Stadion Narodowy - fot. Bodziach

PP: Bilety na sektory neutralne wyprzedane

Wiśnia, źródło: laczynaspilka.pl / Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Wszystkie bilety na sektory neutralne na finałowy mecz Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Lechem Poznań został wyprzedane. Polski Związek Piłki Nożnej przeznaczył dla kibiców, chcących zasiąść na neutralnych miejscach, około 20 tysięcy wejściówek. Były one w sprzedaży od 24 lutego i zostały wykupione już kilka tygodni temu. Do dyspozycji pozostało po ok. 10 tysięcy biletów dla kibiców obydwu finalistów.

Ponadto PZPN poinformował, że kluby uzyskały nieodpłatnie po: 50 biletów do loży platynowej, 50 biletów do strefy gold, 100 biletów 1 kategorii, 40 pakietów dla osób niepełnosprawnych (osoba na wózku + opiekun) oraz dodatkowo możliwość zakupu 200 biletów kategorii 1.

Reszta przeznaczonych do sprzedaży, około 3 tysięcy biletów, to miejsca kategorii biznes oraz karty wstępu przeznaczone dla partnerów i sponsorów reprezentacji Polski. Z powyższych informacji wynika, że do publicznej sprzedaży prowadzonej przez serwis kupbilet.pl oraz kluby finalistów trafiło ponad 80% biletów. W sumie 2 maja na Stadionie Narodowym spodziewamy się około 48 tysięcy kibiców.

Pozostałe miejsca na trybunach, które nie trafiły do sprzedaży (ok. 10 000 miejsc), to sektory buforowe. Liczba ta została wypracowana w procesie przygotowań w celu uzyskania opinii i zezwoleń na organizację meczu ze strony administracji państwowej i samorządowej.