Radość legionistów po wygranej z rezerwami Pogoni Siedlce - fot. Raffi / Legionisci.com

PP: Pogoń II Siedlce 1-2 Legia II

W 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim rezerwy Legii Warszawa pokonały po dogrywce rezerwy Pogoni Siedlce 2-1. Skład Legii stanowili w sporej części gracze, którzy rzadziej występują w meczach ligowych oraz wychowankowie Legii '98: Mateusz Żyro, Mateusz Leleno i Aleksander Waniek. Pogoń, szczególnie po przerwie, była w posiadaniu piłki, stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji, aż w końcu objęła prowadzenie w 68. minucie po rzucie karnym.

Łukasz Turzyniecki w ocenie arbitra faulował Bartosza Kaszubowskiego, a jedenastkę na gola zamienił Piotr Krawczyk. Gdy wydawało się, że siedlczanie wygrają, legioniści podkręcili tempo i doprowadzili do remisu. W 78. minucie gola zdobył Arkadiusz Madeński po podaniu Mateusza Leleno z prawego skrzydła. Madeński już w pierwszej połowie był bliski zdobycia bramki, ale jego strzał z dystansu Kozaczyński wybił na róg. Tym razem legionista uderzył jeszcze dokładniej i nie dał golkiperowi szans na interwencję. Mecz wyrównał się dopiero w dogrywce. W 102. minucie po nieostrożnym wyjściu bramkarza Pogoni poza pole karne jeden z graczy Legii przejął piłkę, zgrał ją do Miłosza Kozaka, który 40-metrowym lobem ustalił wynik na 1-2. Końcówka meczu była już pod kontrolą podopiecznych Jacka Magiery.

Puchar Polski: Pogoń II Siedlce 1-2 (0-0) Legia II Warszawa
1-0 - 68' Piotr Krawczyk
1-1 - 78' Arkadiusz Madeński
1-2 - 102' Miłosz Kozak

Legia II: Haluch - Turzyniecki Ż, Kochański, Mateusz Żyro, Rakowski - Czarnowski (65' Leleno), Zawal, Małachowski, Madeński (112' Waniek), Kozak (118' Gapczyński) - Wojczuk (61' Suchanek)

Pogoń II: Kozaczyński - S. Krawczyk, Zawadka, Guzek, Wójcik - Ogrodnik (105' Buga), Kosiorowski, Dmowski (56' Janusiewicz), P. Krawczyk (105' Ciulak), Dzięgielewski - Tomalski (64' Kaszubowski)