Młodzież: mecze sobotnie

Oba zespoły juniorów młodszych pojechały do Grodziska Wlkp., gdzie zmierzyły się z Pogonią Szczecin. Gracze z rocznika '99 ulegli 0-1 nie wykorzystując kilku dogodnych okazji do zwycięstwa. Lepiej poszło graczom o rok młodszym, którzy wygrali 3-0. Najmłodsi legioniści mierzyli się z Motorem Lublin, wygrywając 3 z 4 pojedynków. Legia 2004 odniosła zwycięstwo 6-0, Legia '05 wygrała 6-2, a w meczu zespołów o rok młodszych padły wyniki 2-4 i 12-4.

Pogoń Szczecin 99 1-0 (1-0) Legia 99
Gol: 37 min.

Legia: Białoruski [00] (41' Burta) - Król [00], Potrzebowski (41' Pietrzyk), Walukiewicz [00], Baran (55' Hasior) - Mydlarz [00] (50' Zychowicz), Sinior [00] (41' Kamiński), Rymek (60' Agnyziak) - Szałas, Góral (41' Majda), Orlik (37' Wojtysiak)
Trener: Daniel Myśliwiec, II trener: Tomasz Sokołowski II

Bardzo interesujące spotkanie rozegrali juniorzy młodsi. Akcji ofensywnych z obu stron nie brakowało, ale wydawało się, że to legioniści sąd bliżsi zdobycia bramki. niestety, tuż przed przerwą lob gracza Pogoni po pechowej interwencji naszego zawodnika został przypadkowo wepchnięty do siatki bramki legionistów. Po przerwie nasi gracze przystąpili konkretniej do ostrzeliwania bramki Pogoni. Niestety, chyba presja ostatnich wyników powodowała, że mimo stwarzanych sytuacji (3 strzały z najbliższej odległości prosto w bramkarza, niewykorzystana akcja sam na sam Szałasa), z ich wykorzystaniem były gigantyczne problemy. Ostatecznie mecz, który z przebiegu powinien się zakończyć co najmniej remisem, wygrali zawodnicy ze Szczecina.

Pogoń Szczecin 00 0-3 (0-2) Legia 00
0-1 2 min. Kacper Dziuba (as. Mateusz Szwed, po rzucie wolnym)
0-2 27 min. Kacper Wełniak (as. Mateusz Szwed)
0-3 59 min. Mateusz Praszelik (karny po faulu na Mikołaju Neumanie)

Legia: Mateusz Kochalski - Kukułowicz, Gładysz, D. Cichocki, Kisły (41' Szulc) - Dziuba (41' gracz testowany), Kłos, Praszelik, Szwed (41' Ostrowski), Sitek (41' Neuman) - Wełniak
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Legioniści w doskonałych warunkach (świetnie przygotowane boisko w ośrodku w Grodzisku Wielkopolskim) rozegrali mecz z rówieśnikami ze Szczecina. Warto przypomnieć, że w 2014 r. to właśnie gracze ze Szczecina jako jedyni poważnie "postawili się" legionistom na mistrzostwach Polski, ulegając w półfinale 1-2. Biorąc pod uwagę występ 5 zawodników w starszym roczniku, można było mieć pewne obawy o przebieg rywalizacji. Jak się okazało, mocna fizycznie, ale i piłkarsko drużyna ze Szczecina nie straciła w międzyczasie swoich zalet i postawiła naszym zawodnikom poprzeczkę bardzo wysoko, ale i nasi gracze pokazali się z dobrej strony. Spotkanie rozpoczęło się dla podopiecznych Tomasza Kycki doskonale, bo w jednej z pierwszych akcji, po dograniu Mateusza Szweda piłkę do siatki wpakował Kacper Dziuba. Kolejne 20 minut było bardzo zacięte, a wymiana ciosów i duża liczba akcji z pierwszej piłki mogły się podobać obserwatorom, wśród których byli przedstawiciele sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski U-16.

W 27. minucie Kacper Wełniak po płynnej zespołowej akcji i kolejnym dograniu Szweda podwyższył na 2-0, a legioniści zaczęli w większym stopniu kontrolować przebieg spotkania. Po przerwie z kolei, Portowcy próbowali zawzięcie odrobić straty, jednak dobrze spisywał się blok obronny Legii. W 59. minucie po dograniu Wełniaka w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Neuman. Podyktowaną "jedenastkę" skutecznie wykorzystał Mateusz Praszelik - ustalając wynik spotkania, który mimo kilku ciekawych akcji z obu stron nie uległ już zmianie. Spotkanie mogło się podobać i stało na niezłym poziomie.

Zaplanowane na przyszły tydzień spotkanie na szczycie ze Zniczem Pruszków w ramach rozgrywek ligowych zostało przełożone na późniejszy termin, z uwagi na powołania dla 5 graczy Legii (Michał Gładysz, Mateusz Kochalski, Mateusz Szwed, Sebastian Walukiewicz, Kacper Wełniak) na mecze reprezentacji Polski z Czechami. Pozostali gracze będą odpoczywać , choć część z nich weźmie zapewne udział w sparingu drużyny U-17 z Lechią Gdańsk (sobota 15:00 na Łabiszyńskiej 20).

Turniej "Agat Deweloper Cup" (rocznik 2003):

Legia 2003 rywalizowała w sobotę w 1. dniu mocno obsadzonego Agat Deweloper Cup we Wrocławiu. Turniej jest jednak de facto serią 9 sparingów "każdy z każdym", a żadne klasyfikacje nie są prowadzone, by nie tworzyć presji wyniku.

- Mecze sobotnie Legii 2003:
Legia - Zagłębie Sosnowiec (gol: Konrad Rowicki)
Legia - Raków Częstochowa
Legia - AP 21 Kraków (gol: Dawid Papazjan)
Legia - SMS Łódź (gol: Marcel Niesłuchowski)
Legia - AP GKS Tychy (gol: Dawid Papazjan)

Skład Legii na turnieju: Antoni Klan, Hubert Łada - Krzysztof Wiater, Tomasz Wysocki, Filip Szewczyk, Marcel Błachewicz, Hubert Derlatka - Bartosz Ślendak, Oliwier Marczuk, Konrad Rowicki, Patryk Pierzak, Adrian Troć, Dawid Papazjan, Jakub Kowalski, Marcel Niesłuchowski + 3 gracze testowani
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Mateusz Legierski

Legia 04 6-0 Jagiellonia
1-0 11 min. Jan Bindulski (as. gracz testowany II)
2-0 19 min. Tomasz Walczak (as. Dominik Szadkowski)
3-0 21 min. Dominik Arkuszewski (as. Kacper Jakóbczyk po rzucie rożnym)
4-0 26 min. Tomasz Walczak (as. Dominik Szadkowski)
5-0 44 min. Kacper Włoch (głową, as. Benedykt Piotrowski z rzutu rożnego)
6-0 56 min. gracz testowany I (as. Dominik Arkuszewski)

Strzały (celne): Legia 17 (12) - Jagiellonia 6 (4)

Legia: Jakub Mielcarz (31' Oskar Żółciński) - Mateusz Kepal (14' Tomasz Walczak [05], 50' Dominik Arkuszewski), Benedykt Piotrowski [05] (19' Grzegorz Burakowski [05], 52' Piotr Drabik), Piotr Drabik (31' Benedykt Piotrowski [05]), gracz testowany I (31' Mateusz Kepal) - Dominik Arkuszewski (27' Jan Bindulski, 47' Kacper Jakóbczyk), Jan Bindulski (14' Dominik Szadkowski), Kacper Jakóbczyk (25' Kacper Włoch, 57' Jan Bindulski) - gracz testowany II (47' gracz testowany II)
Trener: Dariusz Rolak

Kolejne udane spotkanie Legii 2004 w ostatnim czasie. Przeciwnicy od pierwszych minut zostali zdominowani do tego stopnia, że w pierwszej połowie oddali zaledwie jeden strzał, w dodatku niemal z połowy boiska. Już w pierwszej odsłonie legioniści, którzy praktycznie w każdej akcji uprzedzali swoich przeciwników, wykorzystali 4 z 6 dogodnych sytuacji i ich prowadzenie było niezagrożone.
Wprawdzie po przerwie białostoczanie zagrali z większą determinacją i zębem, nie mając nic do stracenia, ale to tylko częściowo i na jakiś czas zmieniło obraz gry, która pozostawała raczej pod kontrolą podopiecznych Dariusza Rolaka. Okazji Włocha, Kepala, Bindulskiego i Piotrowskiego nie udało się zamienić na bramki, ale w końcu na 5-0 podwyższył głową powracający do gry po kłopotach zdrowotnych Kacper Włoch. Goście stworzyli sobie następnie dwie okazje do zdobycia gola honorowego, ale po strzale "Jagi" z rzutu wolnego w mur i niecelnym uderzeniu z najbliższej odległości, ostatnie słowo należało do warszawiaków. W 56. minucie po zaskakującym dograniu rozgrywającego kolejne dobre spotkanie w ostatnim czasie Dominika Arkuszewskiego, silnym mierzonym strzałem popisał się testowany zawodnik, ustalając wynik spotkania na 6-0. Za tydzień wyjazdowy pojedynek z Lechem Poznań, który - doceniając dobrą postawę legionistów w sobotnim meczu - będzie bez wątpienia znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Legia 05 6-2 Jagiellonia
1-0 9 min. Wojciech Grochulski (dob. strz. Milana Bazlera)
2-0 19 min. Milan Bazler (as. gracz testowany)
3-0 30 min. Filip Borowski (karny po faulu na Milanie Bazlerze)
4-0 31 min. Wojciech Grochulski
5-0 44 min. Jakub Szewczak (as. Filip Borowski)
6-0 50 min. Filip Borowski (as. Kacper Michalski)
6-1 53 min. Aleks Kuźma (po rzucie wolnym)
6-2 58 min. Michał Sikorski

Strzały (celne): Legia 34 (20) - Jagiellonia 11 (9)

Legia: Paweł Stanek [06] (31' Kacper Sitnik) - Szymon Gaj, Sebastian Wysocki (Kpt) - Jakub Szewczak (Milan Bazler), Oskar Lachowicz, gracz testowany (Kacper Michalski) - Filip Borowski (Wojciech Grochulski)
Trener: Jakub Zapaśnik, Przemysław Chojnowski

Bardzo pewna wygrana podopiecznych Jakuba Zapaśnika, którzy szczególnie w pierwszych trzech kwartach, mimo kilku osłabień składu (obok graczy występujących w starszym roczniku, kilku zawodników odniosło niegroźne urazy bądź chorowało), pokazali się jako drużyna dominująca i kontrolująca przebieg gry. Goście przed przerwą tylko raz poważniej zagroziła bramce Legii, ale dobrze spisał się pożyczony z młodszego rocznika Paweł Stanek. Po golu na 6-0 w naszej drużynie zastąpiła lekka demobilizacja, co wykorzystali goście zdobywając w końcówce dwie bramki. Niemniej, postawa legionistów, mimo że przeciwnik nie postawił poprzeczki najwyżej, mogła się długimi momentami podobać. Za tydzień, w niedzielę o 17, wyjazdowy mecz z Lechem Poznań.

Legia 06A 2-4 (1-2) Jagiellonia 06
0-1 9 min. Bartosz Nieciecki
1-1 15 min. Piotr Żołyński (po rzucie rożnym)
1-2 24 min. Karol Chilmon
2-2 47 min. Olgierd Wełna
2-3 50 min. Karol Chilmon
2-4 55 min. Karol Kondraciuk

Legia: Aleksander Mickielewicz - Franek Saganowski (Bruno Cłapiński), Aleksander Grabowski (Kacper Woźniak), Oskar Iwaniec (Błażej Kramarczuk) - Piotr Kuśmider (Jakub Janiczek), Kacper Włodarek (Piotr Żołyński), Jakub Żewłakow (Olgierd Wełna)
Trener: Przemysław Łagożny

Zacięte spotkanie przy Łazienkowskiej zakończyło się zwycięstwem Jagiellonii 2006. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, i dwa razy podopieczni Przemysława Łagożnego odrabiali straty. Do tego dogodnych okazji nie wykorzystali w tym okresie m.in. Piotr Żołyński i Kacper Woźniak. Od gola na 22 w 47. minucie , inicjatywę przejęli jednak goście, którzy zmusili pressingiem Legię do wybijania piłki, a swoją przewagę w końcówce, podkreślili zdobyciem dwóch bramek dających im zwycięstwo 4-2.

Legia 06B 12-4 (7-2) Jagiellonia II 06
1-0 4 min. Teodor Giguere b.a.
2-0 5 min. Kacper Lepianka
3-0 9 min. Jakub Trzaskowski (as. Aleksander Słoniewski)
3-1 13 min. Armin Wasiluk (rzut karny)
4-1 14 min. Aleksander Słoniewski (rzut karny)
5-1 19 min. Kacper Lepianka b.a. (dobitka własnego strzału)
6-1 24 min. Klaudiusz Dołowy (as. Stanisław Mańk)
6-2 26 min. Wiktor Gęgotek
7-2 30 min. Alan Bartosz b.a.
8-2 34 min. Teodor Giguere (as. Stanisław Mańk)
9-2 41 min. Antoni Kiełbowicz b.a. (po własnym przechwycie)
10-2 48 min. Aleksander Chys
10-3 48 min. Wiktor Gęgotek
11-3 52 min. Klaudiusz Dołowy
11-4 54 min. Wiktor Gęgotek
12-4 56 min. Aleksander Chys

Legia: Jakub Jasiński - Antoni Kiełbowicz, Aleksander Chys - Kacper Lepianka, Teodor Giguere, Jakub Trzaskowski - Stanisław Mańk oraz: Alan Bartosz, Aleksander Słoniewski, Klaudiusz Dołowy
Trener: Rafał Wajman, II trener: Piotr Chmiel

Gracze Legii zdecydowanie przeważali od pierwszych minut i odnieśli wyraźne zwycięstwo nad drugą drużyną Jagiellonii. Trzeba jednak przyznać, że goście byli groźni w poczynaniach ofensywnych, i gdy mieli trochę wolnego miejsca, parokrotnie bezlitośnie to wykorzystali, zdobywając cztery gole. Legioniści, pomimo kilku absencji w składzie, byli mimo wszystko znacznie bardziej solidni i skuteczni, i zdobyli aż 12 bramek.