Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii pokonali 3-1 Top-54 Biała Podlaska i powiększyli dystans nad trzecim w tabeli SMS Łódź. Legia 99 uległa 0-2 Lechowi Poznań. Gracze o rok młodsi uczestniczyli w turnieju na Słowacji. Legia 2002 pokonała Lecha 3-0. Młode Wilki 2003 pokonały Rodło Opole, a Legia 2004 wygrała mini-turniej z udziałem Lechii Gdańsk, Lecha Poznań i Elany Toruń. Legia 2005 zremisowała z STF Champion Warszawa, a zawodnicy o rok młodsi pokonali rówieśników z Kosy Konstancin i Championa.

CLJ: Top-54 Biała Podlaska 97/8 1-3 (0-2) Legia 97/8
0-1 17 min. Mateusz Hołownia (as. Sebastian Szymański z rzutu rożnego)
0-2 45 min. Adam Ryczkowski (as. Michał Trąbka)
0-3 50 min. Adrian Małachowski (as. Sebastian Szymański z rzutu wolnego)
1-3 54 min. Adam Czemierowski

Legia: Majecki [99] - Majewski, Ostrowski (35' Urbański), Małachowski, (46' Kozak) - Konrad Michalak (46' Nawotka), Szymański [99], Karbowy (65' Waniek), Trąbka, Leleno - Ryczkowski.
Trener: Piotr Kobierecki, II trener: Mateusz Kamuda

Lech Poznań 99 2-0 (0-0) Legia 99
0-1 50 min. Paweł Tupaj
0-2 51 min. Kacper Chodyna

Legia: Wróblewski - Wojtysiak, Bondarenko, Potrzebowski, Baran (41' Pietrzyk) - Szałas (41' Orlik), Kamiński (55' Zychowicz), Rymek, Agnyziak, Olszewski - Majda (53' Szwed [00])
Trener: Daniel Myśliwiec

Turniej "Elza Cup" (Żylina), rocznik 2000 - dzień 1 i 2:

Legia 00 1-2 Bohemians Praga
Gol dla Legii: 1-1 8 min. Mateusz Praszelik (as. Wiktor Kłos)

Stosunkowo pechowy wynik, biorąc pod uwagę przebieg meczu, w którym Legia była stroną dominującą, brakowało jedynie skuteczności (dwie poprzeczki, kilka niewykorzystanych okazji). Niestety już w 7. minucie w starciu z bramkarzem poważnie wyglądającego rozcięcia twarzy doznał Kacper Dziuba, dla którego turniej się zakończył.

MSK Żylina 4-3 Legia 00
Gole dla Legii:
38 min. Łukasz Zjawiński (as. Mikołaj Neuman)
54 min. Michał Mydlarz (as. Kacper Wełniak)
58 min. Kacper Wełniak (as. Dawid Kisły)

Zdecydowanie najmocniejszy przeciwnik, z kilkoma reprezentantami Słowacji w składzie. Wymiana ciosów spowodowała, że zarówno golkiper MSK, jak i Paweł Okrasa musieli parokrotnie sięgać do siatki. Po zaciętym meczu gospodarze okazali się lepsi o jedną bramkę.

Legia 1-0 Slavia Praga
Gol:
Kacper Wełniak (as. Mikołaj Neuman)

Tym razem mecz pod kontrolą legionistów, którzy za wszelką cenę starali się przekuć tym razem stwarzane okazje na bramki. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań udało się uniknąć nerwowości w bloku obronnym obronnym (występującej tym razem bez m.in. Białoruskiego, Walukiewicza i Gładysza).

Legia 0-1 Lokomotiva Zagrzeb

Legia (skład wyjściowy): Kossmann (Okrasa) - Kukułowicz, Lorenc [01], Cichocki, Szulc - Neuman, Sinior, Mydlarz, Kłos, Król - Zjawiński [01] oraz Zawistowski, Kisły, Ostrowski, Wełniak

W niedzielę na zakończenie tego bardzo dobrze obsadzonego i wartościowego turnieju - legioniści rozegrali mecz z zeszłorocznymi zwycięzcami - Lokomotivą Zagrzeb. Tym razem w grze naszej obrony panował znacznie większy spokój, jednak brak zdecydowania w jednej z sytuacji spowodował, że to gracz z Zagrzebia dopadł do futbolówki pierwszy i zdobył gola. Podopieczni Tomasza Kycki stworzyli sobie 3 dogodne sytuacje bramkowe, mieli nawet rzut karny, ale Mateusz Praszelik nie zdołał go wykorzystać.

Tym samym legioniści zajęli 4. miejsce w klasyfikacji końcowej, zostawiając jednak dobre wrażenie swoją grą. Sztab szkoleniowy drużyny Lokomotivy zaprosił legionistów do przyjazdu do Zagrzebia. Każda kolejna konfrontacja z mocnymi przeciwnikami zagranicznymi powinna wyjść legionistom na dobre.

Warto dodać, że najlepszym graczem turnieju wybrano naszego gracza Michała Mydlarza.

Skład Legii na turniej: Kossmann, Okrasa [01] - Kukułowicz, N. Zawistowski, Sinior, Cichocki, Lorenc [01], Szulc, Kisły - Dziuba, Neuman, Mydlarz, Ostrowski, Kłos, Praszelik, Król, Zjawiński [01], Wełniak
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Legia 02 3-0 (0-0) Lech Poznań 02
1-0 37 min. Dawid Barnowski (as. Gabor Grabowski)
2-0 64 min. Dawid Barnowski (as. Mikołaj Rudnicki)
2-1 70 min. Kacper Gościniarek (rzut wolny)

Strzały (celne): Legia 9 (5) - Lech 8 (5)

Legia: Katnaji - Michor, Rokosz (27' Munik), Kamiński, Ignacak - Barnowski, Kochanowski (57' Szałek), Gościniarek, Majewski (43' Stawiarz), Szabłowski (45' Sparwasser) - Grabowski (63' Rudnicki)
Trener: Michał Kolanowski, II trener Hubert Dolewski

Ciekawe widowisko obejrzeli dziś kibice którzy wybrali się na Łazienkowską. Wprawdzie drużyny z początku szachowały się i sprawdzały swoje możliwości, a jedyną godną wspomnienia okazją z pierwszych 20 minut miał Dawid Barnowski (po jego główce piłkę zmierzającą w kierunku bramki wybił asekurujący obrońca), jednak stopniowo inicjatywę przejmowali lechici, którzy już na początku próbowali zaskoczyć Legię przy stałych fragmentach gry, a w 21. minucie przy niezdecydowanej postawie bloku obronnego mogli objąć prowadzenie. Legia odpowiedziała kontrą po której bramkarza próbował nieskutecznie lobować Franek Majewski. Gdy kontuzji doznał reprezentacyjny obrońca Kamil Rokosz, na kilka minut w drużynie Legii zapanowało lekkie zamieszanie w ustawieniu, które lechici wykorzystali stwarzając sobie dwie-trzy doskonałe okazje bramkowe. Bardzo dobrze zachował się Adam Katnaji, a i goście nieco ułatwili mu robotę, celując niekiedy niezbyt precyzyjnie.

Po przerwie inicjatywę niespodziewanie przejęli legioniści. Po akcji i strzale Gabora Grabowskiego, 2 minuty po gwizdku ten sam gracz (który w 1. odsłonie nie do końca odnajdywał się jako wysunięty napastnik, mając mały kontakt z piłką) dograł precyzyjnie do dobrze dysponowanego Barnowskiego, który nie zmarnował szansy. W 40 minucie niemal bliźniaczą akcję Barnowski zakończył strzałem obok interweniującego bramkarza - tym razem jednak piłkę wybił z linii stoper Lecha. Z dystansu próbowali Grabowski i Michał Kochanowski, ale i Lech zmarnował doskonałą okazję do wyrównania w 51. minucie. Także po strzale z ostrego kąta Adam Katnaji był zmuszony do interwencji, choć tym razem zagrożenie było mniejsze. Dość pewnie grający w drugiej odsłonie blok obronny nie pozwolił na więcej zagrożeń pod bramką Legii. W 64. minucie, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Mikołaj Rudnicki dograł na prawe skrzydło do Barnowskiego, który ponownie strzelił obok interweniującego golkipera, tym razem nie dając obrońcy szans na interwencję. W ostatniej akcji meczu pięknym uderzeniem z wolnego popisał się Kacper Gościniarek, ustalając wynik spotkania.
Jakkolwiek wynik spotkania cieszy, to może być nieco mylący po tym dobrym, ale i dość wyrównanym spotkaniu. Cieszy jednak, że zawodnicy i sztab Legii wyciągnęli wnioski z przebiegu gry w ostatnich minutach pierwszej połowy, gdy goście byli bliscy objęcia prowadzenia, i skutecznie oddalili zagrożenie od własnej bramki.

Legia 03 2-1 (0-0) Rodło Opole 02
1-0 34 min. Hubert Derlatka (po stałym fragm. gry)
2-0 39 min. Krzysztof Wiater (po stałym fragm. gry)
2-1 53 min.

Legia: Łada - Derlatka, Wiater, Wysocki, Szewczyk, Ślusarczyk - Ślendak, Rowicki, Troć, Marczuk - Kowalski, Papazjan, 2 gracze testowani
Trener: Rafał Gębarski

Legia 2004 na mini-turnieju w Toruniu:

Bardzo wartościową serię trzech pojedynków (2x 20 minut każdy) rozegrali w Toruniu podopieczni Dariusza Rolaka. Dzięki dobrej postawy praktycznie niemal wszystkich graczy (skład ulegał mocnym rotacjom w każdym pojedynku) legioniści zaprezentowali się z dobrej strony jeżeli chodzi o grę. Zdobyli również najwięcej punktów w trzech swoich pojedynkach, triumfując tym samym w rywalizacji.

- Legia 04 0-0 Lech Poznań 04

- Legia 04 3-0 Elana Toruń
Gole: Kacper Jakóbczyk b.a., gr. test. (as. Kacper Jakóbczyk), gol samobójczy

- Legia 04 1-0 Lechia Gdańsk
Gol: Tomasz Walczak (as. Patryk Rycaj)

Legia: Mielcarz, Żółciński - Włoch, Paradowski, Piotrowski [05], Puciłowski [05], Drabik, Bindulski, Szadkowski, Sołdaj, Jakóbczyk, Kepal, Rycaj, Walczak [05]
Trener: Dariusz Rolak, II trener Tomasz Tchórz

Legia 05 6-6 STF Champion Warszawa

Legia: Sitnik - Wysocki, Burakowski, Gaj, Michalski, Samsi, Haber, Zwoliński, Szewczak, Lachowicz, Borowski, Grochulski