Legioniści w Łęcznej - fot. Mishka / Legionisci.com

Relacja z trybun: Patriotycznie w Łęcznej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po dwóch wyprawach pucharowych przyszła pora na pierwszy ligowy wyjazd w nowym sezonie. Do Łęcznej wybrało się ponad 300 kibiców ze stolicy. Legioniści podróżowali samochodami i wypełnili niewielki sektor na kameralnym obiekcie Górnika. Przed meczem ze stadionowych głośników słuchaliśmy powstańczej muzyki, za co należą się wielkie brawa dla organizatorów.

Na wyjście piłkarzy fani gospodarzy odśpiewali hymn Polski, a podczas minuty ciszy dołączyli do nich legioniści. Przy gnieździe miejscowych zawisł transparent o treści "63 dni chwały. 01.08.44 r. Pamiętamy!! Narodowa Łęczna" oraz transparent "Uwolnić Maćka". W pierwszej połowie na płocie w sektorze gości prezentowaliśmy flagę "Warszawiacy" oraz reprezentacyjną "Legia", a w górnej części sektora powiewało patriotyczne płótno "Wola 44".

Łęcznianie zgromadzili się na trybunach w ponad 7 tysięcy osób. Być może liczyli na powtórkę z grudnia, kiedy to Legia przegrała 1-3, jednak tym razem nie mieli powodów do radości. Po dwóch szybkich trafieniach Nemanji Nikolicia podopieczni Henninga Berga do końca kontrolowali przebieg meczu.

Po przerwie nastąpiła częściowa zmiana oflagowania. Płótno "Warszawiacy" zostało zastąpione przez flagę "#UWOLNICMACKA" oraz "PamiętaMY". Doping legionistów stał na dobrym poziomie. Przez długi czas śpiewana była melodyjna wersja "Jesteśmy zawsze tam". Co ciekawe obie ekipy tego dnia nie używały żadnych bluzgów. W naszym sektorze nie zabrakło tańczenia "walczyka labada" oraz "Niepokonanego miasta". Pogoda była sprzyjająca, więc końcówce padło hasło "cała Legia bez koszulek" i białe t-shirty zaczęły powiewać nad głowami śpiewających fanów.

Po szóstym zwycięstwie z rzędu zawodnicy podeszli pod sektor podziękowali za wsparcie. Kolejny wyjazd na Lubelszczyznę już za nieco ponad tydzień. W środę 12 sierpnia legioniści zagrają z Górnikiem w Pucharze Polski. Wcześniej czekają nas mecze (lub mecz) przy Łazienkowskiej. Na meczu z Wisłą prowadzona będzie akcja #UwolnicMacka. Szczegóły znajdziecie tutaj.