Młodzież: mecze sobotnie

Swoje mecze rozegrały dziś obie drużyny juniorów młodszych. w lidze makroregionalnej Legia 99 wspierana przez kilku młodszych kolegów pokonała 4-1 MOSP Białystok i odrobiła 2 p. straty do SMS Łódź. Gracze z rocznika 2000 w nieco okrojonym składzie nie zdołali obronić prowadzenia 2-0 i zremisowali 2-2 z SEMP-em Ursynów. Trzy zwycięstwa i remis w 6 meczach dały awans do walki o czołowe miejsca w turnieju Valmez Cup w Czechach legionistom z rocznika 2005. Dalszy ciąg zmagań jutro.

MLJM: Legia 99 4-1 (1-0) MOSP Białystok 99/00
1-0 34 min. Mateusz Szwed (as. Michał Król)
1-1 71 min. Norbert Rutkowski (głową, po rzucie rożnym)
2-1 73 min. Konrad Hasior (głową, as. Bartosz Olszewski z rzutu wolnego)
3-1 77 min. Dawid Szałas (as. Konrad Hasior)
4-1 80 min. Bartosz Olszewski (z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 12 (8) - MOSP Jagiellonia 12 (4)

Legia: Burta - Król [00], Walukiewicz [00], Pietrzyk, Olszewski - Orlik (63' Majda), Kamiński (41' Mydlarz [00]), Rymek (41' Zychowicz), Agnyziak, Neuman [00] (53' Szałas) - Szwed [00] (53' Hasior) oraz: Białoruski [00](ng)
Trener: Daniel Myśliwiec, II trener: Tomasz Sokołowski II

Legioniści w pierwszej fazie spotkania pozwolili gościom na oddanie kilku strzałów z dystansu, które jednak przeszły obok bramki strzeżonej przez Józefa Burtę. Pierwszą poważniejszą okazję Legia stworzyła po kwadransie gry, ale Kamil Orlik zamiast lobować wysuniętego bramkarza postanowił poszukać lepiej ustawionego kolegi.. którego nie było. Potem dwukrotnie uderzał z dystansu Mikołaj Neuman ale nie zdołał zaskoczyć Patryka Fiedorowicza. Spotkanie toczyło się w niezbyt szybkim tempie i dopiero po 30 minutach akcje obu drużyn zaczęły owocować groźniejszymi akcjami. Paweł Zawadzki po rajdzie prawą stroną minimalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji; odpowiedź Legii była szybka i piorunująca - Michał Król wyprowadził prawą stroną Mateusza Szweda, a ten mocnym strzałem w długi róg dał prowadzenie Legii. Tyle pozytywów w pierwszej odsłonie, gdyż legioniści nie do końca wywiązywali się w grze ze swojej roli faworyta. Stawka meczu, wobec remisu liderującego SMS Łódź, wszak wzrastała.

Dopiero po przerwie zobaczyliśmy więcej akcji i bardziej ofensywną grę Legii. Groźnie strzelali Neuman i Szwed. Ten ostatni w 47. minucie mógł i może nawet powinien wpisać się na listę strzelców, ale w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka. Niestety wigoru podopiecznym Daniela Myśliwca starczyło na raptem 10-15 minut. Potem wkradła się w poczynania naszego zespołu nieuzasadniona nonszalancja i minimalizm -"mamy dobry wynik, to bronimy go minimalnym kosztem". Goście zaczęli grać aktywniej i wielokrotnie próbowali wrzutek na Zalewskiego i rosłego Norberta Rutkowskiego. Legioniści (w szczególności Sebastian Walukiewicz) do pewnego momentu radzili sobie z tym dobrze, ale przy stałych fragmentach gry mieli problemy z upilnowaniem gości. W 65. minucie piłkę w ostatniej chwili wyłuskał Bartosz Olszewski, zaraz potem Rutkowski trafił w poprzeczkę, aż w końcu napastnik MOSP Jagiellonii trafił celnie, doprowadzając do wyrównania przy nieco biernej postawie niektórych zawodników w kryciu. Dopiero ten cios podziałał na naszych graczy trzeźwiąco - ruszyli do frontalnego szturmu. Uderzenie Eryka Agnyziaka zdołał jeszcze odbić Fiedorowicz, ale po idealnym dograniu Olszewskiego wprowadzony na plac gry po przerwie Konrad Hasior mocnym uderzeniem głową nie dał już szans golkiperowi MOSP. Legioniści poszli za ciosem - tuż nad bramką kropnął z dystansu Michał Mydlarz, a w 77. minucie po dograniu Hasiora inny z rezerwowych Daniel Szałas mimo asysty i rozpaczliwej interwencji obrońcy zdołał podwyższyć na 3-1. Goście ostatni raz spróbowali zaskoczyć burtę, ale uderzenie z 20 metrów minęło bramkę Legii. Pół minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił mierzonym uderzeniem z wolnego przy słupku Bartosz Olszewski.
Wynik 4-1 mógłby sugerować łatwe zwycięstwo, ale wbrew pozorom, chyba na skutek minimalizmu niektórych zawodników, niepotrzebne emocje trzymały w napięciu do ostatnich minut. Dzięki wygranej Legia odrobiła 2 z 5 punktów straty do SMS i zbliżyła się "na odległość strzału" do łodzian. Trzecie miejsce, ze stratą 5 oczek do Legii zajmuje inny z przedstawicieli Mazowsza - Znicz Pruszków, który dzięki golowi byłego legionisty Bartosza Faliszewskiego pokonał 1-0 Stomil Olsztyn.

SEMP Ursynów 00 2-2 (1-2) Legia 00
0-1 20 min. Maciej Anusik (as. Jakub Sinior)
0-2 46 min. Kacper Dziuba (dob. strz. Macieja Anusika)
1-2 48 min. Patryk Kołodziejczyk (dobitka)
2-2 66 min. Patryk Kołodziejczyk (dobitka strzału Wojciecha Kokoszewskiego z rzutu wolnego w słupek)

Strzały (celne) - II połowa: SEMP 7 (3) - Legia 11 (9)

Legia: Kossmann - Kukułowicz Ż, Ostrowski (63' Gierach [01]), Goliński [01], Matuszewski [01] - Szulc (56' N. Zawistowski), Sinior (Kpt), Kłos, Praszelik, Dziuba - Anusik [01] (51' Preuss [01])
Trener: Tomasz Kycko, II trener: Tomasz Sokołowski II

Turniej Valmez Cup 2016" (rocznik 2005):

Legioniści rozpoczęli rywalizację w międzynarodowym turnieju Valmez Cup z udziałem 28 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Słowenii. Po niezbyt udanym początku - 0-3 ze Zbrojovką mimo kilku niewykorzystanych doskonałych okazji (w tym poprzeczka) - potem podopieczni Jakub Zapaśnika rozkręcili się bardziej. Niestety, mecz z inną czołową drużyną grupy Slovanem Bratysława zakończył się wynikiem 1-2. Po nierównej grze, Legia z 3. miejsca w grupie awansowała do grupy ćwierćfinałowej i powalczy o miejsca 1-16. Nasi gracze występują turnieju w składzie podobnym jak w lidze czyli bez zawodników trenujących z rocznikiem 2004. Zakończenie rywalizacji planowane jest około 15:30 w niedzielę.

Wyniki meczów grupowych Legii:
Legia 0-3 Zbrojovka Brno
Gole: 1, 13, 14 min.

Legia 2-2 FC S&B Vlašim
0-1 2 min.
0-2 8 min.
1-2 14 min. Filip Borowski (as. Wojciech Grochulski)
2-2 17 min.

Legia 2-0 SFC Opava
1-0 3 min. Filip Borowski (as. Milan Bazler)
2-0 16 min. Martin Samsi (as. Filip Zwoliński)

Legia 3-0 FC Fastav Zlín
1-0 10 min. Jakub Szewczak (as. Filip Borowski, po akcji Filipa Zwolińskiego)
2-0 11 min. Milan Bazler (as. Kacper Michalski po dograniu Szymona Gaja)
3-0 20 min. Kacper Michalski

Legia 1-2 ŠK Slovan Bratislava
0-1 5 min.
0-2 8 min.
1-2 10 min. Filip Borowski (as. Oskar Lachowicz)

Legia 4-2 FK Mladá Boleslav
1-0 1 min. Milan Bazler (as. Oskar Lachowicz)
2-0 6 min. Martin Samsi (as. Milan Bazler)
3-0 10 min. Milan Bazler (as. Oskar Lachowicz)
3-1 16 min.
3-2 17 min.
4-2 20 min. Filip Borowski (as. Filip Zwoliński)

Skład Legii 2005 na turnieju: Sitnik - Burakowski, Wysocki, Lachowicz, Gaj, Samsi, Zwoliński, Haber, Michalski, Bazler, Szewczak, Grochulski, Borowski.
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Przemysław Chojnowski