Statystyki meczu z Ajaxem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po pierwszej połowie meczu z Ajaxem nikłe prowadzenie 1-0 gospodarzy można było uznać za niewielki sukces Legii. Po zakończeniu spotkania kibice Legii mogli jednak żałować, że w czwartkowy wieczór strzelecka skuteczność legionistów była zerowa. Meczowe statystyki potwierdzają, że poza skutecznością mistrz Polski w niczym nie ustępował mistrzowi Holandii.

suma (1. połowa + 2. połowa)

W pierwszych trzech kwadransach "wojskowi" skupili się na defensywie. Dobrze widać to w statystykach. Przed przerwą legioniści oddali zaledwie cztery strzały na bramkę Jaspera Cillessena. W tym samym czasie gospodarze osiem razy uderzali w kierunku bramki Dusana Kuciaka.

Po przerwie inicjatywa należała już do graczy Heninga Berga. Z 11 oddanych strzałów osiem zmierzało w światło bramki. Legioniści marnowali jednak nawet najbardziej dogodne okazje do zdobycia gola. W tym czasie Ajax ograniczył się do nielicznych kontr i oddał tylko pięć strzałów.

Najczęściej oko w oko z Jasperem Cillessenem stawał Orladno Sa. Portugalczyk cztery razy uderzał celnie, ale gola nie zdobył. Trzy razy na listę strzelców usiłował wpisać się Michał Żyro.

Spotkanie w Amserdamie było 24 razy przerywane przez sędziego po faulach piłkarzy obu zespołów. O cztery przewinienia więcej na swoim koncie zapisali piłkarze Legii Warszawa.

Mecz z największą liczbą fauli na koncie skończył Michał Masłowski. Pozyskany zimą zawodnik cztery razy przekraczał przepisy. Trzy faule zaliczył Guilherme.

Michał Żyro i Michał Kucharczyk to dwóch najczęściej faulowanych zawodników Legii. Obydwaj w nieprzepisowy sposób powstrzymywani byli po trzy razy.

59 odbiorów i 57 strat zanotowali w Amsterdamie "wojskowi". Nieźle spisała się defensywa legionistów. Łukasz Broź i Jakub Rzeźniczak zanotowali po dziesięć odbiorów.

W stratach przewodzą jak zawsze gracze ofensywni. Michał Żyro tracił piłkę 12 razy. O jedną stratę mniej zanotował Orlando Sa.