Szkocja 2-2 Polska. Cud w ostatniej sekundzie

Reprezentacja Polski zremisowała 2-2 w Glasgow ze Szkocją i jest w bardzo dobrej sytuacji przed ostatnim grupowym starciem z Irlandią. Obydwa gole dla "biało-czerwonych" zdobył Robert Lewandowski, który cenny punkt dla Polaków uratował w ostatniej sekundzie pojedynku! W czwartek całe spotkanie rozegrał Michał Pazdan, a w drugiej połowie na boisku pojawił się jeszcze Tomasz Jodłowiec.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla reprezentacji Polski. Już w 3. minucie gry podopiecznych Adama Nawałki na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski, który wykorzystał prostopadłe podanie od Arkadiusza Milika i pewnym strzałem pokonał bramkarza reprezentacji Szkocji. Pierwsze kilkanaście minut było znakomite w wykonaniu gości. W środku pola świetnie spisywał się Grzegorz Krychowiak, a na skrzydłach aktywni byli Jakub Błaszczykowski oraz Kamil Grosicki. Z biegiem czasu gra wyrównała się, ale i zaostrzyła. W 26. minucie gospodarze mieli dobrą szansę na wyrównanie. Wówczas w polu karnym Polaków znalazł się Steven Naismith, który dosłownie w ostatnim momencie został zablokowany przez Kamila Grosickiego. Za moment odpowiedzieli Polacy. Po szybkiej kontrze piłkę w środku pola otrzymał Robert Lewandowski, podał na prawo do nadbiegającego Jakuba Błaszczykowskiego, a pomocnik Fiorentiny nieznacznie spudłował celując w długi róg szkockiej bramki. W 34. minucie świetną interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Bramkarz Swansea FC przechwycił dośrodkowanie z prawej strony od Matta Ritchiego, które omal nie dotarło do niepilnowanego Stevena Fletchera. Tuż przed końcem emocjonującej pierwszej połowy zakotłowało się w szesnastce gospodarzy. Prawą flanką popędził wtedy Łukasz Piszczek, wpadł w pole karne gdzie sytuację zdążyli opanować Szkoci. W 45. minucie fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Matt Ritchie. Klubowy kolega Artura Boruca dostał podanie na 20 metrze od bramki i huknął lewą nogą w samo okienko.

Tuż po zmianie stron Polacy mogli objąć prowadzenie. Arkadiusz Milik doszedł do podania ze środka pola, lecz strzelając po ziemi nie zaskoczył Marshalla. Chwilę potem odpowiedzieli gospodarze. Po wrzutce ze skrzydła przed Łukaszem Fabiańskim znalazł się Naismith, który z kilku metrów fatalnie chybił. Szkoci jednak się rozpędzali i widać było, że zrobią wszystko, aby wyrwać tego wieczoru komplet punktów. W 62. minucie polski bramkarz został pokonany po raz drugi. Po głupiej stracie w środku pola, Szkoci pobiegli z kontrą, którą fantastycznym strzałem sfinalizował Steven Fletcher. Za kilka minut mogło być jeszcze gorzej, lecz Fabiański wyłapał główkę jednego z przeciwników. "Biało-czerwoni" chcieli uderzeniem z dystansu doprowadzić do remisu, ale bombę Grzegorza Krychowiaka zdołał odbić Marshall. W 88. minucie Łukasz Piszczek dośrodkował do Kamila Grosickiego. Pomocnik reprezentacji Polski nieczysto główkował i nie zdołał wyrównać stanu pojedynku. W ostatnich sekundach zdarzył się cud! Piłkę do szkockiej bramki wpakował Robert Lewandowski, ratując tym samym cenny punkt dla naszej kadry!

Polska 2-2 (1-1) Szkocja
1-0 Lewandowski 3
1-1 Ritchie 44
1-2 Fletcher 62
2-2 Lewandowski 90

Szkocja: 1. David Marshall - 2. Alan Hutton, 4. Russell Martin, 5. Grant Hanley, 3. Steven Whittaker - 11. Matt Ritchie, 8. Scott Brown, 7. Darren Fletcher (74, 16. James McArthur), 10. Steven Naismith (69, 17. Shaun Maloney), 6. James Forrest (84, 20. Graham Dorrans) - 9. Steven Fletcher.

Polska: 22. Łukasz Fabiański - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 21. Michał Pazdan, 13. Maciej Rybus (71, 14. Jakub Wawrzyniak) - 16. Jakub Błaszczykowski (83, 17. Paweł Olkowski), 8. Grzegorz Krychowiak, 5. Krzysztof Mączyński, 7. Arkadiusz Milik (62, 6. Tomasz Jodłowiec), 11. Kamil Grosicki - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Brown, Hutton - Rybus, Krychowiak.