Legia 98 pokonała Polonię 5-1. Na zdjęciu Patryk Klimala - fot. Bodziach

Młodzież: mecze sobotnie

Juniorzy młodsi bardzo udanie poradzili sobie w meczu ligi makroregionalnej z Polonią'98, wygrywając 5-1 po golach Czarnowskiego (dwóch), Aftyki, Cichockiego i Napory. Dzięki wygranej podopieczni Daniela Myśliwca awansowali na pozycję wicelidera. Nieco słabiej spisali się juniorzy starsi, którzy zremisowali 1-1 z KSZO w 22. kolejce CLJ. Gola zdobył Kamil Anczewski. Legia pozostaje liderem, z 4 punktami przewagi nad Polonią i 12 nad Jagiellonią.

Fotoreportaż z derbów 98 - 27 zdjęć Bodziacha

CLJ: Legia 96/7 1-1 (1-1) KSZO Ostrowiec Św.
1-0 4 min. Kamil Anczewski
1-1 18 min. Kamil Bełczowski

Legia: Leleń - Skowron, Dzięcioł [98], Żyro [98], Rakowski Ż - Leleno [98], Górka, Karbowy, Szczepański [98] Ż (60' Waniek [98]), Suchanek - Anczewski
Rezerwa: Kąkolewski, Gapczyński, Szrek

Legioniści rozpoczęli spotkanie doskonale otwierając wynik i kolejne 10 minut (niezła okazja Michała Suchanka) zwiastowało następne bramki. Tymczasem, wykorzystując bierną postawę naszej defensywy, gola zdobyli goście, za sprawą Bełczowskiego. Środkowy pomocnik KSZO Mężyk mógł 10 minut później podwyższyć na 1-2, kiedy otrzymał podanie... od jednego z obrońców Legii, ale w sytuacji sam na sam zachował się podobnie jak Michał Kucharczyk w meczu z Ajaxem, a piłkochwyt okazał się zbyt niski by zatrzymać strzał... Legioniści grali w sposób zbyt przewidywalny lub nie dostrzegali lepiej ustawionych partnerów i nie byli w stanie zaskoczyć Kozłowskiego, mimo kilku prób Arka Górki i Suchanka. Także druga połowa nie przyniosła niestety wielkich zmian - poczynania legionistów względem defensywnie ustawionej drużyny gości zadowolonej z aktualnego wyniku przypominały bicie głową w mur. Jedyną godną uwagi okazję miał Kamil Anczewskie, trafił niestety w poprzeczkę.

MLJMł: Polonia Warszawa 98 1-5 (1-4) Legia 98
0-1 6 min. Grzegorz Aftyka (as. Mikołaj Napora)
1-1 9 min. Krystian Popiela
1-2 13 min. Patryk Czarnowski (as. Piotr Cichocki)
1-3 17 min. Piotr Cichocki (as. Wiktor Sobczyk)
1-4 37 min. Patryk Czarnowski (as. Sebastian Szymański)
1-5 68 min. Mikołaj Napora (as. Sebastian Szymański z rzutu rożnego)

Legia: Bąbel (70' Wróblewski [99]) - Klimala, Potrzebowski [99](41' Pietrzyk [99]), Wiszorowski, Olszewski [99] - Cichocki (60' Wojtysiak [99]), Szymański [99], Sobczyk, Aftyka (60' Olejarka [99]) - Czarnowski (64' Piątek) - Napora (80' Martynek)

Udany mecz legionistów w meczu derbowym. Mimo nieobecności sporej ilości zawodników (skład uzupełniło - dodajmy, udanie - 7 graczy młodszych o rok) Legia miała więcej argumentów w wymianie ciosów która rozgorzała od pierwszej minuty. Obie drużyny starały się przedostać szybko pod bramkę przeciwnika. Legioniści z początku mieli pewne problemy z zablokowaniem dośrodkowań Polonii, dzięki czemu "czarne Koszule" mogły się cieszyć z gola wyrównującego. W dalszym okresie gry inicjatywę przejęli w większym stopniu podopieczni Daniela Myśliwca, którzy dzięki udanym akcjom oskrzydlającym zdobyli trzy kolejne trafienia.
Po przerwie tempo meczu uspokoiło się -legioniści postawili na atak pozycyjny, tym bardziej że wyprowadzanie dalekich piłek z linii obrony nieco szwankowało. Lepiej szło za to blokowanie akcji przeciwnika. Na 11 minut przed końcem wynik ustalił na 1-5 Mikołaj Napora.