Statystyki meczu z Lechem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po kolejnym dobrym meczu legioniści zapisali na swoim koncie 3 punkty. Choć wyprawa do Poznania nigdy nie należy do łatwych, to w sobotni wieczór gospodarze byli wręcz bezradni wobec podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Potwierdzają to meczowe statystyki, które prezentujemy poniżej. Zachęcamy także do wystawiania indywidualnych ocen zawodnikom Legii.

Po zabójczo skutecznej końcówce pierwszej połowy "wojskowi" prowadzili 2-0 i mieli na swoim koncie 7 oddanych strzałów. Gospodarze przez pierwsze trzy kwadranse oddali zaledwie 1 strzał. Jak się później okazało, była to najlepsza okazja lechitów do zdobycia gola.

Po przerwie poznaniacy poprawili się w akcjach ofensywnych - 6 strzałów - ale Arkadiusz Malarz nie został zmuszony do nadmiernego wysiłku. Ostatecznie gracze Jana Urbana oddali niemal o połowę mniej strzałów niż goście z Warszawy.

suma (1. połowa + 2. połowa)

Prym pod bramką Lecha wiódł Namanja Nikolić. Po 5 ligowych meczach bez strzelonej bramki, Węgier najwyraźniej bardzo chciał powrócić na strzelecki szlak. Po oddaniu 5 strzałów i 2 zdobytych golach, Niko miał powody do zadowolenia.

Pod wodzą Stanisława Czerczesowa legioniści grają twardo i zazwyczaj popełniają więcej fauli niż rywale. Nie inaczej było w sobotę w Poznaniu. Tym razem "wojskowi" zanotowali o 3 przewinienia więcej od gospodarzy.

Wśród legionistów przepisy najczęściej przekraczali Ariel Borysiuk i Ondrej Duda. Obydwaj zanotowali po 3 faule. Łącznie przewinienia zapisało na swoim koncie 8 graczy Legii.

Rywale najczęściej w nieprzepisowy sposób powstrzymywali trio w składzie Artur Jędrzejczyk, Aleksandar Prijović i Guilherme. Każdy z wymienionych graczy faulowany był po 2 razy. Najważniejszy był jednak faul na Ondreju Dudzie, za który sędzia podyktował rzut karny.

71 odbiorów i 53 straty zanotowali na stadionie przy ulicy Bułgarskiej piłkarze Legii. "Wojskowi" zdominowali środek pola. Potwierdza to 15 odbiorów Ariela Borysiuka i 10 odbiorów Tomasza Jodłowca.

Piłkę najczęściej tracił Aleksandar Prijović. Legionista zanotował 13 strat. Za jego plecami Michaił Aleksandrow i Ondrej Duda z 8 stratami.