Młodzież: mecze niedzielne

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę 4 drużyny młodzieżowe Legii rozegrały kolejną serię spotkań z Karpatami Lwów. Choć legioniści grali kolejny mecz w podobnym składzie ze świeżymi przeciwnikami (odpowiednio szkółką lwowską bądź ogólnokrajową), to i tym razem bilans wyników był raczej pozytywny. Drużyna U-17 przegrała 1-2, Legia 2000 grając 30 minut w 10-kę zremisowała 2-2 tracąc gola w doliczonym czasie gry; Legia 2001 wygrała 2-1, a Młode Wilki 2002 wygrały 3-0. CWKS Legia 2003 pokonał w sparingu 3-0 rówieśników z Pogoni Grodzisk.Więcej wkrótce

UFK Karpaty Lwów 99 2-1 (0-1) Legia 99
0-1 25 min. Bartosz Olszewski
1-1 60 min. (po rzucie rożnym)
2-1 74 min.

grano 2x40 minut

Legia: Wróblewski (41' Białoruski [00]) - Wojtysiak, Kamiński, Bondarenko, Baran - Zychowicz, Rymek, Agnyziak - Szałas (70' Kukułowicz [00]), Olszewski , Majda (60' Szwed [00])
Trener: Daniel Myśliwiec, II trener: Tomasz Sokołowski II

Legioniści pojechali do Lwowa w 12-tu (z uwagi na urazy i udział 3 zawodników w meczu CLJ). Gdy na początku sobotniego spotkania kontuzji doznał Kacper Pietrzyk, trener Daniel Myśliwiec stracił praktycznie jakiekolwiek pole wyboru, mogąc jedynie pożyczyć 2-3 graczy z młodszego rocznika. Mimo to, w I połowie legioniści zaprezentowali się doskonale na tle niezwykle silnego przeciwnika i zasłużenie prowadzili. W drugiej odsłonie również zaczęli udanie, ale wraz z utratą sił tracili panowanie nad przebiegiem meczu. W ostatnich minutach lwowianie dwukrotnie pokonali Filipa Białoruskiego i zdołali ostatecznie odnieść zwycięstwo.

UFK Karpaty Lwów 00 2-2 (0-0) Legia 00
1-0 49 min. (rzut karny)
1-1 54 min. Mateusz Szwed (rzut karny po faulu na nim samym)
1-2 67 min. Mikołaj Neuman (po ind. rajdzie)
2-2 80+5 min.
od 51. minuty Legia grała w 10 po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Siniora)

Legia: Kossmann - Kukułowicz (41' N. Zawistowski), Sinior, Cichocki, Szulc - Dziuba (41' Neuman), Ostrowski, Mydlarz, Kłos (55' gracz testowany), Król (50' Sitek) - Szwed
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

SDIuSzOR Karpaty Lwów 1-2 Legia 01
0-1 Łukasz Zjawiński (as. Mateusz Cichocki)
0-2 Damian Sędzikowski (rzut karny po faulu na Łukaszu Zjawińskim)
1-2 80 min. (dobitka strzału z rzutu wolnego)

Mecz zdecydowanie znajdował się pod kontrolą legionistów, jednak długo nie mogli przekuć swojej przewagi na bramki. Pod względem motorycznym był to dla naszej drużyny duży test, który jednak legioniści zdali z wyróżnieniem. Wysiłki podopiecznych Sebastiana Różyckiego po kilkudziesięciu minutach zakończyły się wreszcie powodzeniem. Po golach Zjawińskiego i Sędzikowskiego sytuacja się uspokoiła, ale tuż przed końcem meczu goście pierwszy raz poważniej zagrozili naszej bramce - i od razu strzelili gola, dobijając strzał z rzutu wolnego.

SDIuSzOR Karpaty Lwów 0-3 (0-0) Legia 02
0-1 Michał Sparwasser (as. Konrad Szałek)
0-2 Kamil Rokosz (as. Kacper Gościniarek)
0-3 Michał Sparwasser (as. Dawid Barnowski)

grano 2x30 minut

Legia: Woźniak (45' Bartel) - Michor, Rokosz, Kochanowski, Ignacak - gr. testowany, Wysocki [03] (31' Ślendak [03], Rudnicki (40' Szałek), Gościniarek, Barnowski - Sparwasser + zmiany lotne

Legioniści z rocznika 2002, wspomagani przez Tomka Wysockiego i Bartka Ślendaka z rocznika 2003 zrewanżowali się za wczorajszą porażkę, wygrywając dziś pewnie różnicą trzech bramek. Trzeba też dodać, że podobnie jak w roczniku 2001, nieco mocniejszą z dwóch drużyn Karpat okazał się zespół UFK, złożony z głównie z graczy ściąganych z całej Ukrainy. Jednak i dzisiejszy przeciwnik postawił dość wysokie wymagania i po sobotnim meczu podopieczni Michała Kolanowskiego i Huberta Dolewskiego przestawili się już nieco, jeżeli chodzi o reakcję na szybki, fizyczny agresywny styl dominującej "gabarytowo" drużyny ukraińskiej.

Pogoń Grodzisk 03 0-3 (0-1) CWKS Legia Warszawa 03
0-1 Kacper Cetlin (dob. strz. Mateusza Sidora)
0-2 Jakub Skwirtniański (z dystansu)
0-3 Kacper Kubiszer (z rzutu wolnego)

CWKS Legia: gracz testowany, Stanisław Kucharski - Filip Grygorczuk, Alan Długołęcki, Antoni Pawlak, Mateusz Sidor, Antoni Sidor [04], Jakub Skwirtnianski, Filip Wolski, Kacper Cetlin, Jan Sienicki, Kacper Kubiszer, Mikołaj Wiśniewski, Borys Frączak, Jan Michna, Maciej Wrotniak, Michał Rak, gracz testowany.