Statystyki meczu z Politechniką Poznań

Legia nie miała litości dla poznańskiej Politechniki, pokonując rywala z Wielkopolski różnicą 58 punktów. Nasi gracze trafili aż 18 "trójek", wykorzystując co drugi rzut z dystansu. Przy tak wysokim wyniku i niezłej skuteczności, razi przede wszystkim aż 17 strat i zaledwie 9 przechwytów po naszej stronie.

Tym razem zdecydowanie dłużej niż zwykle zagrali Damian Cechniak (32:48), Bartek Ornoch (21:22) oraz Michał Kwiatkowski (22:30). Dwaj pierwsi pojawili się zresztą w wyjściowej piątce. Krócej zagrał za to nie w pełni zdrowy Czarek Trybański (12:49), a Marcel Wilczek w ogóle nie pojawił się na parkiecie właśnie ze względów zdrowotnych. Najwięcej zbiórek zaliczył Cechniak - 10, z czego 3 w ataku. Legioniści nadal poniżej średniej wykonują rzuty wolne - tym razem spudłowali 7 z 18 rzutów.

Bardzo dobry mecz rozegrał Arek Kobus, który odpoczywał tym razem tylko przez 5 minut, a w tym czasie zdobył 27 punktów na dobrym procencie z gry (9/13) oraz linii rzutów wolnych (5/5). Skrzydłowy Legii dołożył do tego dwie asysty i 8 zbiórek w obronie.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 11-9, 29-16, 35-16, 51-18, 65-22, 78-33, 86-38, 99-41

Punkty po stratach: 18-4
Punkty spod kosza: 32-20
Punkty drugiej szansy: 4-3
Punkty po szybkim ataku: 20-3
Punkty zmienników: 27-11

Najwyższe prowadzenie: 58-0
Najwyższa seria punktowa: 23-0 (49-16) - 5-0 (80-38)