33. kolejka Ekstraklasy. Zabójcza końcówka w Krakowie

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Piast Gliwice pokonał u siebie Lechię Gdańsk 3-0 i utrzymał 3-punktową stratę do pierwszej w tabeli Legii. W sobotnich meczach Ekstraklasy obejrzeliśmy 6 goli. W Szczecinie Pogoń pokonała Lecha 1-0 i tym samym poznaniacy stracili matematyczne szanse na obronę tytułu mistrza Polski. Kolejny mecz w grupie spadkowej przegrało Podbeskidzie. W Kielcach Korona zremisowała z Górnikiem Łęczna 1-1. W piątkowych meczach łatwe zwycięstwa odnieśli gospodarze. Zarówno Zagłębie, jak i Legia zaaplikowały swoim rywalom po cztery gole.

Na zakończenie kolejki po emocjonującej końcówce Wisła zremisowała z Termaliką 2-2. W 91. minucie wiślacy wyszli na prowadzenie, ale dwie minuty później do wyrównania doprowadził bramkarz drużyny gości, który głową skierował piłkę do siatki.