Młodzież: mecze sobotnie

Największe zainteresowanie kibiców wzbudził w sobotę mecz na szczycie CLJ Legia - Polonia. Legioniści pewnie wygrali 3-0 i znaczne przybliżyli się do awansu do 1/2 finału MP z I miejsca w grupie. Derby rozstrzygnęli na swoją korzyść również gracze z rocznika 2000, wygrywając 1-0 po nieco bardziej zaciętym meczu w nieco okrojonym składzie. Legia 2004 wygrała 5-4 z Polonezem, Legia 99 pokonała 2-0 Escolę Varsovia, a Legia 2002 zajęła 6. miejsce w Naki Cup w Olsztynie.

CLJ: Legia 96/7 3-0 (2-0) Polonia Warszawa 96/7
1-0 4 min. Kamil Anczewski (as. Konrad Michalak)
2-0 29 min. Arkadiusz Górka (głową, b.a.)
3-0 85 min. Michał Trąbka (as. Patryk Czarnowski)

Strzały (celne): Legia 13 (9) - Polonia 11 (6)

Legia : Leleń - Skowron (87' Rakowski), Wieteska, Makowski, Hołownia [98] - Michalak (80' Czarnowski [98]), Górka, Karbowy (69' Suchanek), Trąbka, Leleno [98](67' Kozak) - Anczewski.

Polonia: Imiołek - Stępniak, D. Choroś, Roszak-Kasza, Wybraniec - Salla (63' Osiak), Pindor, Wilanowski (85' Siatkowski), Giczela (75' Sauczek), Małek [98] (55' Jaroszewski) - Kluska.

Escola Varsovia 99 0-2 (0-1) Legia 99
0-1 12 min. Jacek Majda (as. Oskar Wojtysiak)
0-2 80+2 min. Jacek Majda (as. Bartosz Rymek)

Legia: Wróblewski (41' Majecki) - Romański (55' Potrzebowski), Bondarenko, Pietrzyk, Knap (65' Szulc [00]) - Kamiński, Rymek, Agnyziak (60' Janicki) - Wojtysiak, Majda, Olejarka.
trener: Piotr Zasada as. Kacper Marzec

Trener Piotr Zasada o meczu: - Przygotowując się do meczu z Escolą wiedzieliśmy, że jest to zespół ambitny, który będzie stawiał opór tak długo jak wynik będzie otwarty. Po szybko zdobytej bramce mieliśmy trzy 100% sytuacje, których nie wykorzystaliśmy przez co gospodarze cały czas walczyli o bramkę dającą im remis. Mecz z Escolą był dla nas pierwszym od ponad pół roku rozegranym na naturalnej nawierzchni, co niestety było widoczne - w szczególności w problemach z płynnością prowadzenia ataku pozycyjnego na połowie przeciwnika. Nasza przewaga w każdym aspekcie gry była niepodważalna, niemniej należy to zawsze dokumentować bramkami – gdyż one są w ostatecznym rozliczeniu najważniejsze. Pomimo tego, że popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych, jestem zadowolony z moich podopiecznych za próbę realizowania założeń taktycznych, które ostatecznie nas doprowadziły do sytuacji podbramkowych.

Legia 00 1-0 (0-0) Polonia Warszawa 00
1-0 57 min. Kacper Wełniak (rzut wolny)

Strzały (celne): Legia 13 (6) - Polonia 3 (2)

Legia: Białoruski - Mydlarz, Goliński [01], D. Cichocki, Kisły (Kpt) - Dziuba, Ostrowski, Kłos, Praszelik, Sitek - Wełniak (62' N. Zawistowski).
Rezerwa: Kossmann [B], Preuss [01]
Trener: Rafał Klimkowski

Legioniści, mimo osłabienia brakiem kilku podstawowych graczy (m.in. 5 reprezentantów kraju) zaprezentowali się z niezłej strony. Do przerwy skutecznie utrzymywali się przy piłce, ale stworzyli sobie tylko dwie dogodne sytuacje, których nie zdołali wykorzystać. W drugiej połowie poloniści zagrali odważniej, obie drużyny nieco się otworzyły. Groźniejsze okazje Polonii nie kończyły się jednak strzałami, gdyż na posterunku trzykrotnie byli obrońcy Legii odbierający piłki w decydującym momencie. Strzały z dystansu nie mogły z kolei zaskoczyć Filipa Białoruskiego. Legia mimo okazji bardzo aktywnego Dziuby, Praszelika i Wełniaka długo nie mogła objąć prowadzenia. W 57. minucie atomowe uderzenie Wełniaka z rzutu wolnego zaskoczyło nieco golkipera Polonii Patryka Andrzejczaka i piłka wylądowała w siatce. Legioniści mimo ambitnej postawi polonistów zaprezentowali wyższą kulturę gry i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Legia 04 5-4 (2-3) Polonez Warszawa 04
1-0 6 min. Tomasz Walczak (b.a. z dystansu)
2-0 7 min. Tomasz Walczak b.a.
2-1 17 min. Daniel Wagner
2-2 18 min. Dominik Cichocki
2-3 22 min. Mateusz Szczerbiak
2-4 36 min. Daniel Wagner
3-4 48 min. gol samobójczy (as. Dominik Paradowski)
4-4 52 min. Tomasz Walczak b.a.
5-4 58 min. Piotr Drabik (z dystansu)

Legia: Mielcarz - Sołdaj, Drabik, Paradowski - Szadkowski, Jakóbczyk, Walczak oraz Włoch, Kepal, Żółciński
Trener: Maciej Kruk, Tomasz Janczarek

Turniej Naki Cup, rocznik 2002:

Legia 2002 zajęła 6. miejsce na międzynarodowym turnieju w Olsztynie. Jutro do rywalizacji stanie Legia 2003 wsparta przez 3 młodszych kolegów.