Boisko w Belek - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-1 Viktoria Pilzno

Legia Warszawa wygrała pierwszy tegoroczny sparing. Podczas zgrupowania w Belek podopieczni Henninga Berga bez większych problemów ograli 2-1 Viktorię Pilzno. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Michał Kucharczyk i Orlando Sa. Honorowe trafienie dla Czechów zaliczył Aidin Mahmutović. Ten pojedynek poważną kontuzją okupił Ondrej Duda, lecz na razie nie wiadomo jeszcze jak długo będzie pauzował. Kolejne pojedynki legioniści rozegrają we wtorek.

Fotoreportaż z meczu - 33 zdjęcia Woytka

Pierwsze minuty spotkania należały do piłkarzy z Czech. Przeciwnicy mistrzów Polski częściej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali odważne akcje na połowie legionistów. W 8. minucie gry to jednak gracze Henninga Berga powinni wyjść na prowadzenie. Ivica Vrdoljak posłał znakomite podanie do Ondreja Dudy, który jednak fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości. Kilka chwil potem Słowak musiał zejść z boiska po ostrym ataku w środku pola Davida Limbersky'ego. W 21. minucie legioniści wreszcie wyszli na prowadzenie. Michał Kucharczyk dostał znakomitą piłkę z lewej strony i mocnym uderzeniem nie dał najmniejszych szans Petrowi Bolkowi. Za kilkadziesiąt sekund Czesi mogli doprowadzić do remisu. Znakomitej okazji nie wykorzystał jeden z graczy w czerwonej koszulce, gdy bardzo niedokładnie strzelił z ostrego kąta. Dwa kwadranse po rozpoczęciu gry kolejną okazję miała Viktoria. Tym razem nieco niecelnie z rzutu wolnego przymierzył Vaclav Prochazka. Sześć minut przed przerwą "Wojskowi" podwyższyli prowadzenie. Orlando Sa pewnie zamienił na gola rzut karny, który arbiter podyktował za faul Davida Limbersky'ego na Michale Żyrze. W ostatniej akcji spotkania dużo szczęścia miała Legia, kiedy po niefortunnej interwencji Konrada Jałochy piłkę z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy "Wojskowych".

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie. Odmieniona jedenastka Legii kontrolowała wydarzenia na boisku. Viktoria ograniczała się głównie do gry z kontrataku i strzałów zza pola karnego. Dopiero po godzinie gry pierwszą groźną okazję stworzyli sobie Czesi. Z dystansu ładnie przymierzył jeden z nich, jednak Jałocha pewnie interweniował. W 73. minucie przeważająca od pewnego czasu Viktoria powinna strzelić kontaktową bramkę. Tomas Horava poradził sobie przed polem karnym z Mateuszem Wieteską, wpadł w szesnastkę przeciwników, jednak fatalnie chybił. Kwadrans przed końcem pojedynku znakomitej okazji na gola nie wykorzystał Łukasz Moneta, kiedy z najbliższej odległości trafił wprost w dobrze ustawionego Petra Bolka, a dobijając wyraźnie przestrzelił nad poprzeczką. W 82. przeciwnicy mistrzów Polski zaskoczyli Konrada Jałochę. Po dobrze bitym rzucie rożnym najwyżej w polu karnym legionistów wyskoczył Aidin Mahmutović, który głową skierował futbolówkę do siatki oponentów.

Legia Warszawa 2-1 (2-0) Viktoria Pilzno
1-0 Kucharczyk 21
2-0 Sa 39 (k)
2-1 Mahmutović 82

Legia: (I połowa): 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 15. Inaki Astiz, 4. Igor Lewczuk, 6. Guilherme - 18. Michał Kucharczyk, 3. Tomasz Jodłowiec, 21. Ivica Vrdoljak (39, 82. Norbert Misiak), 8. Ondrej Duda (16, 14. Mateusz Szwoch), 33. Michał Żyro - 70. Orlando Sa.

(II połowa): 91. Konrad Jałocha - 19. Bartosz Bereszyński, 5. Mateusz Wieteska, 4. Igor Lewczuk (61, 76. Bartłomiej Kalinkowski), 27. Robert Bartczak - 73. Łukasz Moneta, 59. Dominik Furman, 23. Helio Pinto, 45. Adam Ryczkowski, 20. Jakub Kosecki - 9. Marek Saganowski.

Viktoria: 13. Petr Bolek - 8. David Limbersky (46, 7. Tomas Horava), 14. Radim Rzeznik, 21. Vaclav Prochazka (46, 2. Lukas Hejda), 22. Jan Baranek (46, 4. Roman Hubnik) - 6. Vaclav Pilar (46, 19. Jan Kovarik), 11. Milan Petrzela (46, 27. Frantisek Rajtoral), 17. Patrik Hrosovsky, 20. Ondrej Vanek, 26. Daniel Kolar - 16. Jan Holenda (46, 25. Aidin Mahmutović).

Od 61. minuty grał także: Stanislav Tecl. Grał także: 10. Pavel Horváth.

żółte kartki: Kosecki, Moneta, Saganowski - Holenda, Limbersky, Rzeznik