Statystyki 2. meczu ze Stalą

Lepsza skuteczność oraz minimalnie mniejsza liczba strat zaowocowała wygraną Legii w niedzielnym meczu w Ostrowie. Nasi zawodnicy w Ostrowie przegrywali przez ponad 33 minuty. W końcówce zanotowali serię 16:0 i 3:50 minuty prowadzenia wystarczyło, by wyszarpać wygraną na trudnym terenie. Słabo wyglądają statystyki rzutów wolnych - 15/24 oznacza, że wygrać można było jeszcze spokojniej.

Nasi zawodnicy świetnie spisywali się w drugiej połowie, wygrywając trzecią kwartę 21-14 i czwartą 23-9. Legioniści aż 36 punktów zdobyli spod kosza, przy zaledwie 18 rywali. Tym razem więcej do gry wnieśli rezerwowi Legii - głównie za sprawą Kobusa i Paszkiewicza.

Wysoką skutecznością popisał się Czarek Trybański, który trafił 5 z 6 rzutów z gry, dokładając do tego 8 zbiórek i blok. Skuteczni byli także Aleksandrowicz (7/12 z gry), Kobus (7/13) oraz Paszkiewicz (3/6, w tym 2/5 za 3). Najlepszy na tablicach był Łukasz Wilczek, który zebrał 10 piłek - tylko o cztery mniej niż dzień wcześniej.

Wojciech Żurawski, który w końcówce sobotniego meczu trafił trzy rzuty spod kosza, w całym niedzielnym spotkaniu oddał raptem 2 rzuty z gry, z czego jeden celny. Najwięcej rzutów w zespole Stali oddali Tomek Ochońko, który trafił 5 z 16 z nich (w tym 1/10 za 2 i 4/6 za 3) i Wojciech Pisarczyk (7/13). To nie był najlepszy dzień dla Adriana Sulińskiego, który trafił zaledwie 1 z 8 rzutów.

Najdłużej na parkiecie w naszym zespole przebywał Łukasz Wilczek (35:15 min.). Długo grali także Aleksandrowicz(30:38), Kobus (29:41) i Trybański (26:33). Krótko na parkiecie pojawił się "Kwiatek" (6:39), zaś tym razem cały mecz na ławce przesiedział Bojko.

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 10-6, 19-16, 32-23, 44-35, 52-46, 58-56, 67-65

Punkty po stratach: 7-12
Punkty spod kosza: 18-36
Punkty drugiej szansy: 9-15
Punkty po szybkim ataku: 13-8
Punkty zmienników: 13-39

Najwyższe prowadzenie: 15-12
Najwyższa seria punktowa: 8-0 (8-2) - 16-0 (67-79)