III liga: Pelikan Łowicz 4-1 Legia II Warszawa

Woytek, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

W przedostatniej kolejce III ligi łódzko-mazowieckiej rezerwy Legii Warszawa przegrały w Łowiczu z miejscowym Pelikanem 1-4. Gospodarze prowadzili już od 3. minuty po golu Roberta Kowalczyka. Do przerwy było 2-0 po kolejnym trafieniu Roberta Kowalczyka. Po zmianie stron ten sam zawodnik podwyższył na 3-0, a legioniści odpowiedzieli jedynie z rzutu karnego w 74. minucie, który skutecznie wykonał Norbert Misiak. Wynik w ostatniej minucie spotkania ustalił Konrad Kowalczyk.

W pierwszej odsłonie bezapelacyjnie przeważali gospodarze, ale po przerwie legioniści mogli znacznie zmniejszyć rozmiary straty - trzykrotnie bliski zdobycia gola był Arkadiusz Madeński.

Spotkanie było okazją do sprawdzenia graczy, którzy zazwyczaj występowali w zespołach juniorskich, a w Legii II grywali do tej pory rzadko (Maciej Wojczuk Eryk Rakowski, Mateusz Leleno, Aleksander Waniek) bądź (jak Jakub Szrek, Mateusz Żyro czy Miłosz Szczepański) zaliczyli swój debiut ligowy w "dwójce".

III liga: Pelikan Łowicz 4-1 (2-0) Legia Warszawa
1-0 - 3' Robert Kowalczyk
2-0 - 31' Robert Kowalczyk
3-0 - 55' Robert Kowalczyk
3-1 - 74' Norbert Misiak (karny)
4-1 - 90' Konrad Kowalczyk

Legia: Haluch - Turzyniecki, Kochański, Michalak (75' Mat. Żyro), Rakowski - Madeński (63' Leleno), Zawal (55' Waniek), Szrek, Szczepański, Misiak - Wojczuk (46' Czarnowski).

Na kolejkę przed końcem Legia zajmuje 12. miejsce w tabeli. Ostatni mecz sezonu legioniści rozegrają w Nowym Dworze Mazowieckim w sobotę 6 czerwca o godzinie 17 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.