Radość legionistów po golu w meczu z Liteksem! - fot. Bodziach / Legionisci.com

UYL: Legia Warszawa 3-1 Liteks Łowecz

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Młodzi piłkarze Legii Warszawa awansowali do kolejnej rundy Młodzieżowej Ligi Mistrzów! W rewanżowym meczu "Wojskowi" pokonali Liteks Łowecz 3-1. Pierwszy mecz rozegrany w Bułgarii zakończył się zwycięstwem Legii 2-1. W kolejnej rundzie legioniści zagrają ze zwycięzcą dwumeczu FC Midtjylland - FC Saburtalo Tbilisi. Pierwszy mecz Duńczycy wygrali 3-1.

Pierwsza połowa była wyrównana. Najgroźniejszą akcję legioniści przeprowadzili w 35. minucie gdy Ryczkowski podał do Bartczaka, ale rywale wybili futbolówkę niemal z bramki. Goście odpowiedzieli groźnym uderzeniem z rzutu wolnego - na szczęście piłka trafiła w słupek i wyszła w pole. W doliczonym czasie gry w polu karnym faulowany został Robert Bartczak, z którym Bułgarzy nie potrafili sobie poradzić w całym meczu. Jedenastkę na gola zamienił Filip Karbowy.

Tuż po przerwie gry świetną interwencją popisał się bramkarz Legii Radosław Majecki, który obronił strzał z kilku metrów. W 53. minucie uderzenie Miłosza Szczepańskiego z trudem na rzut rożny wybił bramkarz. Po stałym fragmencie gry Adam Ryczkowski niedokładnie podbił piłkę, a najwyżej wyskoczył do niej Arkadiusz Najemski i przelobował golkipera Liteksu. Cztery minuty później Robert Bartczak posłał piłkę na 16 metr do wprowadzonego po przerwie Miłosza Kozaka. Ten zbiegł do końcowej linii i dośrodkował prosto na głowę wbiegającego Bartczaka, który wpakował ją do pustej bramki. Liteks ponownie zagroził bramce Majeckiego ze stałego fragmentu, ale ponownie piłka trafiła tylko w słupek. W 63. minucie Mateusz Hołownia przy próbie przyjęcia piłki we własnym polu karnym zagrał ręką. Rzut karny pewnie wykorzystał Kirił Despodow. W końcówce sporo wiatru na prawym skrzydle robił Kozak, ale wynik nie uległ już zmianie.

Robert Bartczak: Ja jestem zadowolony nie tylko z siebie ale i z całej drużyny. Gramy dalej! Cieszę się z takiego występu i z bramki, którą zdobyłem. Te rozgrywki mają już swój jakiś prestiż i mamy nadzieję, że będziemy grali w nich jak najdłużej. Początek meczu był trochę dla rywali, ale później przejęliśmy inicjatywę. Duże plusy dla całej drużyny.

UYL: Legia Warszawa 3-1 (1-0) Liteks Łowecz
1-0 - 45+2' Filip Karbowy (karny)
2-0 - 53' Arkadiusz Najemski
3-0 - 57' Robert Bartczak
3-1 - 63' Kirił Despodow

żółte kartki: Atanasow, Petrow, Iwajłow, Despodow, Christow (Liteks)

sędziował: Vladimír Vnuk (Słowacja)
widzów: 350

Legia: 1. Radosław Majecki - 2. Bartosz Skowron, 5. Rafał Makowski, 6. Arkadiusz Najemski, 3. Matuesz Hołownia - 14. Mateusz Leleno (46' 7. Miłosz Kozak), 8. Filip Karbowy (58' 4. Adrian Małachowski), 17. Bartłomiej Urbański, 20. Miłosz Szczepański, 11. Robert Bartczak - 9. Adam Ryczkowski (69' 13. Tomasz Nawotka)