Młodzież: udana inauguracja wiosny w CLJ

Juniorzy starsi zrewanżowali się dziś Koronie Kielce za porażkę z jesieni, wygrywając 1-0 po golu Roberta Bartczaka. Legia 2004 wygrała turniej organizowany przez SSM Wisła Płock pokonując w finale Elanę Toruń. Legioniści z roczników 2002-2006 mierzyli się z rówieśnikami z Akademii Piotra Reissa. Legia 2002 po zaciętym i ciekawym meczu wygrała 2-1. W meczu rocznika 2003 padł wynik 2-0, a Legia 2005 zaprezentowała się z b. dobrej strony i wygrała 6-1.

CLJ: Legia Warszawa 96/7 1-0 (1-0) Korona Kielce 96/7
Gol:
1-0 45 min. Robert Bartczak (as. Mateusz Leleno)

Strzały (celne): Legia 15 (7) - Korona 6 (2)

Legia: 1.Leleń - 2.Bartczak, 5.Makowski, 6.Wieteska, 3.Rakowski Ż - 7.Kozak (59' 17.Szymański), 4.Górka, 8.Karbowy, 10.Szczepański [98](63' 18.Suchanek), 11.Leleno [98](80' 16.Najemski) - 9.Nawotka (69' 19. Więdłocha)

Udanie rozpoczęli rundę wiosenną juniorzy starsi. W składzie wzmocnionym o kilku graczy z szerokiej kadry I drużyny gracze Legii chcieli dobrze rozpocząć rundę i zrewanżować się za jesienną porażkę w Kielcach, gdzie dali się zdominować agresywnie grającym gospodarzom. Choć mecz rozpoczął się od groźnej akcji kielczan (po błędzie jednego z obrońców sytuację musiał ratować Dawid Leleń), w kolejnych minutach do głosu doszli nasi zawodnicy. Szczególnie aktywna była prawa strona z Bartczakiem i Leleno. W 21. minucie sam na sam z bramkarzem Korony wyszedł Eryk Rakowski, jednak nie zdołał podnieść piłki odpowiednio wysoko i strzał został zablokowany. Efektu nie przyniosły też strzały z dystansu Szczepańskiego i Karbowego, a Kozak i Makowski uderzali nad bramką. Tuż przed przerwą akcję dwójkową przeprowadzili Bartczak i Leleno. Ten pierwszy strzelił z ostrego kąta, zaskakując bramkarza uderzeniem w krótki róg i wyprowadził Legię na prowadzenie.

Po przerwie spotkanie stało się brzydsze, było mnóstwo walki wręcz w środku pola, ale z początku niewiele klarownych sytuacji z obu stron; trzykrotnie niecelnie uderzali koroniarze, nieskuteczne były również strzały Makowskiego i Suchanka. Legia grała znacznie mniej płynnie w środku pola, mniej aktywne były również skrzydła. Warto dodać, że w drużynie gości na boisku pojawił się występujący przez kilka lat w Legii '97 Krystian Gębalski. Emocje pojawiły się w samej końcówce meczu, gdy po obu zespołach było już widać zmęczenie. Doskonałą sytuację na wyrównanie zmarnował w 89. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Krzysztof słaby. W odpowiedzi Eryk Więdłocha minimalnie chybił w sytuacji sam na sam, a Sylwester Szymański uderzył z woleja nad bramką, będąc zaledwie 8 metrów od niej. Strzał z dystansu Arkadiusza Górki obronił z kolei Bartłomiej Majcherczyk.

Wygrana z Koroną poprawiła sytuację w tabeli, bo choć wicelider-Polonia wygrała swój mecz, punkty pogubiły wszystkie pozostałe drużyny z górnej połówki tabeli - Jagiellonia, Cracovia, GKS Bełchatów, Stal Mielec, Stal Rzeszów i Wisła Kraków.

Legia 02 2-1 (0-1) AP Reiss 02
0-1 29 min. b.a.
1-1 40 min. Mateusz Wysokiński (as. Franek Majewski)
2-1 46 min. Jerzy Munik (po solowym rajdzie)

Strzały (celne): Legia 27 (13) - AP Reiss 11 (6)
grano 2x35 minut

Legia: Katnaji (31' Woźniak) - Munik, Skrzos - Szabłowski (13-36' Toczyski), Szałek, Majewski (62' gracz testowany), gracz testowany, Ignacak - Stawiarz (58' Toczyski)

Legia 03 2-0 AP Reiss 03
1-0 23 min. gracz testowany II (as. Patryk Pierzak)
2-0 59 min. gracz testowany I

Strzały (celne): Legia 21 (13) - AP Reiss 5 (1)
grano 2x30 minut

Legia: Łada - gracz testowany I (22-47' Wiater), Szewczyk, Wysocki, Ślusarczyk (31-57' Derlatka) - Ślendak, Pierzak (31' Rowicki, 55' Pierzak, 57' Rowicki), Rowicki (16' Niesłuchowski) - Kowalski (16-47' gracz testowany II)

Turniej o Puchar SSM Wisła Płock (rocznik 2004):

Piłkarze Legii z rocznika 2004 zwyciężyli w halowym turnieju w Płocku rozgrywanym na sztucznej nawierzchni. Legioniści ze szczególnie dobrej strony pokazali się w fazie grupowej turnieju, gdzie pewnie wygrali wszystkie spotkania, w tym z późniejszym przeciwnikiem finałowym z Torunia.
W fazie finałowej w poczynania graczy z Warszawy wkradło się nieco nerwowości, naszym zawodnikom znacznie ciężej wychodziło narzucenie swoich warunków gry, niemniej po wygranej 2-0 z Jagiellonią awansowali do finału, gdzie mimo kilku okazji długo ulegali Elanie. Gol w ostatniej minucie meczu dał możliwość rozegrania serii rzutów karnych, w których podopieczni Macieja Kruka zaprezentowali się znacznie lepiej, wygrywając 3-1. Nagrodę dla najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Jakub Mielcarz, który obronił decydującą "jedenastkę". Za tydzień "Młode Wilki" 2004 zgrają na Łazienkowskiej z Rakowem Częstochowa.

Finał: Legia 1-1 (k.3-1) Elana Toruń

Skład Legii: Mielcarz - Sołdaj, Włoch, Arkuszewski, Paradowski, Drabik, Kepal, Jakóbczyk, Rycaj, Walczak [05], Szadkowski, gracz testowany.

Legia 05 6-1 AP Reiss 05
Gole: Filip Zwoliński 2, Wiktor Puciłowski 2, Milan Bazler, Kacper Michalski (rzut wolny)

Legia: Wojciech Grochulski - Wiktor Puciłowski (Milan Bazler), Benedykt Piotrowski, Kacper Michalski (Sebastian Wysocki), Szymon Gaj, Filip Zwoliński - Konrad Jary (Nikodem Leśniak [06])

Legia 06 - AP Reiss 06

Mecze kontrolne, w składzie podzielonym na dwie drużyny, rozegrali z rówieśnikami z Akademii Reissa także legioniści z rocznika 2006.