Sparing: Legia Warszawa 2-2 Viktoria Pilzno

Legia Warszawa zremisowała 2-2 w niedzielnym sparingu z Viktorią Pilzno. Czesi długo prowadzili po bramce Jana Kopicia, lecz dziewięć minut przed końcem meczu do remisu doprowadził sprowadzony z Lechii Gdańsk Ariel Borysiuk. Za moment Arkadiusza Malarza zaskoczył Jan Kovarik, lecz tego dnia ostatnie słowo należało do Aleksandara Prijovicia. Za kilka dni Legia zagra ostatni sparing ze Stabaek IF.

Od początku meczu lepsze wrażenie sprawili legioniści, którzy starali się grać agresywnie na połowie przeciwnika. W 5. minucie gry pierwszą okazję miał Michał Kucharczyk, ale w zamieszaniu w polu karnym fatalnie przestrzelił. Niebawem z dobrej strony pokazał się Aleksandar Prijović, który płasko dośrodkował z prawego skrzydła, jednak czujny na przedpolu Matus Kozacik nie dał się zaskoczyć. Potem gra była mało efektowna i efektywna z obydwu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dobrej okazji do strzelenia gola. Dopiero kwadrans przed końcem pierwszej połowy dobrej sytuacji nie wykorzystał Michal Duris, który po wrzutce z prawej strony główkował minimalnie obok słupka. W 34. minucie dwukrotnie bliski pokonania Arkadiusza Malarza był Roman Hubnik. Próbę środkowego obrońcy najpierw z linii bramkowej wybił Łukasz Broź, a dobitka Czecha trafiła w poprzeczkę. Za kilkadziesiąt sekund ta ponownie uratowała legionistów, kiedy tym razem ustrzelił ją Frantisek Rajtoral. Za moment odgryźli się "Wojskowi". Nemanja Nikolić podał do niepokrytego Aleksandara Prijovica, a ten z najbliższej odległości posłał futbolówkę obok celu. Do tej pory to była zdecydowanie najlepsza szansa dla graczy Stanisława Czerczesowa, aby wyjść na prowadzenie.

Zaraz po zmianie stron bramkarz Viktorii instynktownie odbił uderzenie Ondreja Dudy. Słowak mocno kopnął piłkę po dograniu od Bartosza Bereszyńskiego. W 56. minucie Czesi objęli prowadzenie. W dużym zamieszaniu w szesnastce Legii najlepiej zachował się Jan Kopic, który z kilku metrów zmusił do kapitulacji Arkadiusza Malarza. Po godzinie gry dobrze odnalazł się Nemanja Nikolić, lecz będąc tyłem do bramki nie mógł zaskoczyć golkipera przeciwników. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Ariel Borysiuk, popisując się mocnym strzałem z linii pola karnego.

Ariel Borysiuk strzela na 1-1 - fot. Woytek / Legionisci.com

Legioniści chcieli jeszcze wyjść na prowadzenie i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nadziali się na kontrę. W 85. minucie Jan Kovarik przymierzył z dystansu i zaskoczył Arkadiusza Malarza. W samej końcówce emocji było naprawdę sporo, ponieważ w 89. minucie zobaczyliśmy kolejnego gola. Tym razem golkipera pokonał Aleksandar Prijović. Napastnik stołecznego klubu najlepiej ustawił się w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego i sprytnym ruchem głowy skierował piłkę tuż przy dalszym słupku bramki Viktorii.

Piłka po uderzeniu głową Aleksandara Pirjovicia zmierza do bramki - fot. Woytek / Legionisci.com

Legia Warszawa 2-2 (0-0) Viktoria Pilzno