzy swojego klubu. Sobota, 10 stycznia godzina 17:45 - widzimy się na Torwarze.

Bilety, w cenie 15 złotych, do kupienia (karnet na 3 mecze kosztuje 35 zł) w kasach Legii od środy do piątku w godzinach 11-19 oraz w sobotę od 10 do 13, a następnie w kasach Torwaru od 14:00 do 18:30 (zakończenie pierwszej połowy meczu). Wejściówki można także cały czas kupować na ebilet.pl oraz w Empikach.

Warto nadmienić, że po zakończeniu meczu ligowego z Krosnem, koszykarze Legii zagrali po raz piąty w historii, coroczny mecz z kibicami naszego klubu. Jak co roku, górą byli fani Legii.