CWKS Legia 03/4 kontra SEMP II Ursynów - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W dzisiejszym meczu Centralnej Ligi Juniorów Legia pokonała 2-1 ŁKS Łódź i z 1 meczem zaległym zajmuje 3. miejsce w grupie wschodniej CLJ. Legia 2000 rozgromiła w Radomiu 7-1 Broń, a gracze o rok młodsi wygrali 3-0 ze Zniczem. W pojedynku Legia 2004 - Kosa padł wynik 7-0, z kolei Legia '02 pokonała Kosę 5-0. Legia 2006A pokonała 7-1 Drukarza. Gracze Akademii uczestniczyli też w trzech turniejach: w Myślenicach, Opawie i Kiejdanach. CWKS Legia 2003 poniósł porażkę 3-5 z SEMP II'02, ale pokonał 7-0 Ursus II '03.

CLJ: Legia 97/8 - ŁKS Łódź 97/8
1-0 33 min. Bartosz Skowron
2-0 44 min. Mikołaj Napora
2-1 46 min. Jan Sobociński

Legia: Bąbel - Majewski, Skowron, Ostrowski, Gapczyński - Kozak (75' Karbowiak), Małachowski, Czarnowski, Waniek (46' Aftyka), Leleno (Kpt) - Napora (70' Więdłocha)
Rezerwa: Wróblewski [99], Stec, Klimala, Martynek
Trener: Piotr Kobierecki as. Mateusz Kamuda

Broń Radom 00 1-7 (1-2) Legia 00
0-1 19 min. Mateusz Szwed (as. Mateusz Praszelik)
0-2 26 min. Mateusz Szwed (as. Mateusz Praszelik)
1-2 40 min. Kacper Gregorek (as. Kamil Kumoch, po rzucie wolnym)
1-3 55 min. Jakub Sinior (karny po faulu na Mikołaju Neumanie)
1-4 60 min. Mikołaj Neuman b.a.
1-5 64 min. Kacper Wełniak (as. Kacper Dziuba)
1-6 70 min. Jakub Sinior (as. Michał Gładysz)
1-7 78 min. Kacper Dziuba (as. Wiktor Kłos)

Legia: Białoruski - Kukułowicz (41' Ostrowski), Gładysz, Cichocki, Kisły (50' Szwed) - Sinior, Mydlarz, Praszelik (41' Kłos) - Neuman, Szwed (41' Wełniak), Sitek (60' Dziuba)
Trener: Tomasz Kycko, as. Tomasz Sokołowski II

Znicz Pruszków 01 0-3 (0-2) Legia 01
1-0 12 min. Konrad Matuszewski (as. Stanisław Muniak)
2-0 24 min. Łukasz Łakomy
3-0 55 min. Konrad Matuszewski (as. Łukasz Łakomy)

Legia: Katnaji [02] - Goliński, Lorenc, Szyszkowski, Konik (57' Cichocki) - Łakomy (57' Krasa), Sędzikowski (48' Jakubczyk), Muniak - Lisowski (36' Gierach), Zjawiński, Matuszewski
Rezerwa: Paweł Okrasa
Trener: Sebastian Różycki

Kosa Konstancin 0-5 (0-3) Legia 02
0-1 7 min. Franciszek Majewski (dob. strz. Gabora Grabowskiego)
0-2 10 min. Franciszek Majewski (as. Gabor Grabowski)
0-3 21 min. Dawid Barnowski (as. Jakub Kamiński)
0-4 52 min. Kacper Gościniarek (b.a., po przchwycie)
0-5 54 min. Jerzy Munik b.a. (po indywidualnej akcji, z dystansu)

Strzały (celne): Kosa 10 (5) - Legia 26 (10)

Legia: Adam Katnaji - Michał Sparwasser, Kamil Rokosz (36' Jerzy Munik), Jakub Kamiński, Jakub Michor (36' Sebastian Ignacak) - Dawid Barnowski (44' Kamil Szabłowski), Patryk Peda (Kpt), Michał Kochanowski (55' Konrad Szałek), Gabor Grabowski (36' Kacper Gościniarek), Franek Majewski (55' Mikołaj Rudnicki) - Aleksander Stawiarz (48' Kornel Toczyski)
Trener: Michał Kolanowski

Drużyna Kosy po b. wysokiej wygranej z Amatorem Maszewo (11-0) próbowała i tutaj zaskoczyć legionistów wysokim pressingiem od pierwszych minut spotkania. Przez kilka minut gospodarze radzili sobie całkiem nieźle, ale już pierwsza poważniejsza akcja Legii dała prowadzenie naszej drużynie, gdy na listę strzelców wpisał się Franek Majewski. Kilka minut później ten sam zawodnik wpisał się ponownie do protokołu, gdy wykończył skutecznie zespołową akcję. Na 0-3 podwyższył bardzo dobrze dysponowany Dawid Barnowski,który przelobował golkipera z Konstancina. Na listę strzelców mógł jeszcze dwukrotnie wpisać się Aleksander Stawiarz, ale trafił w bramkarza Kosy. Rośli gospodarze nie pozostawali bierni i w końcówce 1. połowy oddali kilka b. groźnych strzałów z dystansu (w tym Bartosza Skowrońskiego w poprzeczkę). Także po przerwie trzykrotnie swoimi umiejętnościami musiał się wykazać Adam Katnaji, który wyszedł górą z pojedynku z Piotrem Zientarą. Ostatnie 20 minut ponownie stało pod znakiem akcji ofensywnych Młodych Wilków - po przechwycie na połowie przeciwnika swojego premierowego gola zdobył Kacper Gościniarek. Z kolei w 54. minucie wynik ustalił po pięknym solowym rajdzie i atomowym uderzeniu zza pola karnego Jurek Munik. Mimo okazji Kuby Kamińskiego i Kamila Szabłowskiego, kolejne gole już nie padły. Warto jednak podkreślić bardzo dobrą grę niemal całej drużyny, w tym strzelców goli.

Turniej "Kedainiu Karjerai Cup 2015" (rocznik 2003)

W międzynarodowym turnieju w Kiejdanach triumfowała Legia warszawa. Podopieczni Rafał Gębarskiego pokonali 1-0 kolejno następujących przeciwników grupowych: Neveżis Kiejdany, Nieman Grodno [BLR], Džiugas Telsze, Suduva Mariampol i FC Jurmala [LAT]. Po przebrnięciu półfinału
(1-0 z Taurasem Kowno)legioniści spotkali się z ... rówieśnikami z ego samego województwa, MOSiRem Mińsk Mazowiecki. I tym razem górą byli chłopcy z Łazienkowskiej, wygrywając 5-0. Gratulujemy!

Skład Legii: Antoni Klan, Hubert Łada - Hubert Derlatka, Krzysztof Wiater, Filip Szewczyk, Tomasz Wysocki, Marcel Ślusarczyk, Bartosz Ślendak, Oliwier Marczuk, Marcel Niesłuchowski, Konrad Rowicki, Adrian Troć, Patryk Pierzak, Dawid Papazjan, Jakub Kowalski.

7-0 Antoni Pawlak (as. Jan Michna)

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

CWKS Legia 03/4 U-13 7-0 KS Ursus II 03
1-0 5 min. Jan Sienicki b.a.
1-1 11 min. Jakub Perkowski
1-2 21 min. Stanisław Michalski (as. Jakub Pachuta)
2-2 28 min. Filip Grygorczuk (karny po faulu na A. Sidorze)
2-3 43 min. Jakub Pachuta (dob. strz. Stanisława Michalskiego)
3-3 39 min. Jan Sienicki (dob. strz. Filipa Grygorczuka)
3-4 54 min. Krzysztof Sildatke (as. Stanisław Michalski)
3-5 68 min. Michał Krusiński (as. Dominik Klekowski)

Strzały: CWKS 9 (5) - SEMP 20 (9)
Trener: Łukasz Winek as. Dawid Oziero

Legia 04 7-0 (2-0) Kosa Konstancin 04
1-0 5 min. Patryk Rycaj b.a.
2-0 17 min. Kacper Jakóbczyk (as. Kamil Sołdaj)
3-0 36 min. Patryk Rycaj (as. Dominik Szadkowski)
4-0 41 min. Kamil Sołdaj b.a.
5-0 47 min. Kamil Sołdaj (as. Kacper Włoch)
6-0 50 min. Kamil Sołdaj (as. Kacper Włoch)
7-0 54 min. Kamil Sołdaj b.a.

Legia: Mielcarz - Drabik, Włoch, Paradowski - Arkuszewski, Bindulski, Rycaj, Jakóbczyk, Sołdaj oraz: Żółciński (br), Szadkowski
Trener: Dariusz Rolak as. Tomasz Tchórz

Turniej "Pospech Cup 2015" - Opava (rocznik 2005):

Drużyna rocznika 2005 wzięła udział w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju rocznika 2005 w czeskiej Opawie. Wymagający przeciwnicy i wyrównana stawka pozwoliły na zdobycie licznych pozytywnych i pouczających doświadczeń. W fazie grupowej podopieczni Jakuba Zapaśnika uzyskali korzystne wyniki m.in. z dwójką późniejszych zwycięzców turnieju po rozegraniu 9 spotkań awansowali do fazy finałowej (grupa mistrzowska top 10). W niej rozegrali 5 kolejnych meczów z drużynami z grupy B. Bilans spotkań był remisowy (6-2-6), ale i tylko raz nasi gracze ulegli wyraźnie. Triumfatorem turnieju został Slovan Bratysława, Legia zajęła 9. lokatę.

Skład Legii: Kacper Sitnik - Wiktor Puciłowski, Kacper Michalski, Grzegorz Burakowski, Sebastian Wysocki, Oskar Lachowicz, Martin Samsi, Jakub Szewczak, Milan Bazler, Konrad Jary.
Trener: Jakub Zapaśnik

Legia 06 7-1 (4-0) Drukarz Warszawa
1-0 16 min. Jakub Trzaskowski (as. Piotr Kuśmider)
2-0 18 min. Bruno Cłapiński (as. Jakub Trzaskowski)
3-0 21 min. gol samobójczy (as. Jakub Janiczek)
4-0 22 min. Piotr Kuśmider b.a.
5-0 40 min. Franciszek Saganowski (rzut karny)
6-0 45 min. Franciszek Saganowski
6-1 53 min.
7-1 57 min. Franciszek Saganowski (as. Oskar Iwaniec)

Legia: Paweł Stanek – Oskar Iwaniec (Piotr Kuśmider), Aleksander Grabowski, Bruno Cłapiński – Rafał Boczoń (Jakub Janiczek), Kacper Włodarek – Franek Saganowski (Jakub Trzaskowski)
Trener: Rafał Wajman. as. Mariusz Narel

Turniej "Malopolska Football Cup & Talent Days" - Myślenice (rocznik 2006):

Drużyna rocznika 2006 (złożona z graczy grup "białej" i "zielonej", którzy nie wystąpili w meczu ligowym) uczestniczyła pod wodzą trenera Przemysława Łagożnego w turnieju organizowanych na obiektach Wisły Kraków w Myślenicach. Nasi gracze dzięki dobrej postawie w grupie awansowali do półfinału, w którym ulegli Lechowi, ale w meczu o 3. miejsce byli górą i zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Najskuteczniejszy w naszej drużynie Olgierd Wełna należał również do najlepszych strzelców turnieju. W finale Lech po rzutach karnych pokonał AP21 Kraków.