Media o meczu z Zorią

Legia Warszawa pokonała w czwartkowy wieczór Zorię Ługańsk i jest o krok od awansu do fazy grupowej Ligi Europy. W pomeczowych tekstach nie brakuje komentarzy chwalących legionistów za dzielną postawę. "Przegląd Sportowy" przypomina, że w europejskich pucharach Legia jest kompletnie innym zespołem niż na ligowym podwórku.

Sport.pl: Liga Europy. Cenne zwycięstwo Legii nad Zorią Ługańsk!

Zwycięstwo z ukraińską Zorią było już piętnastym triumfem Legii Berga w dziewiętnastu meczach europejskich pucharów. W tym sezonie Legia Berga wygrała wszystkie pięć meczów (liczymy wyjazdową wygraną 2:1 z FK Kukesi, którą za chuligański incydent Albańczyków w 52. minucie UEFA zamieniła na walkower dla Legii; podobnie jak liczymy Bergowi wygraną 2:0 "na boisku" sprzed roku z Celtikiem, którą UEFA zamieniła na walkower dla Szkotów). Rekordowy bilans Berga uwzględnia też jeden remis i tylko trzy porażki. Aż w dwunastu z tych piętnastu triumfów Legia nie straciła bramki. W czwartek znów udał się Legii ten wyczyn, wygrana 1:0 w Kijowie z Zorią to też wynik, o którym marzyli piłkarze wicemistrza kraju.

Wirtualna Polska: Eliminacje LE: Legia blisko fazy grupowej

Gospodarze na początku meczu zdominowali wicemistrzów Polski. Nasz zespół w pierwszych minutach dwukrotnie uratował Dusan Kuciak kapitalnie broniąc strzały z dystansu. Legia największe zagrożenie stwarzała po stałych fragmentach gry. Głównie rzutach rożnych. W pierwszej połowie nie przyniosły one zamierzonego celu. Legioniści czasem sami sobie przeszkadzali pod bramką rywala. Ale po przerwie, właśnie po kornerze, do siatki gospodarzy trafił z bliska Michał Kucharczyk.

Onet.pl: El. LE: Legia Warszawa ograła na wyjeździe Zorię Ługańsk, gol Michała Kucharczyka na wagę zwycięstwa

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Zorię Ługańsk 1:0 (0:0) w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Przez zdecydowaną większość spotkania wicemistrzowie Polski byli lepsi i po zwycięstwo sięgnęli zasłużenie. Gola na wagę triumfu strzelił tuż po przerwie Michał Kucharczyk.

Choć zwycięstwo mogło być wyższe, i tak cieszy – zespół Henninga Berga jest bardzo bliski awansu do fazy grupowej Ligi Europy. Zaliczki będzie bronił za tydzień na stadionie przy Łazienkowskiej.

Piłka Nożna: Kijów zdobyty! Legia bliżej fazy grupowej Ligi Europy

Legia Warszawa postawiła olbrzymi krok w kierunku fazy grupowej Ligi Europy. Wojskowi pokonali w delegacji Zorię Ługańsk (1:0) i przed rewanżem przy Łazienkowskiej znajdują się z bardzo komfortowej sytuacji.

Przegląd Sportowy: Zupełnie inne oblicze Legii. Gol Kucharczyka przybliżył fazę grupową Ligi Europy

Można na Legię narzekać, można ją krytykować za występy w lidze, ale kiedy przychodzi do gier o europejskie puchary, ta drużyna pokazuje zupełnie inne oblicze. Jak w Kijowie, gdzie w popisowy sposób wypunktowała Zorię Ługańsk. Dyscyplina taktyczna, koncentracja, odrobina szczęścia, czekanie na swoje sytuacje, w końcu decydujący cios. To właśnie europejskie oblicze Legii Warszawa. Tym razem o wygranej przesądził Michał Kucharczyk, z bliska trafiając do siatki gospodarzy. Gol strzelony przez skrzydłowego stawia legionistów w bardzo dobrej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym. Cel nadrzędny stołecznej drużyny, czyli awans do fazy grupowej Ligi Europy, jest coraz bliżej.

Weszło: Ukraina wprawdzie dzika, ale kompletnie niegroźna

Piłkarze Zorii Ługańsk to nie są leszcze. Zaczynamy od tego stwierdzenia, bo od momentu losowania aż do dzisiejszego spotkania, nie do końca wiedzieliśmy, jak sklasyfikować rywala Legii o fazę grupową Ligi Europy. Z jednej strony, napisaliśmy, że awans obu polskich drużyn to przy takich przeciwnikach obowiązek i tego się trzymaliśmy, z drugiej – ciężko było bagatelizować fakt, że ukraińska ekipa bez problemu w poprzedniej rundzie rozklepała belgijskie Charleroi i jest wiceliderem ligi ukraińskiej. Henning Berg powiedział nawet, że jego podopieczni muszą zagrać lepiej niż w dwumeczu z Celtikiem, a to była przecież najlepsza Legia za jego kadencji. Nawet jeśli Norweg grubo przesadził, to trochę zachwiało to naszym osądem.

[ SOCIAL MEDIA ]

Bravo Legia good Fight today we win 2 Times 1:0 !!!!! first win outside the Pitch second on the Pitch !! Deserved 3 Points ;-)

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Aleksandar Prijovic (@prijovic99)