Artur Jędrzejczyk strzelił gola w meczu z Holandią - fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Polska 1-2 Holandia. Gol Jędrzejczyka

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W spotkaniu towarzyskim rozegranym w Gdańsku reprezentacja Polski przegrała z Holandią 1-2. Goście objęli prowadzenie w 33. minucie po trafieniu Vincenta Janssena. W 60. minucie do wyrównania doprowadził Artur Jędrzejczyk, ale kwadrans później Georginio Wijnaldum strzelił drugiego gola dla Holandii. Całe spotkanie rozegrał Michał Pazdan, a na ostatnie 10 minut na placu gry pojawił się Tomasz Jodłowiec.

Polska 1-2 (0-1) Holandia
0-1 - 33' Vincent Janssen
1-1 - 60' Artur Jędrzejczyk
1-2 - 76' Georginio Wijnaldum

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek (46' 4. Thiago Cionek), 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan, 3. Artur Jędrzejczyk - 16. Jakub Błaszczykowski (46' 21. Bartosz Kapustka), 19. Piotr Zieliński, 5. Krzysztof Mączyński (80' 6. Tomasz Jodłowiec), 7. Arkadiusz Milik (87' 13. Mariusz Stępiński), 11. Kamil Grosicki (77' 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski (67' 8. Karol Linetty)

Holandia: 1. Jasper Cillessen - 2. Kenny Tete, 3. Jeffrey Bruma, 4. Virgil van Dijk, 5. Jetro Willems (46' 15. Patrick van Aanholt) - 8. Marco van Ginkel (71' 16. Kevin Strootman), 6. Riechedly Bazoer, 10. Georginio Wijnaldum - 7. Steven Berghuis (67' 17. Luciano Narsingh), 9. Vincent Janssen (74' 20. Bas Dost), 11. Quincy Promes

żółte kartki: Lewandowski - Wijnaldum

sędziował: Miroslav Zelinka (Czechy)