Legioniści z pucharem za mistrzostwo Polski juniorów starszych! - fot. youtube.com/laczynaspilka

CLJ: Lech Poznań 2-3 Legia Warszawa. Legia mistrzem!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa zdobyła tytuł mistrza Polski Centralnej Ligi Juniorów. W rewanżowym finałowym spotkaniu rozegranym we Wronkach drużyna stołeczna wygrała z Lechem Poznań 3-2. W pierwszym meczu rozegranym na Łazienkowskiej było 3-0 dla "Wojskowych". Legioniści objęli prowadzenie już w 8. minucie po trafieniu Adama Ryczkowskiego. Gospodarze jednak prezentowali się lepiej i efektem tego były dwie bramki jeszcze przed przerwą.

Od 53. minuty legioniści musieli sobie radzić w dziesiątkę po czerwonej kartce Szczepańskiego. 8 minut później siły się wyrównały po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Banaszak. W 65. minucie Mateusz Wieteska doprowadził do wyrównania i już nic nie mogło wyrwać tytułu z rąk legionistów. Dodatkowo za brutalny faul kolejny zawodnik Lecha wyleciał z boiska. W 88. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Tomasz Nawotka ustalił wynik na 3-2 dla Legii.

Wygrywając tytuł mistrzowski młodzi legioniści zapewnili sobie udział w młodzieżowej Lidze Mistrzów! Gratulujemy!

CLJ: Lech Poznań 2-3 (2-1) Legia Warszawa
0-1 - 8' Adam Ryczkowski (as. Miłosz Szczepański)
1-1 - 20' Robert Janicki b.a.
2-1 - 45' Robert Janicki (as. Piotr Kurbiel)
2-2 - 65' Mateusz Wieteska (głową, as. Filip Karbowy z rzutu wolnego)
2-3 - 88' Tomasz Nawotka (as. Konrad Michalak)

Lech: 33. Mateusz Lis - 19. Mateusz Spychała, 5. Marcin Banaszak, 2. Kacper Wojdak, 3. Kamil Szubertowski (77' 21. Bartosz Tetych) - 11. Kamil Jóźwiak, 13. Piotr Rymar (66' 4. Jakub Pawlicki), 6. Marcin Gawron, 10. Robert Janicki, 20. Krystian Sanocki (57' 16. Jakub Zagórski) - 9. Piotr Kurbiel (83' 8. Damian Roszczyk)

Legia: 1. Dawid Leleń - 2. Bartosz Skowron, 5. Mateusz Wieteska, 6. Arkadiusz Najemski, 3. Eryk Rakowski (46' 16. Mateusz Hołownia) - 7. Miłosz Kozak (75' 19. Tomasz Nawotka), 8. Filip Karbowy (83' 15. Wojciech Kochański), 4. Rafał Makowski, 20. Miłosz Szczepański, 11. Robert Bartczak (72' 17. Konrad Michalak) - 9. Adam Ryczkowski

żółte kartki: Gawron, Banaszak, Lis, Rymar, Spychała (Lech) - Rakowski, Hołownia (Legia)

czerwone kartki: Banaszak (61' za drugą żółtą), Zagórski (66' za faul) - Szczepański (53' za faul)