Sparing: Legia Warszawa 1-1 Steaua Bukareszt

Legia Warszawa zremisowała 1-1 w pierwszym przedsezonowym sparingu. Rywalem stołecznej drużyny była Steaua Bukareszt. Jedynego gola dla "Wojskowych" zdobył Jakub Arak. Wyrównał kwadrans później Ionut Neagu, który popisał się świetnym uderzeniem z powietrza. Następny sparing Legia zagra 3 lipca. Rywalem graczy Henninga Berga będzie Dynamo Kijów.

Fotoreportaż z meczu - 36 zdjęć Mishki

Mecz dobrze rozpoczęli legioniści. W 6. minucie gry swój zespół na prowadzenie mógł wyprowadzić Tomasz Jodłowiec. Pomocnik mocno strzelił zza pola karnego, ale graczy Steauy uratował słupek. Mający szansę na dobitkę Michał Żyro nie potrafił z kolei skierować piłki do siatki. Kilkadziesiąt sekund potem Valentin Cojocaru musiał zaprezentować już swoje umiejętności. 19-letni golkiper skutecznie odbił futbolówkę do boku po odważnej próbie Michała Kucharczyka. Rumuni odpowiedzieli chwilę później, kiedy wpadający w pole karne Cristian Tanase wyraźnie posłał piłkę ponad poprzeczką. W 25. minucie znów z dobrej strony pokazał się Tomasz Jodłowiec. Zawodnik Legii posłał dobre prostopadłe podanie do Michała Kucharczyka, którego w ostatnim momencie powstrzymał Fernando Varela. Do końca pierwszej połowy nie obserwowaliśmy już zbyt wielu ciekawych akcji i sędzia zaprosił zawodników na przerwę. Pierwsza odsłona upłynęła pod znakiem wielu spalonych ze strony "Wojskowych". Często na nich łapany był Nemanja Nikolić, który starał się grać w jednej linii z defensorami Steauy.

Na drugą połowę Legia wyszła niemal całą nową jedenastką. W 48. minucie do dobrej sytuacji doszedł Pablo Dyego, którego słaby strzał pewnie złapał bramkarz rywali. Za moment piłkarze Henninga Berg objęli już prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego ładnym uderzeniem głową popisał się Jakub Arak i pokonał bramkarza z Rumunii. Po godzinie gry po wrzutce z lewego skrzydła znów było groźnie. Tym razem strzelał Marek Saganowski, jednak nie udało mu się podwyższyć wyniku. Te niewykorzystane okazje zemściły się na legionistach dwadzieścia minut przed końcem pojedynku. Wówczas fantastycznym uderzeniem z powietrza Arkadiusza Malarza pokonał Ionut Neagu. Pięć minut potem w doskonałej sytuacji znalazł się Paul Papp. Zawodnik z Rumunii z bliska posłał jednak piłkę ponad poprzeczką. W samej końcówce dobrze odnalazł się jeszcze Marek Saganowski, lecz pewny na linii był Florin Nita. Drugie 45 minut upłynęło pod znakiem przewagi piłkarzy Steauy. Nie bez znaczenia był jednak fakt, że Legia od 69. minuty grała w osłabieniu. Kontuzji nabawił się wtedy Igor Lewczuk, który musiał opuścić boisko. Nikt jednak na nim go nie zastąpił.

Legia Warszawa 1-1 (0-0) Steaua Bukareszt
1-0 Arak 53
1-1 Neagu 69

Legia: (I połowa) 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Igor Lewczuk, 6. Guilherme - 33. Michał Żyro, 37. Dominik Furman, 3. Tomasz Jodłowiec, 16. Michał Masłowski, 18. Michał Kucharczyk - 11. Nemanja Nikolić. (II połowa) 34. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 4. Igor Lewczuk, 5. Mateusz Wieteska, 17. Tomasz Brzyski - 14. Jakub Arak, 76. Bartłomiej Kalinkowski, 15. Michał Kopczyński, 16. Michał Masłowski, 23. Pablo Dyego - 9. Marek Saganowski.

Steaua: 12. Valentin Cojocaru (60, 1. Florin Nița) - 2. Cornel Rapa (72, 6. Paul Papp), 30. Gabriel Tamaș (60, 13. Alin Toșca), 33. Fernando Varela, 16. Guilherme - 7. Alexandru Chipciu (78, 94. Rareș Enceanu), 26. Ionuț Neagu (72, 11. Sulley Muniru), 21. Nicandro Breeveld, 23. Nicolae Stanciu (60, 29. George Țucudean), 10. Cristian Tanase (66, 19. Vlad Michalcea) - 17. Alexandru Tudorie (60, 80. Gabriel Iancu).

sędziował: Christopher Jager.

żółte kartki: Bereszyński - Sulley.