Irlandia 1-1 Polska

Reprezentacja Polski zremisowała 1-1 w pechowych okolicznościach z Irlandią w ramach meczu eliminacyjnego do Euro 2016. Gracze Adama Nawałki prowadzili do końca regulaminowego czasu gry po bramce z pierwszej połowy Sławomira Peszki. Z biegiem czasu gospodarze osiągali coraz większą przewagę, czego efektem było wyrównujące trafienie z końcówki starcia, którego autorem był Shane Long. W polskiej ekipie 90 minut zagrał Tomasz Jodłowiec, a pod koniec starcia na plac gry wszedł Michał Kucharczyk.

Od pierwszych minut spotkania dało się zauważyć, że tego wieczora Polacy będą starali się grać głównie z kontrataku. Irlandczycy natomiast konsekwentnie atakowali naszych reprezentantów skrzydłami, gdzie z dobrej strony pokazywali się Wesley Hoolahan i Aiden McGeady. Ten pierwszy oddał w 10. minucie groźne uderzenie na bramkę Łukasza Fabiańskiego, które o kilka metrów minęło lewy słupek byłego golkipera Legii Warszawa. Niebawem "biało-czerwoni" odpowiedzieli swoim przeciwnikom. Po wrzutce z rzutu wolnego Macieja Rybusa główkował Grzegorz Krychowiak, ale posłał piłkę ponad poprzeczką. Potem na boisku nie działo się zbyt wiele. Obydwie drużyny toczyły głównie walkę w środku pola, dlatego nie oglądaliśmy żadnych ciekawych akcji pod żadną z bramek.
W 26. minucie podopieczni Adama Nawałki wyszli na prowadzenie. Piłkę na skrzydle wywalczył Maciej Rybus, ostatecznie w polu karnym znalazł się z nią Sławomir Peszko, który mocnym strzałem lewą nogą zaskoczył Shaya Givena. Gospodarze od razu rzucili się do odrabiania strat, jednak ich ataki były powstrzymywane przez dobrze zorganizowaną obronę przyjezdnych. W 32. minucie gry okazji do podwyższenia z rzutu wolnego nie wykorzystał Maciej Rybus, niedokładnie uderzając z rzutu wolnego. Za kilkanaście minut Aiden McGeady poradził sobie w polu karnym z dwójką przeciwników, oddał zaskakujący strzał w kierunku bramki Fabiańskiego, lecz na nasze szczęście nieznacznie się pomylił. Tuż przed przerwą przed szansą na drugiego gola stanęli jeszcze Polacy. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Rybusa o futbolówkę bezskutecznie walczyli Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak.

Siedem minut po zmianie stron Irlandczycy, dzięki dużemu szczęściu, mogli doprowadzić do remisu. Z prawego skrzydła piłkę dośrodkował jeden z gospodarzy, ta obita od głowy interweniującego Pawła Olkowskiego odbiła się od słupka polskiej bramki. Po godzinie gry rzut wolny kilkanaście metrów od celu mieli gospodarze. Do piłki podszedł wówczas Robbie Brady, ale zawodnik Hull City strzelił ponad bramką. Kilka chwil potem po wrzutce z rzutu rożnego główkował jeden z graczy w zielonym stroju i pewnie na linii bramkowej zachował się Fabiański.
W 72. minucie Polakom znów sprzyjało szczęście. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę głową uderzył Robbie Keane i tylko refleks golkipera "biało-czerwonych" uratowała ekipę Adama Nawałki. Przez kolejne minuty przewaga irlandzkich graczy narastała. Osiem minut przed końcem Paweł Olkowski łatwo dał się ograć na swojej stronie boiska, z akcją ruszył James McClean, który dośrodkował w pole karne do Seamus Colemana. Prawy defensor gospodarzy mocno strzelił, jednak wyraźnie chybił. W doliczonym czasie gry Irlandczycy doprowadzili do remisu. Po rzucie rożnym i błędzie polskie defensywy sam na sam z Łukaszem Fabiańskim znalazł się Shane Long, który pewnie wpakował piłkę do siatki.

Irlandia 1-1 (0-1) Polska