Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com

Berg: Dobry sezon w Europie

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii): Muszę pogratulować moim zawodnikom za cały sezon w Lidze Europy. To dla nas wielki krok do przodu i nie można o tym zapominać. Dziś lepszy był Ajax. Ale to były dwa mecze równorzędnych rywali. Ajax był lepszy w defensywie i to zadecydowało o ich wygranej. Jeżeli w 13. minucie jest 0-2, to wygrana staje się bardzo trudna. Tym bardziej, że nie zagraliśmy dobrze i w obronie, i w ataku. Nie zmienia to jednak faktu, że wyeliminowanie Ajaxu było możliwe. To jednak już przeszłość i teraz skupiamy się na lidze.

Dobrze było słyszeć dziś naszych fanów i wiedzieć, że są z nami nawet poza stadionem. Dużo lepiej byłoby, gdyby mogli być na trybunach i stworzyć wspaniałą atmosferę wielkiego meczu. Zdecydowanie inaczej gra się, gdy wokół są puste trybuny. Możemy gdybać, co by się stało gdyby nasi fani byli na trybunach. Daleki jestem jednak od spekulowania, czy inny byłby wynik meczu.

Legia to młoda drużyna i nikt nie oczekiwał, że wygramy Ligę Europy. Ajax był faworytem i jest lepszy piłkarsko. Ale mogliśmy ich przejść. Mimo smutnego zakończenia, jestem zadowolony z tego, co w tym sezonie pokazaliśmy w Europie.

Przed meczem wiedzieliśmy, że Arkadiusz Milik to bardzo dobry zawodnik. Pokazywał to w meczach reprezentacji Polski i pokazał w meczach z nami. Widać u niego świeżość po krótkiej przerwie. W efekcie jest w wysokiej formie. Polska będzie miała z niego jeszcze bardzo dużo pożytku.