Siatkówka: Dwa mecze na zakończenie sezonu

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Choć siatkarze Legii oficjalnie zakończyli sezon na przełomie lutego i marca, w niedzielę w hali sportowej przy ulicy Angorskiej na Saskiej Kępie odbyło się nieoficjalne zakończenie rozgrywek.

Pierwszą część uroczystości stanowił mecz, w którym zmierzyli się obecni zawodnicy Legii z zawodnikami i trenerami reprezentującymi barwy "wojskowych" w przeszłości.

Fotoreportaż z zakończenia sezonu - 27 zdjęć Hugollka

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz dzielnicy Praga-Południe. W jego imieniu w hali zjawił się zastępca Michał Wieremiejczyk, który wygłosił okolicznościowe przemówienie.
Pojedynek miał dość zacięty przebieg. W pierwszym secie górą byli obecni legioniści, którzy wygrali 25-22. Pozostałe dwie części spotkania należały już jednak do "starszyzny", która rozprawiła się z młodymi siatkarzami 25-18 i 15-9.

W składzie byłych legionistów znaleźli się m.in.: Witold Poinc, Maciej Olenderek, Michał Drabkowski, Robert Kępka, Witold Roman, Edward Skorek, Tomasz Skalski i Jakub Bednaruk. Pieczę nad sportowym przygotowaniem byłych legionistów objął Piotr Wasilewski.
Po meczu wszyscy jego uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Legia Warszawa 1-2 (25-22, 18-25, 9-15) byli legioniści

Niecałą godzinę po konfrontacji z ekslegionistami obecni zawodnicy "wojskowych" stoczyli sportowy pojedynek z kibicami w podziękowaniu za doping w trakcie minionego sezonu. Ubiegłoroczne spotkanie zakończyło się niecodziennym remisem 2-2. W tym każda z drużyn chciała pokazać się z jak najlepszej strony. Na parkiecie zespoły zostawiły mnóstwo potu, co odzwierciedlały wyniki poszczególnych setów – 22-25 i 26-24. Choć oficjalny wynik spotkania to ponownie niespotykany jak na siatkówkę remis 1-1, zarządzono nieoficjalną dogrywkę, w której padł wynik 15-7. Trudno jednak o odpowiednią interpretację rezultatu trzeciego seta, bowiem zawodnicy obu drużyn wymieszali się :)
Po zakończonym pojedynku i obustronnych podziękowaniach zespoły ustawiły się do wspólnego zdjęcia.

Legia Warszawa 1-1 Kibice Legii
0-1 (22-25), 1-1 (26-24), 2-1 lub 1-2 (15-7 lub 7-15)